Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

Stanković sa forsiranjem Srnića i još gore ubijanjem razvoja igrača poput Gavrića i Nikolića može postati teg klubu. Prosto mi je neverovatno da ovo pišem, ali mi je neverovatno kako sastavlja tim skoro godinu dana.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Jozef K. said:

Stanković sa forsiranjem Srnića i još gore ubijanjem razvoja igrača poput Gavrića i Nikolića može postati teg klubu. Prosto mi je neverovatno da ovo pišem, ali mi je neverovatno kako sastavlja tim skoro godinu dana.

 

Ubijanjem razvoja Gavrica i Nikolica? Hajde da ne pricamo bajke kao da nismo gledali kako je teklo to ubijanje. Mogu da razumem da neko ne voli Stankovica ili da misli da nije dobar trener ali ne mogu da razumem da se izmisljaju ovakve stvari koje nemaju veze sa istinom. A istina je da su i Gavric i Nikolic, pogotovo Nikolic, imali sve moguce sanse na ovom svetu da pokazu da su zreli da igraju za Zvezdu i sve te sanse su prokockali. Nikolic, sto je najgore, nesportskim zivotom.

 

Ne svidja se ni meni fascinacija Srnicem, pisao sam vec o tome, ali nije problem u tome sto on igra vec zasto. Igra zato sto polovinu ekipe zabole djokovic da trce a i ovi koji bi da trce su spori kao puzevi. Tu vidim Stankovicevu odgovornost, sto ne moze da disciplinuje ekipu da igra odgovoran fudbal makar na pola sata, sto bi u nasoj ligi bilo dovoljno za tri razlike pa posle neka jedu govna do prekosutra, nego mu je posle svakog izdanja sve fenomenaaaaalno i momcima nemam sta da zamerim. Ne drzi on Srnica u timu jer veruje da nesto zna, nije slep, drzi ga zato sto trci kao sumanut i sto makar na mestu rupa koje za sobom ostavlja ostatak tima protivnik ne vidi zelenu travu nego crveno-beli Srnicev dres. Mi imamo nekoliko malodusnih igraca koji moraju da igraju jer imaju kvalitet a u nekim delovima utakmice prave vecu stetu od koristi jer se inate pa teraju glavom kroz zid (Katai), carine loptu i padaju na svaki dodir (Ben), iskljucuju se iz utakmice kako im se cefne (Rodic) i igraju alibi fudbal (Gajic, Gobeljic, Pankov, Pavkov i slicni). Kad bi se to promenilo Srnic ne bi video ni stadion, kamoli teren, sa sve Stankovicem na klupi.

Edited by harper
  • +1 5
Link to comment
31 minutes ago, Jozef K. said:

Stanković sa forsiranjem Srnića i još gore ubijanjem razvoja igrača poput Gavrića i Nikolića može postati teg klubu. Prosto mi je neverovatno da ovo pišem, ali mi je neverovatno kako sastavlja tim skoro godinu dana.

Gavric je bio veoma dobar za omladinski fudbal i za Graficar gde je bio igrac koji je stalno imao loptu.  Imao je dosta prilika i minuta da pokaze da moze da bude to isto i u Zvezdinom seniorskom timu ali se nikada nije nagovestio da moze da bude ni priblizno zamena Kataiju ni Benu. Osim, sporadicnih bljesaka, nije pokazao mnogo.  Krilni igrac, a spor, sa samo jednim trikom ("zalomi"),  bio je lako procitan od protivnicke odbrane.  Unapred se znalo sta ce Gavric da uradi kada primi loptu i kako da se to blagovremeno osujeti.  Zbog svega toga, nije postigao  mnogo vise dok je igrao za seniorski tim.  A izgleda da ni u Budimpesti ne uspeva mnogo.

 

Nikolic je od svih bivsih "bonusa" najvise proveo na terenu i od njega se najvise ocekivalo jer ima veci fudbalski IQ od njih svih.  Medjutim, neprecizan pas i isto tako neprecizni sutevi iz daljine, kao i bojazljivost u duelu su veliki nedostaci za veznog igraca, posebno ako igra centralnog veznog.  Tu je bio i faktor Kanga koji sve to radi mnogo bolje od Nikolica, i faktor povrede.  

