Jump to content
IGNORED

Discogs ili ko još kupuje nosače zvuka u 21. veku?


Indy

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Danas Record Store Day (RSD), dobra stvar je kad živiš u zemlji ispod kamena onda odeš sasvim lagano ili još bolje - okreneš telefonm i pitaš jel ima to-i-to? Ima? Super, ostavite mi na ime to i to, doćiću od ponedeljka... OK, dogovoreno...

 

Poledaš malo po svetu šta se dešava - redovi, tuče, grabež, stres i očaj... Opet, kod nas stiglo 12 naslova a prekotm sveeeeeee...

 

Svaka medalja ima dve strane :sleep:

Link to comment
12 minutes ago, maheem said:

Anyhow pazario sam bootleg il šta već ovoga što pevušim godinama:

 

 

Koji je ovo dobar vajb - najbolje su žurke u ovom ritmu + ako se ekipa fino "razmaže", tu se posle niko ne seća ničega a svi se probude "uuuu, bilo top!" :D

  • Haha 1
Link to comment
29 minutes ago, napadaj said:

A zašto? Mislim koja je razlika u odnosu na to da si ga sam narezao?

Ne znam kako najjednostavnije da ti odgovorim na ovo pitanje. Ta muzika bolje zvuči na vinilu ali nije samo to razlog, postoji cela igra traženja i nabavke naslova, mixanja sa gramofona. Sekta. The Game!

Nemam ništa protiv mixanja sa mp3, ali ne ovakve muzike. 

Edited by maheem
Link to comment
  • 3 weeks later...

Šta se ovo dešava sa VAT-om i kupovinom i prodajom ploča na Discogsu iz/ UK i EU? Prvi put mi se vratio paket iz Nemačke, morao sam da platim povratnu poštarinu a kupac je povukao uplatu preko paypala!?

Ako neko zna da pojasni situaciju, čitam na Discogs forumu razne threadove al mi nije najjasnije koje su posledice za nas van ovih naperdnih zajednica

Link to comment

Pa valjda je od juna/jula EU uvela ili planira da uvede te neke poreze na pošiljke niske vrednosti... to je navodno da zaustave navalu pošiljaka iz Kine i ostalih "trećih svetova".

Bilo skoro neko poresko savetovanje gde je neka Slovenačka savetnica za pitanje poreza iznela podatak da je procenjeno da u EU uđe nešto oko 15 milijardi EUR vrednosti a da EU ne uzme nikakve nadoknade na to. 

 

Koliko sam zapamtio, u EU su pošiljke vrednosti do 22 EUR prolazile kao kod nas one do 50 EUR.... a brat Kinez ima svašta da ponudi za do 22 EUR.

 

Onda mi prijatelj koji živi preko reče da će i članice EU međusobno nešto da se oporezuju i carine :blink:

 

Nešto se krčka, ne znam tačno šta... al da cene poštarina rastu - rastu mimo svega ostalog.

Link to comment

Ništa mi nije jasno. Očekivao sam da reše uk-eu trgovinu a kolko vidim svi cemo da nadrljamo.

A ti Strucnjace sibni mi sta prodajes na discogsu.

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...