Jump to content
IGNORED

Najvredniji igrač


theanswer

Recommended Posts

10 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Već je objašnjeno, to su sportska udruženja koja su u zemlji u kakvoj živimo, i zbog načina funkcionisanja tih društava, neminovno prikačena na sisu i u nekom smislu su u sprezi sa vlasti. Tako je uvek bilo. Razumem i da ljudi koji navijaju 30 godina za neki klub imaju problem da se odvoje od tih emocija, zbog jedne vlasti koja je trenutno zajahala Srbiju.

 

U slučaju Jokića koji je kao pojedinac pomogao da SNS dobije poslednje izbore, zaista ne vidim nikakav argument zašto se ne bi posipao govnima svakodnevno. Pritom, nisam Jokićev hejter u košarkaškom smislu, smatram da zaslužuje sve nagrade koje je dobio.

Svi su prikljuceni na drzavnu sisu, ukljucujuci i te sportiste koji zaradjuju milione. Kao sto sam vec rekao, ne bi imali koga da podrzavamo od domacih  vrhunskih  sportista  ako bi gladali na to ko podrzava a ko ne podrzava SNS. Eno genocid Dzoa podrzava ceo Holivud pa eto izvolite prestanite da gledate americke filmove i serije ako ste toliko principijelni:rolleyes: Niko od njih ne podrzava Vucica zato sto ga vole kao osbou i coveka ali korist je korist, takva je ljudska priroda:rolleyes:

Edited by Micko8
Link to comment
8 hours ago, omiljeni said:

Jokić je dao podršku tokom ovih izbora, ali i tokom prethodnih u 2022

Za te izbore iz 2022 je Đoković snimao predizborni spot za SNS

Čisto da bi bolje baratali činjenicama.

Obojica su sns govna. Jedina razlika između njih dvojice je u tome da se Jokić bavi košarkom, a Đoković hobističkim sportom.

Jebse, ponestace mi ljudi za koje cu da navijam :D 

 

Daj taj spot i kontekst ne bilo ti zapovedjeno.

Link to comment

5 kandžija po dupencetu za svakog ko je navijao za jokića ili đokovića. i 10 kandžija za svakog ko je kupovao tv arena pakete. to je neka moja vizija pravičnog revanšizma

 

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment

Zamislite koliko ce tek biti jezivo kad i jedan i drugi postanu nostalgia act 

Kakav Bari, kakav Istanbul 

Link to comment
9 minutes ago, Heaviside said:

Verovatno si se samo neprecizno izrazila

mislila sam da je jasno da se referišem na to što je neko na temi (tad smo bili na temi moderacija) tvrdio da je jokić naš najbolji košarkaš svih vremena, i zanimalo me je koja ga njegova svojstva čine takvim.

ti si osoba koja mi je najodređenije odgovorila na pitanje (mislim na deo: "Jedan vrlo specifičan igrač kakav do sada nije viđen, koji je promenio mnoge košarkaške paradigme na globalnom nivou. Maštovit i pametan na terenu."). hvala ti.

mene je zapravo zanimalo da mi neko dočara izuzetnost te njegove igre, kao negledaču sporta.

 

jasno mi je zašto je novak đoković vanserijski sportista. razlog što mi je to jasno leži u činjenici da sam ga 2011. godine slučajno gledala kako igra (ne pratim sport, bio uključen tv ja dokona, one thing led to another...). dakle, ja ne znam pravila tenisa, ne znam poentu igre praktično, ali ono šta taj čovek radi sa svojim telom, ona dominacija volje nad trenutnom situacijom, objektivnim okolnostima, publikom koja negoduje, protivnikom - ja to nigde i nikada nisam videla. nigde i nikada u životu. i naravno da sam odgledala meč do kraja. pojma nemam ni protiv koga je igrao tada ni u okviru kog turnira. 

meni je potpuno jasno zašto je novak đoković jedan.

 

očekivala sam da mi neko to objasni za jokića, kad se već razvezala priča o tome. da probam da razumem.

Edited by pt 2.0
Link to comment
11 minutes ago, pt 2.0 said:

mislila sam da je jasno da se referišem na to što je neko na temi (tad smo bili na temi moderacija) tvrdio da je jokić naš najbolji košarkaš svih vremena, i zanimalo me je koja ga njegova svojstva čine takvim.

ti si osoba koja mi je najodređenije odgovorila na pitanje (mislim na deo: "Jedan vrlo specifičan igrač kakav do sada nije viđen, koji je promenio mnoge košarkaške paradigme na globalnom nivou. Maštovit i pametan na terenu."). hvala ti.

mene je zapravo zanimalo da mi neko dočara izuzetnost te njegove igre, kao negledaču sporta.