 

Setimo se samo proslogodisnjeg derbija na Miticu.  U startnoj postavi su bili bonusi, Gavric i Nikolic i tim je igrao prilicno lose.  Na poluvremenu su ih zamenili Kanga i Ben i tim se preporodio.  Gavric, Nikolic, Krstovic, Radulovic su proglasavani ekstratalentima, biserima, isl. predvidjali su im visemilionske transfere u timove lige 5 samo u domacim medijima, a to nikada nisu pokazali na terenu.

 

Stankovic, osim enigme zvane Srnic, je napravio vrlo dobar tim koji belezi dobre rezultate.  U tom timu se iskristalisao kvalitet u vidu Kataija, Ivanica, Borjana, Kange, Sanoga, Dragovica uz jos nekolicine solidnih igraca kao Degenek, Ben, Rodic, Erakovic koji nose igru tima.  Kada smo poslednji put imali taj kvalitet?  Tim vec godinama kuburi sa desnim bekom a u tek zavrsenoj sezoni i sa slabom selekcijom centarfora (Krstovic, Dioni, Pavkov).  Sada konacno imamo centarfora koji postize golove i zna da igra.  Imamo dobru selekciju mladih igraca koji su pokazali u seniorskom timu da nisu mrtva puvala.  Ja sam umereni optimista.

  • +1 1
Link to comment

@harper @Dimitrije ne sporim u šta su se pretvorila ova dvojica. Govorim da kada su dobili šansu da su bili ozbiljno osveženje, a vremenom su bivali sve lošiji. Šta je razlog? Moguće je da smo svi promašili i u njima videli neke talente, a oni to nisu, ali mislim da ima do rada sa njima. Ni Njegoš nije baš toliko loš igrač, pa je i on potpuno nestao i u tim je vraćen, tek kada se pojavila opcija da bi ga neko kupio. Prošle jeseni su i Nikolić i Petrović odigrali značajne uloge u grupi EL. Kada je oko trčanja reč, Nikolićeva prednost je bila što je trčao od 16 do 16 i što se stalno nudio da prihvati loptu i da je prosledi dalje. Mislim da smo bili vrlo protočniji sa njim nego sa Srnićem sada.

 

Što se tiče kvaliteta tima, potpuno se slažem da je Zvezda veoma kvalitetna i osim muljanja sa bekovima i na žalost teranjem Degeneka, a pre toga odlaskom Milunovića i najverovatnije odlaskom Borjana dovodimo se u situaciju da je odbrana najslabiji deo tima. Ali mislim da je Zvezda i najstariji tim u Evropi u proseku i to sa sve Erakovićem u timu. Ako se nastavi sa slabim razvojem igrača koji prelaze u seniorski fudbal, ovaj tim će preći svoj zenit, a onda će na naplatu doći trenerovo ziheraštvo i guranje raznih poluproizvoda kao osigurača. I da ne bude nesporazuma, Stanković je pun pogodak i prava stvar za Zvezdu i jasno mi je da je veoma teško raditi ovde i zadržati se više od dve godine. To smo već jednom pisali. Jasno mi je da se nema vremena i za rezultat i razvoj, da je ovde vrlo nestrpljivo i rukovodstvo i javnost i navijači, ali nekako zbog odskakanja kvalitetom u domaćoj ligi da se propušta prilika da se bolje zavrte neki igrači u rotaciji.

Link to comment

Stavise, ja sam siguran da bi Njegos, Gavra, Krstovic i Velja videli Zvezdu samo na PlayStationu da nije uvedeno to bonus pravilo. 

 

Nikad necu zaboraviti Njegosevu izjavu posle 6 komada - Nismo iskoristili nase prilike (da spojimo 4 pasa na njihovoj polovini za 90 minuta) i Bajern je kaznio nase greske (moglo je biti 14-0 da su hteli). 

