Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

Da pokusamo da ovo tipicno srbovanje u vidu kuknjave, pljuvanja i omalovazavanja trenera prebacimo na razgovor o jucerasnjoj utakmici, mada sumnjam da cemo da uspemo.  Ako pocnemo od golmana, Borjan nije imao mnogo posla.  Stoperi su dobro odigrali kao i Rodic, mozda najbolji Zvezdin igrac u 1. poluvremenu.  Picini je odigrao slabo.  Sanogo standardan.  Kanga je poceo dobro ali se puno trosio u duelima sa Mickom i onim drugim centralnim veznim Cukarickog i kako je vreme prolazilo, Kanga je igrao sve slabije.  Zamenjen je Srnicem, igracem koji moze da parira Mickovom nacinu igre, jurnjavom bez kreativnosti ali u cilju razaranja i cepkanja igre sitnim faulovima (pitam se gde je sada Branko Jovicic da to uradi jos bolje od Srnica).  U napadu, ideja sa dva centarfora je bila zanimljiva i plodonosna sve dok Pavkov nije izasao iz igre.  Odbrana Cukarickog se fokusirala na Ohija pa se ovaj nije mnogo video, ali je zato otvorila prostor Pavkovu koji je to iskoristio za efektan vodeci gol.  Stankovic je zeleo da po izlasku Pavkova to sto su zapoceli nastavi sa Zivkovicem ali na zalst njegovu i nasu Zivkovic nije bio dobra zamena za Pavkova, sto je u daljem toku utakmice znacajno otupelo Zvezdin napoad.  Na zalost, nasi glavni kreatori u napadu, Katai i Ivanic, nisu dobro odigrali prvo poluvreme i opasnost po gol Cukarickog vise je dolazila od Rodicevih prodora nego od kreacije pomenutog dvojca.  Zvezda je isto tako napadala (ili pokusavala da to uradi) i po desnoj strani, mnogo vise nego do sada, ali na zalost Picini nije uspevao da uradi ono sta je Rodic radio po levom boku tako da je sve sto se pokusavalo po desnom boku bilo jalovo ili se prekidalo u samom zacetku.  U drugom poluvremenu, Stankovic je odlucio da digne ruke od Picinija i prebacio teziste igre na levi bok gde je standardni trougao Rodic-Katai-Ivanic uspeo da napravi sanse za jos dva gola.  Problem je sto se to dogodilo tek nakon crvenog kartona igracu Cukarickog, sto je i prelomilo utakmicu.  Do crvenog kartona, utakmica je bila egal.  Oba tima su imala po dve sanse u prvom poluvremenu, od kojih je Zvezda iz jedne dala gol a Cukaricki pogodio precku.  U drugom poluvremenu, do negde 60.-65. minuta Cukaricki je imao inicijativu i jos dve dobre sanse ale bez suta u okvir gola.  Zvezda je u poslednjih 25-30 minuta imala dve sanse i oba puta pogodila.  Vise sam ocekivao od Zvezde, ali Cukaricki ima dobar tim i solidne igrace i Zvezda je mogla da igra onoliko koliko joj je Cukaricki dozvoljavao.  Zanimljiva utakmica, takmicarska, ostra i ne preterano lepa za oko, ali nemam nista proitiv da se kod nas igra fudbal kakav se juce igrao na Zvezdinom stadionu.

  • +1 2
Link to comment

Picin, kao ni jedan drugi nas bek sem rodica, nema slobodu da svoju poziciju tokom veceg dela utakmice ostavi praznu kako bi visio u napadu. Tako da ja ne bih krenuo u ta poredjenja, bar ne posle prve utakmice. Sto se problema u igri tice, mnogo vise me brine cinjenica da nekih 15 pre crvenog nismo mogli loptu da im uzmemo a za tako nesto nije odgovoran ni bek niti bilo ko iz zadnje linije. Po mom misljenju tu je vezni red zakazao totalno pa je u igru morao srnic jer je sanogo ostao usamljen u defanzivi na tom delu terena...

Link to comment

Sto bi rekao jedan moj ovdasnji kolega: "We are in wild agreement."  Kao sto sam napisao nesto ranije, Picini je igrac koji je igrao u ozbiljnim ligama i ozbiljnim klubovima, dogurao je i do seniorske italijanske reprezentacije i sve to skupa verovatno zbog njegovih kvaliteta.  Teska povreda ga je dugo odvojila od terena i trebace mu vreme da se vrati na predjasnji novo.  Zato treba biti strpljiv sa Picinijem i nadati se da se za mesec dana njegova igra znacajno popravi.   Srednji red je zakazao jer su Kangu uspeli da ukrote Micko i drugar mu, pa Kanga nije uspevao da oduzme a kamoli iskontrolise loptu, a pomoci niodkuda.  Sanogo se povukao u odbranu.  Na klupi nije bilo ni Krsticica ni Stanica (mada nisam siguran da li bi oni bili dobre zamene za Kangu); ostali su samo Srnic i Stankovic.  Prvi iskusan ali limitiran, drugi talentovan ali neiskusan.  Pri takvom izboru, Stankovic nije imao dileme da uvede proverenog Srnica.

Link to comment

Da pokušamo tipično srpsko demagogisanje, proseravanje  i spinovanje da svedemo na realno. Da li je utakmica bila dosadna - jeste, da li igramo dosadno već godinu dana - igramo, da li imamo ubjedljivo najbolje igrače u ligi - imamo. E sad vi ponovo kenjajte o radu na treningu, o opterećenosti Kange Mićkom, pa je morao ući Srnić (ovo je nenadjebivo, mora Srnić svojom trkom kvariti igru Čuke, :kecman: :lolol:). 

  • +1 2
Link to comment

Ma pustite forum.  Ja koristim IL i to poprilicno smanjuje nepodnosljivost.  Bitno je da se Pavkov oporavio i mozda sutra zaigra protiv Radnickog u tandemu sa Ohijem.  Mene je ta kombinacija sa dvojcom robusnih spiceva zaintrigirala.  Omogucava povremeno preskakanje sredine (sto se pokazalo kao korisno protiv Cukarickog ciji je srednji red uspeo da zauzda Kangu) ali pojacava ubojitost napada.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...