Jump to content
IGNORED

Tramp posle poraza


vememah

Recommended Posts

Nema veze sa Trampovim sudjenjem, već je neki mentalno oboleli teoretičar zavere stigao iz Floride, podelio pamflete o kripto zaveri i svetskim pučem koji samo što nije. 

Link to comment

Pensilvanija nije must-win za Trampa već za Bajdena - Trampu je dovoljna i samo jedna od te tri Rust Belt države (PA, MI, WI), a Bajdenu sve 3.

 

Moja prognoza:

 

 

image.png.d5b31d4acdf9e14625e8fd074ea1f151.png

Edited by VoodooDerina
Link to comment

jel moze neki link gde ima lepo objasnjeno za nas damije to oko izbora, sigurne drzave, sving drzave, ta neka dinamika....

Link to comment
38 minutes ago, onamonamo said:

jel moze neki link gde ima lepo objasnjeno za nas damije to oko izbora, sigurne drzave, sving drzave, ta neka dinamika....

 

Meni su ova dva ok:

 

https://www.270towin.com/

 

https://projects.fivethirtyeight.com/

 

 

U najkraćim crtama trenutno najveći broj američkih država su 99% sigurne za jednog ili drugog kandidata (najtamnija plava/crvena) na mapi i one nose nekih 60-ak % elektorskih glasova.

Zatim slede gotovo sigurne, gde bi bilo ogromno iznenađenje da neočekivani kandidat pobedi (manje od 10-15% šanse recimo i to su ove srednje zatamnjene na mapi) i one nose nekih četvrtinu elektora. (ovde bih prebacio i NH i NC koje su na mapi završile u poslednjoj kategoriji)

Na kraju ostaju swing states koje sa svojih 15ak % od ukupnog broja elektora praktično odlučuju sudbinu izbora (najsvetlije nijanse plave i crvene). U njima se praktično do poslednjeg trenutka neće sa sigurnošću znati pobednik i razne sitnice do samog dana izbora bi mogle da odluče.

 

Ovo će biti možda i najneizvesniji izbori što se tiče elektora (ukupan broj glasova skoro sigurno odnosi Bajden) još od 2000. i Buš-Gor cirkusa na Floridi, a možda čak i od 1876. kada su demokrate praktično prodale Tildenovu pobedu nad Hejsom kako bi se završila okupacija ex-konfederalnih država (Rekonstrukcija) i kada je razlika bila samo 1 elektorski glas.

 

  • Hvala 1
Link to comment

Moguće, mada mislim i da će države oko Velikih jezera (osim NY i IL zbog NYC-a i Čikaga) postajati sve "crvenije", pa će se to delom kompenzovati.

Link to comment
4 minutes ago, VoodooDerina said:

Zbog promene "etničke strukture" 🙂

 

Ah Ok, nemam pojma da su mnogo menjali etnichku strukturu tamo. Uvek sam mislila da je Teksas onako konzervativan vecinski.

Link to comment

Jeste, naročito van urbanih centara, ali je istovremeno i broj Hispano-Amerikanaca skočio na preko 40%, a oni u velikoj većini glasaju "plavo" i pogotovo kada je protiv-kandidat Tramp.

 

 

image.png

  • Hvala 1
Link to comment

U Teksas se uselila masa ljudi iz Kalifornije zbog povoljnijih cena i poreza. To je jedan od faktora za menjanje boje države.

  • +1 3
Link to comment
×
×
  • Create New...