Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

Cukaricki nam je u drugom poluvremenu potpuno razmontirao srednji red igrom kakvu je svojevremeno igrao Branko Jovicic, seckanje igre sitnim faulovima.  Stankovicev odgovor je bio da uzvrati istom merom, zamenivsi kreativnog Kangu majstorm sitnih faulova i seckanja igre Srnicem.  Da li se isplatilo, nismo imali priliku da vidimo jer je stoper Cukarickog bez razloga napravio faul za zuti/crveni karton na sredini terena i time pokloni Zvezdi pobedu, jer ako su timovi bili do tada egal, sa igracem manje i golom manje Cukaricki nije imao sanse.  Sve u svemu, Zvezda nije ispunila ocekivanja.  Zabrinjava Picini jer niti je cvrst u odbrani, niti prodoran u napadu.  Mozda mu treba neko vreme da udje u formu.

Link to comment

Picini nije poslao ni jedan centar sut; imao je jedan traljav pokusaj.  Dva puta je izgubio duel jer je protvnicki igrac bio brzi od njega.  Igrao je bojazljivo, da li zbog straha od povrede, da li zato sto nije dugo igrao, da li zbog toga sto igra prvu takmicarsku utakmicu.  Doduse tako je i Sanogo odigrao prvih nekoliko utakmica u Zvezdi dok nije poceo da igra dobro.  Nadajmo se da tako bude i sa Picinijem.  Igrao je u klubovima Lige 5, cak je igrao i za seniorsku reprezentaciju Italije.  Mora da ima neki kvalitet.

Link to comment
1 hour ago, FPLS said:

Pali se masina :rolleyes:

 

Bice to zanimljiv kripl fajt do kraja sezone, ne zna se ko igra smesniji fudbal, mi ili komsije.

Nijanse su u pitanju, ali obzirom da imamo individualno daleko bolje igrače, naš fudbal je ipak smiješniji od njihovog. Šta i očekivati od 2 klovna na klupama nego ovu smijuriju.

Link to comment
7 hours ago, hrkljush boys_2 said:

Nijanse su u pitanju, ali obzirom da imamo individualno daleko bolje igrače, naš fudbal je ipak smiješniji od njihovog. Šta i očekivati od 2 klovna na klupama nego ovu smijuriju.

Primjećujem taj anti-Deki stav pa me baš zanima otkud to?

I ja mislim da smo dosta manje ubjedljivi u odnosu na prošlu sezonu, manje dopadljivi i stvarno ne znam zašto je to tako.

Ipak je isti trener i prošle i ove sezone tako da...

 

Doduše vidjeli smo tu regresiju i kod Milojevica

Link to comment
7 hours ago, red star forever said:

Primjećujem taj anti-Deki stav pa me baš zanima otkud to?

I ja mislim da smo dosta manje ubjedljivi u odnosu na prošlu sezonu, manje dopadljivi i stvarno ne znam zašto je to tako.

Ipak je isti trener i prošle i ove sezone tako da...

 

Doduše vidjeli smo tu regresiju i kod Milojevica

Nije to ''taj anti-Deki'' stav, j. Ja sam Stankovića gotivio kao igrača, obradovao sam se kad je postavljen za trenera, međutim kod njega taj anti-fudbal stav metastazira da je ovo negledljivo. Ja sam u godinama kad me ne interesuje pobjeda nad Čukom, koji je do isključenja njihovog igrača bio bolja ekipa na Marakani, nego me interesuje estetika, ljepota, pritisak, napad. Zvezda protiv Čukaričkog ne može da izvede smislen visoki presing, organizacija pozicionog napada je nikakva, a kad u timu nema Kange onda još i gora. Odradi pripreme, dovode mu se ozbiljni igrači svaki prelazni rok i ne desi se ništa. Neko je dobro primjetio da na pripremama nijednu utakmicu nisu odigrali u formaciji 4-4-2 i onda prvu utakmicu u prvenstvu počne tako. Čovjek jednostavno ne zna gdje udara. Sve je upotpunio onim idiotskim izmjenama gdje su mu prve opcije jebeni Rišario i još jebeniji Srnić. Nema ja više živaca za ta masturbiranja. 

