Jump to content
IGNORED

Dragan Marković - organizovani lanac podvođenja


Recommended Posts

6 minutes ago, namenski said:

 

Ali - izbaciti coveka iz stranke onako preko noci, po nacelu svojevremeno cuvene politicke podobnosti, bez ikakvog sireg obrazlozenja, 

 

 

Mislim da nije izbačen, samo sklonjen sa funkcije predsednika GO.

Link to comment

Unutrasnja stvar deeseovaca, ali bi jos pametnije bilo da bude izbacen. Nit je on random clan stranke, nit je Palma optuzen za random krivicno delo.

 

Nisu u pitanju nesklad ni pravni ni logicki, nego moralni.

  • +1 4
Link to comment
4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Alempijević je lider DS u Jagodini, tj. bio je. Znači, kada se napravi protest protiv Palme neko ko treba da govori i da ga oštro napada. Ne mozes da

budeš i to i njegov advokat. 
 

On je imao zakonski osnov, ako je hteo, da odbije da zastupa Palmu. Odlucio je da ga zastupa i nije više lider DS u Jagodini. Nije izbačen iz stranke, jednostavno je smenjen. 

Onda DS ima zaista jaku kadrovskutm politiku, oslonjenu na ljude od integriteta...

Zivo me zanima kako bi se ovaj salto objasnio Miletutm, s obzirom da postoji opravdan osnov za sumnju da Palma nije pretnjama angazovao advokata jer cak ni on nije toliki idiot da ocekuje da bi ga neko branio iz straha...

 

1 minute ago, Taihoskopija said:

Mislim da nije izbačen, samo sklonjen sa funkcije predsednika GO.

Pravo da ti kazem, ne vidim neku bitnu razliku sto se politicke i svake druge vajde po DS tice...

Ovog puta su se ovajdili taj lik i - Palma.

Link to comment
4 minutes ago, namenski said:

Onda DS ima zaista jaku kadrovskutm politiku, oslonjenu na ljude od integriteta...

Zivo me zanima kako bi se ovaj salto objasnio Miletutm, s obzirom da postoji opravdan osnov za sumnju da Palma nije pretnjama angazovao advokata jer cak ni on nije toliki idiot da ocekuje da bi ga neko branio iz straha...

 

Pravo da ti kazem, ne vidim neku bitnu razliku sto se politicke i svake druge vajde po DS tice...

Ovog puta su se ovajdili taj lik i - Palma.

 

Mile je mozda tanje obrazovan..ali nije idiot. Tuzili su njega i njegovu familiju..tuzio je u on okolinu..i bas zato ga nece sve ovo sokirati, siguran sam.

Link to comment
Ne bih ja za sada isao toliko daleko sa spekulacijama, em bi odvelo predaleko, em je malo mnogo nepoznatih: ako je lik najbolji advokat u Jagodini - OK.
Ako je Palma toliki majstor isuse.gif da je svesno poturio, da ne kazem podmetnuo advokata pa jos povisokog funkcionera DS da ga brani - svaka mu cast, ozbiljno ga se podcenjuje.
Ali - izbaciti coveka iz stranke onako preko noci, po nacelu svojevremeno cuvene politicke podobnosti, bez ikakvog sireg obrazlozenja, je pre svega znak elementarne politicke nepismenosti koja ce DS-u da se obije o glavu.
 
 
Edit: ili se na kraju mozda ispostavi da je tacno da je u Jagodini sve Palmino.
Pa i DS... ohmy.gif
Pravo i politika su dve sasvim odvojene stvari, u ovom slucaju isprepletane, a toliko suprostavljene.
Sta bi advokat Alempijevic radio i kako usaglasio to dvoje?
Pre podne branio Markovica, a popodne pisao peticije protiv svoje stranke u ovom postupku i drzao govore o njegovom nesavesnom radu u Jagodini, korupciji i sl?
Meni je to totalno besmisleno.
Uostalom Markovicu nije uskracena odbrana, a izbor jeste cudan.



