Jump to content
IGNORED

Dragan Marković - organizovani lanac podvođenja


Recommended Posts

55 minutes ago, Valkyrie said:

Pokazna vežba kako XY hromozomi i bez loše namere skrenu priču na ono što ih zanima i tapaciraju temu svojim čaršafima. Ubijate me u pojam. 

:) 

U pravu si sto se Off-a tice, za XY hromozome vec nisam siguran... :D 

Ali, bojim se da previdjas koliko je sve ono sto zovemo politika, u stvari drustvena klima, odnosi u korenu same sustine teme ovog topika, koliko je povezano sa odnosom kako prema zlostavljanju tako i prema zenama uopste.

U srpskom drustvu posebno.

Nisam slucajno pre par strana postovao ono malo podataka na tu temu, zao mi je sto se niko ni osvrnuo nije: pojava, odnos postoje oduvek, samo su pojavni oblici drugaciji, a posledice - nazalost samo od prilike do prilike - vidljivije ali utoliko vise podlozne manipulacijama svih vrsta...

Toliko da se polozaj zene u srpskom drustvu, i to od kako se ono ubraja u moderna evropska drustva, sto ce reci od samih pocetaka, uz minimalne promene izazvane nekim drugim drustvenim promenama, moze izraziti kroz naslov ovog topika: seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena...

Sta vise, pravi naslov topika bi mogao da bude jos drasticniji.

Ali i tacniji da opise ovo o cemu govorim.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Time Crisis said:

 

xy (m) i xx (ž)

bio sam siguran da je tako, a onda resio da ipak proverim na netu i ocigledno me prevarise

 

nista, odoh da proucim biologiju za 6ti razred, pa se vracam da pisem sta je nama, intelektualnoj eliti raditi :fantom:

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, pbg12345 said:

e jbg

 

ruzno ti je malo to

 

konkretno o palmi i tim nesrecnim devojkama/zenama ne zna covek sta bi rekao, osim da se zgrazava i ponavlja koliko je to sve odvratno i srtrasno po zrtve

 

poenta je, makar moja, da je problem malo siri od raznih palmi, jutki i slicnih i da je ogromna odgovornost na nama gradjanima

i tu ne mislim na nesretnu milevu i mileta iz nekog sela u okolini brusa, vise na tzv intelektualno elitu (ne onu vidljivu u javnosti), na sve nas (ne smatram sebe delom intelektualne elite :D nego mi bzvz da deluje da sebe ne vidim u ovom drugom) koji uglavnom cutimo i smrdimo, dok nesto ne pukne, a onda odjednom svi sve znaju godinama unazad

 

i konkretno, jagodina nije beograd, ali jbg nije ni brus niti neko selo na staroj planini, vec jedan poveci grad, makar u okvirima srbije

nikako ne bi smelo da je to nesto sto svi znaju, a decenijama traje, to je mozda i najgore u celoj prici 

 

a da smaraju carsafi, smaraju, ali jbg nemaju svi vestinu da kazu sve sto imaju konkretno, jasno i milimetarski precizno u nekoliko recenica kao ja npr :fantom:

A zamisli da postoji pravna država pa da Palmi i sličnima ni na pamet ne bi palo ovo što je gotovo mainstream na lokalu. 

My 2¢ goes to da ni Mileva ni Mile ne da ne bi morali da ćute nego možda ne bi ni dolazili u takvu situaciju često. 

Građani svoje izabrane predstavnike (čitaj stranačke vojnike) "biraju" na vrlo nedemokratski način i tu se njihova moć ka ostvarenju zajedničkih interesa prosto završava. Od predstavnika ne mogu da očekuju ama baš ništa.

 

  • +1 1
Link to comment

Nema sve to nikakve veze sa politikom, jos manje sa demokratijom: sve je do drustva i odnosa prema zeni gradjenog, negovanog i podrzavanog vekovima i to kao krunski dokaz srpske urodjene, genske srpske i sire мушкоститм

Nema tome tako davno kada se - u naponu borbe za srpsko ispravljanje istorijskih nepravdi, cela Srbija nasladjivala, samo primera radi, javno izrecenom pretnjom jednog beogradskog eminentnog poslasticara da ce javno da ошиша jednu poznatu певаљку i na sve to gledala i dozivela kao na pocetak najromanticnije romanse koja je ljubavno obelezila 90-te...

I divila se udvarackim vestinama, sve pod parolom tako sa treba sa zenama, da se zna ko nosi pantalone, ko je pravi muskarac...

Sad, sto je usputno pristala na Hekler i dugu devetku kao idealnu supstituciju...

Boze moj...

  • +1 3
Link to comment
16 minutes ago, namenski said:

beogradskog eminentnog poslasticara

 

Fale ti navodnici kod «poslasticara». Ipak je njemu radni staz za penziju koji nije docekao tekao na drugom mestu.
 

