Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

3 hours ago, John Coltrane said:

 

Ben je već domaći, ovo mu je peta sezona ako dobro brojim. Svakako medju nosiocima igre, ali ne vidim ništa loše u tome da Falko ima veću minutažu, zdrava konkurencija bi mogla samo da ih stimuliše.

Vezano za prekide, slažem se ima dobar centaršut ali nije nezamenjiv, pogotovu bi uvek pre dao Kataiu da šutira slobodnjake. Skoro smo nešto gledali i ovde pisali da li se neko seća kada je Ben poslednji put dao gol iz slobodnjaka?

 

 

 Proleteru iz Slane Bare, i to za pobedu.

 

Link to comment

Igrala je ona Tuce Kajtaz ekipa, ispali su od Dortmunda negde krajem osamdesetih. Zadnji put kad sam gledao, igrali su drugu ligu ubosni. :D Ovo je ogromno iznenadjenje. 

Link to comment
Sve hoću nešto da napišem i tako već 7 dana…
Ohi, naš špic od januara, u prvom meču protiv Serveta gol i asistencija (sad vrteo rezultate i kad sam video par Servet-Molde setih se). Večeras nije igrao. 
Sinoć sam našao članak novina iz Moldea (na žalost, iza paywall) u kojima su navedeni razlozi odsustva Ohija. Teoretski rečeno, mi ga još uvek možemo dovesti pre grupnog dela, ako platimo tih €500k

Sent from my HD1913 using Tapatalk


Link to comment

Mocart objavio statistiku sa meča, prema nekoj specijalizovanoj platformi InStat najbolji igrač je Rodić. Gleda se broj dodavanja, dobijenih duela, trte mrte i to je sve ok, ali Rodić ima i 2 asistencije. Naime, njemu se u asist računa centaršut koji je Kazahstanac glavom ispucao do Kataija, ovaj primio, napravio dribling i zategao sa 22-3 metra. Koji su to debilizmi. 😐

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, Hobbit slayer said:

Sinoć sam našao članak novina iz Moldea (na žalost, iza paywall) u kojima su navedeni razlozi odsustva Ohija. Teoretski rečeno, mi ga još uvek možemo dovesti pre grupnog dela, ako platimo tih €500k

Sent from my HD1913 using Tapatalk

 

 

Samo ako zelimo da ucinimo Moldeu, inace nema nikakvog smisla. Kasno je za kvalifikacije a Dioni je vec polako poceo da se uklapa i kapira s ovom trojicom pozadi.

 

Kratko o utakmici jer Drvengrad ima prilicno drven internet. Katai "me je poslusao" i sredio glavu pred utakmicu, to je prvi plus u odnosu na prvu utakmicu. Nije silovao, nije davio loptu, metnuo dva komada od kojih je jedan ponistio prvu utakmicu a drugi resio dvomec. Drugi plus je izmena Krsticic - Kanga koja nam je najvise donela od svih izmena. Kanga je, po mom misljenju, bio igrac utakmice. Odigrao je verovatno svoju najbolju utakmicu u Zvezdi, bolju i od onih protiv Krasnodara i Sparte. Zahvaljujuci njemu Katai i Ivanic nisu morali da se povlace preduboko na svoju polovinu i odmah su pravili veci metez ispred gola Kairata. Treci plus je izmena Ben - Falko. Nije Pipo odigrao bog zna sta ali, za razliku od Bena koji ima naviku poluspica da trazi kontakt i padne cim primi loptu, od cega nismo imali nikakve koristi jer je padao daleko od gola, Falko je konstantno isao direktno ka golu i stalno pretio sa desne strane, tako da odbrana Kazahstanaca nije mogla da triplira levu stranu pa je Rodic imao mnogo vise prostora. Cak je i Gobeljic bio solidan sto takodje ne iznenadjuje previse, on je plus za ove ceparoske ekipe koje vole da zaplase i udare jer je i sam ceparos. Nevolja je sto ce mu ova igra kupiti mesto u timu protiv tehnicki boljih ekipa gde ce opet doci do izrazaja njegov manjak znanja.

 

U opstem smislu pomoglo je i to sto im prvi golman nije branio. Kod prva dva gola ono uopste nisu bili losi sutevi ali bolji golman bi sigurno skinuo oba. Takodje, Dragovic polako postaje gazda u timu i to je verovatno najbolja vest, buduci da je covek bar za dve klase iznad skoro svih igraca koji su prekjuce izasli na teren. Vidic se razvio u boljeg igraca ali mislim da ck ni on u Zvezdi nije imao toliki uticaj na igru tima koliko ce Dragovic imati jer je igrao u boljim Zvezdinim timovima koji nisu bili u tolikom zaostatku za vrhom evropskog fudbala koliko su ovi danas. Ono sto je uradio kod drugog gola je cista kombinacija autoriteta i sposobnosti, u dva poteza je uspeo da posed Kairata pretvori u sansu za Zvezdu. Dioni je takodje bolji igrac nego sto sam mislio, s tim sto od njega necemo videti previse dok se potpuno ne spremi jer igra na snagu, za sta mu je potrebno da bude potpuno spreman.

 

Sve u svemu, da se ovi dripci ne zajebavaju s Degenekom Zvezda bi imala jezivo dobar i dubok tim za nase prilike. Sad imamo i opcije iz zadnje linije, sto nam je prethodnih godina bio veliki problem zbog Borjanove nesposobnosti da dobro ispuca loptu sa zemlje. U svakoj liniji tima imamo bar po jednog veoma dobrog igraca a ova trojka iza spica ne bi bila los izbor ni u mnogo jacim ligama od nase. Ocekujem da jos uvek igramo "sareno" do grupne faze ali bi tada trebalo da se sve poslozi kako treba i da igramo uzbudljiv i efikasan fudbal.

 

Golovi Dionija i Falka su dodatni bonus, dosli su tacno na vreme da se odmah ugase price o promasenim pojacanjima. Ponekad je stvarno tesko razumeti koliko ne samo navijaci vec i sportski novinari u Srbiji ne razumeju sport uopste, pa ni fudbal. Ako u prvih 15 minuta svog mandata nisi prodao stiklu ili nanizao pet igraca i dao gol nije te trebalo dovoditi i uprava je zasrala stvar. Momcima ce sada biti malo lakse da igraju, narocito Falku koji vec dosta dugo ceka da pokaze u Zvezdi sta moze.

  • +1 8
Link to comment

Veceras derbi kola u 5 do 7, nisu bas morali da nas kuvaju na 35 stepeni u sendvicu bitnih utakmica, logicniji je bio termin u 9 pogotovo sto su utakmice u Subotici uvek kul.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...