Link to comment
5 minutes ago, namenski said:

Onda DS ima zaista jaku kadrovskutm politiku, oslonjenu na ljude od integriteta...

 

jos samo jedan ili dva kruga unutarstranackih izbora i prociscavanja i bice to tip top :fantom:

  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, pbg12345 said:

jos samo jedan ili dva kruga unutarstranackih izbora i prociscavanja i bice to tip top :fantom:

To se nekada zvalo diferencijacija... :laugh:

3 minutes ago, SNARC said:

 

Mile je mozda tanje obrazovan..ali nije idiot. Tuzili su njega i njegovu familiju..tuzio je u on okolinu..i bas zato ga nece sve ovo sokirati, siguran sam.

Nece ga, doduse, navesti i da petama u bulju otrci da glasa za DS... :fantom: 

Link to comment
Alempijević je lider DS u Jagodini, tj. bio je. Znači, kada se napravi protest protiv Palme neko ko treba da govori i da ga oštro napada. Ne mozes da
budeš i to i njegov advokat. 
 
On je imao zakonski osnov, ako je hteo, da odbije da zastupa Palmu. Odlucio je da ga zastupa i nije više lider DS u Jagodini. Nije izbačen iz stranke, jednostavno je smenjen. 
Moguće da se negde pisalo, no nije na odmet ponoviti, koji on osnov poteže[emoji769] kod odbijanja zastupanja.
Čisto da se ne bi ponovilo "advokat ne sme da odbije da zastupa..."
Mislim imali smo i kod Aleksića brdo advokata koji su posle uvida u predmet vratili punomoćje ili kako se već zove...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
11 minutes ago, namenski said:

 

Nece ga, doduse, navesti i da petama u bulju otrci da glasa za DS... :fantom: 

 

Ako mu je potrebna jos neko navodjenje, pored trenutne vlasti koja svakodnevno usrecuje srpski zivalj..onda nema veze.

 

Da citiram..

 

"Ako vam je dobro, onda nista" 

 

 

Link to comment
16 minutes ago, Frank Pembleton said:

Moguće da se negde pisalo, no nije na odmet ponoviti, koji on osnov potežeemoji769.png kod odbijanja zastupanja.
Čisto da se ne bi ponovilo "advokat ne sme da odbije da zastupa..."
Mislim imali smo i kod Aleksića brdo advokata koji su posle uvida u predmet vratili punomoćje ili kako se već zove...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Zakon o adv

"Sloboda i obaveza pružanja pravne pomoći

Član 18

Advokat slobodno odlučuje da li će prihvatiti pružanje pravne pomoći, osim u slučajevima predviđenim zakonom.

Advokat ne može odbiti pružanje pravne pomoći ako ga kao zastupnika ili branioca u skladu sa zakonom postavi sud, drugi državni organ ili advokatska komora, osim ako postoje razlozi predviđeni zakonom zbog kojih je dužan da odbije zastupanje.

Obaveza odbijanja pružanja pravne pomoći

Član 19

Advokat je dužan da odbije pružanje pravne pomoći:

5) ako su interesi stranke koja traži pravnu pomoć u suprotnosti sa njegovim interesima ili interesima njegovih bliskih srodnika, prijatelja, saradnika ili drugih stranaka, a što se propisuje statutom advokatske komore i kodeksom;

..."

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Stvarno je veliki eticki problem izmedju politikanstva i advokature u decenijskom koriscenju seksualnih usluga :laugh:

Pa ko je sve tu omastio brke? Tesko mi da poverujem da je tu i tamo svratio poneki i to eto iz SPS-a. Cak ostavljam prostor da verovatno mnogi od njih nisu znali ni godista tih devojaka ni prinudu na taj cin, vec se gledalo na to kao dobar after. 

I da se, eto, sad svi sokiraju:isuse: Da nijedna sluzba o tome nema pojma nista. Decenijama.