Ni za Erakovica nije nista sigurno, iako ima vise dobrih tekmi od ostale mladjarije. Za njega cemo znati je l' valja tamo negde kad napuni 26-27, rolerkouster je i dalje, nekad je Vidic, nekad je Maksimovic Nikola. 

Mmw, svi ovi iz prve recenice ce u jednom trenutku karijere doci u Cukaricki/Slanu Baru/Topolu po restart. Kratak je put od novog Kataia do novog Veljka Simica. 

  • +1 1
Link to comment

Što se tiče famoznoj Srnicevog "trčanja", onda najbolje angažovati nekog atleticara maratonca,  sigurno bi trčao smislenije  od fantaziste Srnica, čije se trčanje u stručnim krugovima naziva "muva bez glave". Pas dati ne zna, osim ako nije ispod jednog metra, a toliko dobro krpi, da je rezultat uredno negativan kad je on u 11.

Link to comment
5 hours ago, Jozef K. said:

@harper @Dimitrije ne sporim u šta su se pretvorila ova dvojica. Govorim da kada su dobili šansu da su bili ozbiljno osveženje, a vremenom su bivali sve lošiji. Šta je razlog? Moguće je da smo svi promašili i u njima videli neke talente, a oni to nisu, ali mislim da ima do rada sa njima. Ni Njegoš nije baš toliko loš igrač, pa je i on potpuno nestao i u tim je vraćen, tek kada se pojavila opcija da bi ga neko kupio. Prošle jeseni su i Nikolić i Petrović odigrali značajne uloge u grupi EL. Kada je oko trčanja reč, Nikolićeva prednost je bila što je trčao od 16 do 16 i što se stalno nudio da prihvati loptu i da je prosledi dalje. Mislim da smo bili vrlo protočniji sa njim nego sa Srnićem sada.

 

 

Moze da ih bude hiljadu, nisu ni prvi ni poslednji igraci od kojih se mnogo ocekivalo a oni prdnuli u cabar. Eno ti ga onaj Dembele ili kako se zvase lik, njegov transfer je maltene ukopao Barselonu. Mladji igraci kad iz nekog razloga udare u zid i upadnu u kanal mnogo se teze vade iz njega jer pocnu da sumnjaju da uopste znaju i mogu ono sto su mislili da znaju i mogu, ovi stariji imaju iskustva s tim padovima forme pa prosto nastave da rade i strpljivo sacekaju da se ponovo podignu. Ja od Gavrica nisam nista preveliko ocekivao, ima mojih postova ovde na tu temu, ali Nikolic je bas zasrao motku i propustio priliku. Nije do Stankovica, do njega je.

Link to comment

Samo da podsetim da su Filip Jankovic i Veljko Simic bili daleko najbolji igraci u svojoj generaciji, ali su u seniorskoj konkurenciji doziveli totalni fijasko.  Davno, jos u vreme Miljanica, u generaciji Zvezdinih omladinaca u kojoj su igrali Bogicevic i Novkovic, daleko najbolji bio je izvesni Baca Nedeljkovic.  A nikada nije uspeo da zaigra seniorski fudbal jer je u jednom trenutku "udario u zid" i od toga se nikada nije oporavio pa je konacno digao je ruke od ozbiljnog fudbala.  Takvih slucajeva ima na hiljade, ne samo u Zvezdi i ne samo u fudbalu, i ne samo u sportu.

  • +1 1
Link to comment
Samo da podsetim da su Filip Jankovic i Veljko Simic bili daleko najbolji igraci u svojoj generaciji, ali su u seniorskoj konkurenciji doziveli totalni fijasko.  Davno, jos u vreme Miljanica, u generaciji Zvezdinih omladinaca u kojoj su igrali Bogicevic i Novkovic, daleko najbolji bio je izvesni Baca Nedeljkovic.  A nikada nije uspeo da zaigra seniorski fudbal jer je u jednom trenutku "udario u zid" i od toga se nikada nije oporavio pa je konacno digao je ruke od ozbiljnog fudbala.  Takvih slucajeva ima na hiljade, ne samo u Zvezdi i ne samo u fudbalu, i ne samo u sportu.
I Neđa Milosavljević

Novi Džaja

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...