Mozda i nije lose jedan deo ove diskusije (politika, ekonomija, kriminal, i podvodjenje kao deo sireg portfolia) prebaciti na DOOM da se izbegne offovanje na konkretno ovoj temi. Moze to i bez cimanja moderacije.

 

 

 

 

Edited by Moonwalker
Link to comment

 

 

 

Meni je ova odluka ok,  nanosio bi im ogromnu političku i marketing štetu i moralo bi mnogo toga da se objašnjava javnosti tokom čitavog procesa i jeste laički moralno na granici, a nisu ga zaključali u kacu, može da ga brani. Malo je komično kad se upadne u ovaj mod deluzija i izgubi vida da se ne živi u udžbeniku, nego u svinjcu. 

 

 

40 minutes ago, namenski said:

sve je do drustva i odnosa prema zeni gradjenog, negovanog i podrzavanog vekovima i to kao krunski dokaz srpske urodjene, genske srpske i sire мушкоститм

 

 

Sve tačno, osim što (nažalost?) nije ograničeno samo na Srbiju i srpsko, problem je univerzalan i nije endemski. Tamo gde je bolje, nije dovoljno dobro i dalje i bolje je od skoro, a bolje je zahvaljujući politici, ne nekoj urođenoj finoći i dalekovidosti inostranog Mileta™. 

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, Taihoskopija said:

Meni je ova odluka ok,  nanosio bi im ogromnu političku i marketing štetu i moralo bi mnogo toga da se objašnjava javnosti tokom čitavog procesa i jeste laički moralno na granici, a nisu ga zaključali u kacu, može da ga brani. Malo je komično kad se upadne u ovaj mod deluzija i izgubi vida da se ne živi u udžbeniku, nego u svinjcu. 

Nisam bas siguran da su marketinska i politicka steta ovde pod #1: posao advokata je da - brani klijenta.

Ko god to bio.

A Lutovceva demonstracija principijelnosti kratkorocno mozda i jeste piliticki isplativa: dugorocno, udara upravo na temelje pravne drzave u koju se Lutovci zaklinju.

Naravno, ako se ispostavi da im je predsednik gradskog odbora bio u dupe-nosha odnosu sa Palmom, a Lutovac se toga tek sada dosetio, stvari stoje sasvim drugacije.

  • +1 1
Link to comment

Ipak je u pitanju visoki clan DS i sa druge strane Markovic koji je po sopstvenim recima drugi najpopularniji politicar posle Vucica. Dakle nije neki random silovatelj-podvodac ili obican clan sns-a, plus iz istog mesta gde je ovaj bog&batina, meni je to sasvim razumljiva odluka. Nije valjda da njegova stranka nema advokata [emoji854] gde se bas za opozicionog, ljutog rivala uhavti hmmm

  • +1 3
Link to comment

A i ne znam kako bi se rešio nesklad koji proizilazi iz činjenice da će u odbrani iskoristiti prostor da devalviraju ličnost,  reči i postupke stranačke koleginice advokata, nije li to problematično i  nekakav sukob ~nečega~? 

Link to comment
13 minutes ago, Jumanji said:

Ipak je u pitanju visoki clan DS i sa druge strane Markovic koji je po sopstvenim recima drugi najpopularniji politicar posle Vucica. Dakle nije neki random silovatelj-podvodac ili obican clan sns-a, plus iz istog mesta gde je ovaj bog&batina, meni je to sasvim razumljiva odluka. Nije valjda da njegova stranka nema advokata emoji854.png gde se bas za opozicionog, ljutog rivala uhavti hmmm

Ne bih ja za sada isao toliko daleko sa spekulacijama, em bi odvelo predaleko, em je malo mnogo nepoznatih: ako je lik najbolji advokat u Jagodini - OK.

Ako je Palma toliki majstor :isuse: da je svesno poturio, da ne kazem podmetnuo advokata pa jos povisokog funkcionera DS da ga brani - svaka mu cast, ozbiljno ga se podcenjuje.

Ali - izbaciti coveka iz stranke onako preko noci, po nacelu svojevremeno cuvene politicke podobnosti, bez ikakvog sireg obrazlozenja, je pre svega znak elementarne politicke nepismenosti koja ce DS-u da se obije o glavu.

 

 

Edit: ili se na kraju mozda ispostavi da je tacno da je u Jagodini sve Palmino.

Pa i DS... :ohmy:

Edited by namenski
Link to comment

Lutovac je rekao da je Alempijevic "pravni zastupnik žena iz Jagodine u tužbi koja je svojevrsna zloupotreba žrtava"

 

To je nesto sasvim drugo od biti Palmin branulac

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Krošek said:

Lutovac je rekao da je Alempijevic "pravni zastupnik žena iz Jagodine u tužbi koja je svojevrsna zloupotreba žrtava"

 

To je nesto sasvim drugo od biti Palmin branulac

To je u tom slucaju samo dokaz da u DS leva ruka ne zna sta radi desna... :fantom: 

A ne zna ni Lutovac.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...