Svaka politicka i pravna rasprava je ovde suvisna jer se vladavina ove stoke oslanjala na sve vladajuce politcke partije. Ovo je samo prikaz do kog dna moze da se padne zarad posla, sendvica, veza.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, fren said:

Stvarno je veliki eticki problem izmedju politikanstva i advokature u decenijskom koriscenju seksualnih usluga :laugh:

Pa ko je sve tu omastio brke? Tesko mi da poverujem da je tu i tamo svratio poneki i to eto iz SPS-a. Cak ostavljam prostor da verovatno mnogi od njih nisu znali ni godista tih devojaka ni prinudu na taj cin, vec se gledalo na to kao dobar after. 

I da se, eto, sad svi sokiraju:isuse: Da nijedna sluzba o tome nema pojma nista. Decenijama.

Svaka politicka i pravna rasprava je ovde suvisna jer se vladavina ove stoke oslanjala na sve vladajuce politcke partije. Ovo je samo prikaz do kog dna moze da se padne zarad posla, sendvica, veza.

Ima u svemu ovom jedna mala зачкољица :): nema u srpskoj provinciji, чаршији, toga da se nesto ne zna.

Svi znaju sve, ukljucujuci i to sta je ko rucao ne juce, nego danas.

Sto se tice nepodopstina lokalne vrhuske, razlozi za cutanje mogu da budu razni: od straha do interesa, sa svim nijansama izmedju.

Utoliko je vise znacajno, pa ako se hoce i hrabro, ovo sto pokusava Marinika Tepic; osloboditi ljude straha, navesti ih da progovore, pokazati im i delom dokazati da nisu sami.

Ali je utoliko vise stetno ovo sto rade razni Lutovci koji bezmalo iz novina saznaju da im istaknuti clan stranke, itd, itd...

To je, izmedju ostalog, posledica zagledanosti u sopstveni pupak Beograd i ostavljanje provincije samoj sebi, prepustenoj raznim palmama...

  • +1 3
Link to comment
33 minutes ago, namenski said:

Ima u svemu ovom jedna mala зачкољица :): nema u srpskoj provinciji, чаршији, toga da se nesto ne zna.

Svi znaju sve, ukljucujuci i to sta je ko rucao ne juce, nego danas.

 

Mislila sam na beogradske goste da nisu, mozda, znali o godistu i prinudi, ne na lokalne. Mogu da zamislim taj scenario kako posle tih partijanja dodju s utiscima kako je Palma pravi srpski domacin, dok ih, pri prvom znaku nelojalnosti, domacin saceka s fotkama i izvodom iz Maticne knjige.

Ima jedan lep kvart u centru BG-a, parce Njegoseve preko puta Trece. Uvek parkirani dzipovi, ekipa u 40im i 50im, recimo, uvek od ranog jutra cita novine u tim bastama kafica i zuri u laptopove dok ne pocne veliki odmor. Pa love srednjoskolke, kako koja sedne na kafu. Cinjenica je da one izgledaju kao studentkinje, nazalost. Ne bih nikad rekla, da ih nisam videla da izlaze iz Trece, da imaju 16 godina.

 

Edited by fren
Link to comment
2 minutes ago, fren said:

Mislila sam na beogradske goste da nisu, mozda, znali o godistu i prinudi, ne na lokalne. Mogu da zamislim taj scenario kako posle tih partijanja dodju s utiscima kako je Palma pravi srpski domacin, dok ih, pri prvom znaku nelojalnosti, domacin saceka s fotkama i izvodom iz Maticne knjige.

Moze biti, cak verovatno: ali, znas, ima nesto sto se itekako racuna - ima mesta i prilka na koje iole pristojni ljudi jednostavno - ne idu.

Ni po koju cenu, a bilo ko ce da me tesko ubedi da je odlazak na zurkutm kod palme, pa jos na njegov poziv, drustveni dogadjaj koji se nikako ne sme da propusti.

Ima, doduse, i nesto sto se zove najobicniji - dobar ukus...

 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...