 

jasno mi je zašto je novak đoković vanserijski sportista. razlog što mi je to jasno leži u činjenici da sam ga 2011. godine slučajno gledala kako igra (ne pratim sport, bio uključen tv ja dokona, one thing led to another...). dakle, ja ne znam pravila tenisa, ne znam poentu igre praktično, ali ono šta taj čovek radi sa svojim telom, ona dominacija volje nad trenutnom situacijom, objektivnim okolnostima, publikom koja negoduje, protivnikom - ja to nigde i nikada nisam videla. nigde i nikada u životu. i naravno da sam odgledala meč do kraja. pojma nemam ni protiv koga je igrao tada ni u okviru kog turnira. 

meni je potpuno jasno zašto je novak đoković jedan.

 

očekivala sam da mi neko to objasni za jokića, kad se već razvezala priča o tome. da probam da razumem.

Pogledaj neku Jokićevu utakmicu ili highlights na YT. Mislim da se kod njega laše vidi zašto je on drugačiji od drugih nego kod Novaka. Ukratko, Jokić ne dominira fizičkim predispozicijama, ne radi sa svojim telom ništa specijalno za taj nivo, nego ima razumevanje igre kakvo na poziciji koji igra verovatno nikada nije viđeno. Kao da nekom magijom uspe da natera ostalu devetoricu da igraju njegovu igru. Fantastičan je u igri leđima što je karakteristika centarske poziciji, ali je uz to i jedan od najboljih dodavača svih vremena, ima dobar šut sa distance, ume da dribla loptu i najvažnije da prepozna odbranu protivnika i organizuje igru svoje ekipe i igra za ekipu i načini saigrače boljim nego što objektivno jesu, a to su sve stvari koje ljudi od 210cm i 120kg do sada nisu umeli da rade. Prosto nema stvari u napadu na taktičko-tehničkom planu koju on ne radi vrhunski. Igra plejmejkera, što je uloga koja je do sada bila rezervisana za bekove (niske i okretne igrače), a u stvari je kabasti centar. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Zasto uopste gubiti verme u objasnjavanju specificnosti Jokiceve igre, osobi koja uopste ne prati kosarku:rolleyes: Eno joj youtube pun video snimaka pa neka gleda:) Da se nadovezem samo na tvoju poslednju poruku. Jokic dominira i fizckim predispozicijama, posto je jedan od fizicki najjacih centara u ligi , nije on fizicki bas toliko limitiran, 211 cm i raspon ruku od 221cm a te ruke su mu jedne od najbrzih u istoriji u NBA ligi, kao sto je neko gore vec okacio taj tidbit :) Ono sto mu fali  je bilo kakva eksplozivnost.

Edited by Micko8
  • -1 3
  • Tužno 1
Link to comment

Pa kako opisati i objasniti nekome  ko ne prati i ne zna sta je kosarka, to je poenta:) Ili se samo pravimo ludi i tu smo da pljujemo po Jokicu zato sto je on  podrzao SNS kao sto je 99% vrhunskih srpskih sportista:sad:

Edited by Micko8
  • -1 4
Link to comment

 

1 hour ago, Micko8 said:

Zasto uopste gubiti verme u objasnjavanju specificnosti Jokiceve igre, osobi koja uopste ne prati kosarku:rolleyes: Eno joj youtube pun video snimaka pa neka gleda:) Da se nadovezem samo na tvoju poslednju poruku. Jokic dominira i fizckim predispozicijama, posto je jedan od fizicki najjacih centara u ligi , nije on fizicki bas toliko limitiran, 211 cm i raspon ruku od 221cm a te ruke su mu jedne od najbrzih u istoriji u NBA ligi, kao sto je neko gore vec okacio taj tidbit :) Ono sto mu fali  je bilo kakva eksplozivnost.

Zato što mi se ćaska sa pt i ne smatram to gubljenjem vremena i zato što sam i ja ovde dobio odgovore na pitanja iz oblasti o kojima nemam pojma. Čuj, ti ćeš da mi kažeš da li gubim vreme ili ne, svašta jebote.

Edited by Heaviside
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...