Isti slučaj je bio sa Milojevićem., tu se slažem.

  • +1 1
Link to comment

Deki svakako nema visok trenerski plafon, i sam je posle epizode u Udinezeu rekao da to nije posao za njega, pa se onda predomislio zbog mogućnosti da se malo odvoji od familije i da dođe u Bg, nebitno..  ali pošteno je reći i da trener Zvezde nikad nije samostalan u radu, i da je tim koji na kraju izađe rezultat velikog broja kompromisa. i da on u tome pliva iznad svih očekivanja

Link to comment

Koliko konstrukcija i prikrivenog vredjanja u tako malo recenica.

Da, Zvezda ne igra atraktivno koliko bi zeleli.

Tako je, Srnic je klasican dunster koji dobija sansu iz nama nepoznatih razloga i nije jedini.

Sa druge strane, mi imamo toliko malo informacija o tome ko se koliko zalaze na treningu, kako prati takticke zamisli trenera, koliko se uklapa sa saigracima... da je skoro pa besmisleno komentarisati Dekijevo trenersko umece.

Jos uvek ga pokrivaju titule i uspeh u Evropi.


Njegov trenerski plafon je nedokuciv posle 2 sezone i za vece procenitelje od PPP strucnjaka.

  • +1 1
Link to comment

Po toj logici onda ovi što igraju se najbolje zalažu i najbolje prate taktičke zamisli Stankovića. Samo me interesuje kakve su to taktičke zamisli? Ako je zamisao da jebeni Čukarički diktira tempo sve do isključenja, onda je njegov plafon itekako dokučiv. Već više od godinu dana.  Što bi se reklo, plafon mu je na podu. Stankovića ne vrijeđam samo nazivam stvari pravim imenom, veze nema, glup je, karakterno potanak, idealan trener za đubrad poput Tvorzića & co.

Link to comment
9 hours ago, red star forever said:

Primjećujem taj anti-Deki stav pa me baš zanima otkud to?

I ja mislim da smo dosta manje ubjedljivi u odnosu na prošlu sezonu, manje dopadljivi i stvarno ne znam zašto je to tako.

Ipak je isti trener i prošle i ove sezone tako da...

 

Doduše vidjeli smo tu regresiju i kod Milojevica

 

ta regresija postoji kod svih trenera zvezde, najbolja faza rada im bude na pocetku, kasnije umesto da se nadogradjuju i da tim izgleda bolje, desava se suprotno. ne znam zasto je to tako, valjda je pretesko raditi u zvezdi na duze staze, sa svim tim pritiscima i nezdravom atmosferom. za trenera zvezde je bitno da ode na vreme ocigledno. mozda deki malo kasni, bolje sada da je otisao nego na leto. mada mi se cini da se deki bolje nosi nego sto bi neko drugi. ipak je on autohtoni cigan, namazan je, ima ime, ipak mu je lakse nego nekom autsajderu.

Edited by Nikodije
Link to comment

u stvari, ima jedan trener koji nije regresirao vec mu je ekipa igrala sve bolje vremenom - robi. to nije mogla da mu oprosti vesiceva ekipa kojoj je cilj bio da unistava klub, pa su brze bolje doveli murinja umesto robija.

Edited by Nikodije
  • +1 4
Link to comment
Quote

Partizan sprema saopštenje zbog dešavanja na ''Marakani'', zašto VAR nije radio?

 

Ne moze VAR sve da stigne, npr. juce je bio u Nisu i pokazao se

 

giphy.gif

 

 

Edited by pantelia
  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment

Ja bih rekao da je i kod Milojevića, a i sada problem tzv svlačionica. Niko od nas ne zna tačno šta, ali se izvesno nešto dešava. Borjan, Degenek...to nije bilo prošle godine. Milojević je imao problem sa Vujadinom, Žuletom i posledično Marinom. A u prvoj sezoni (kod oba trenera) je sve bilo idilično. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...