Jump to content
IGNORED

Discogs ili ko još kupuje nosače zvuka u 21. veku?


Indy

Recommended Posts

1 hour ago, Frank Pembleton said:

Jesu oni na izdanju napisali da je sa CD-a?
Hteo da kupim kao poklon.
No poklonoprimacemoji769.png je malo zajeban po tom pitanju, pa da ne bude neprijatno...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Ma jok...to je samo neki moj zaključak na osnovu poređenja ta dva izdanja sa zvukom sa originalnih izdanja i one PGP-ove kompilacije. Uostalom, sigurno ne bi napisali da je sa CD-a. 

Ako je poklonoprimac slušao originalna izdanja, a uz to ima oštro uho, sasvim je moguće da će primetiti...a i zasmetaće mu to što je dinamika zvuka primetno sabijenija u odnosu na original. 

Link to comment

Meni su sve ploče iz 1970-tih i 1980-tih bile super, pošto sam ih slušao na ovome

 

tosca.jpg

 

Btw. topik je lagahno skliznuo nazad u svoju temu, odakle nije trebalo da bude ni spin-off-ovan

Link to comment
2 hours ago, Singer said:

 

Klupske singlove elktronske/dance muzike tokom '90., ne verujem da to baš zanima pučanstvo na PPP-u.

Kupovao sam na 12" ono što u to vreme nikako nisam mogao da nađem na vinilu pa da dopunim te neke moje DJ setove iz tog perioda

 

 

Slobodno napiši (ako te ne mrzi), ima nas koji smo pratili scenu.

  • +1 1
Link to comment

Discogs je baš san snova za metalce, pošto je sve popisano po izdanjima. Jedini problem je u tome što su u poslednje 2-3 godine počeli da zabranjuju prodaju nekih kultnih izdanja, slično kao što je last.fm obrisao slike, biografije i sve ostalo o velikim bendovima kao što su Nokturnal Mortum, Arghoslent i slični.

Link to comment
52 minutes ago, napadaj said:

Discogs je baš san snova za metalce, pošto je sve popisano po izdanjima. Jedini problem je u tome što su u poslednje 2-3 godine počeli da zabranjuju prodaju nekih kultnih izdanja, slično kao što je last.fm obrisao slike, biografije i sve ostalo o velikim bendovima kao što su Nokturnal Mortum, Arghoslent i slični.

Za ovo prvi put čujem. Znam da su uglavnom bootlezi zabranjeni.

Link to comment

Ima dosta butlega u ponudi, ali te bendove koji imaju nacističke/rasističke tekstove uglavnom zabranjuju. Nisu baš dosledni u tome, pa npr. mogu da se kupe Infernal War, Skredriver i ostali.

  • Hvala 1
Link to comment

Pa koliko sam ja video, većinom je sve kataloški tu popisano a onda udare obaveštenje da je time i time zabranjeno trgovati na Discogs-u. Najčešće sam viđao za bootlege ko što maheem reče.

 

Opet ja lično nisam skapirao kako se neki bootlezi prodaju a ovi drugi su zabranjeni.... zar nisu svi bootlezi nezvanična izdanja (pirati)?
 

Link to comment
7 hours ago, Lancia said:

Daj napisi, sta si to pazario.

 

 

5 hours ago, Jeremija said:

 

 

Slobodno napiši (ako te ne mrzi), ima nas koji smo pratili scenu.

 

Todd Terry Presents Sax - This Will Be Mine

Black Rhythms - Throw Ya Hands (In the Air)

Mambana - No Reason

Africanism - Amour Kefe

Grace Jones vs Funkstar De Luxe - Pull Up To The Bumper

Inaya Day - Nasty Girl

Mish Mash - Speechless

War - Galaxy 2000

First Choice - The Player (1997 New Remixes)

Chaka Khan - Never Miss The Water

Wonderland Avenue - White Horse

Fury - Pain

Antoine Clamaran feat. Blue James - We Come To Party

Whitney Houston - Whatchulookinat (Dance Remixes)

Wawa - No Problem

Adamski - Killer

CZR feat Delano - I Want You

Armand Van Helden - Why Can't You Free Some Time

Nowhere Men - Music and The Sound

Deee-Lite - Groove Is In The Heart

Future Groove Express - Thru Tha Roof

Antoine Clamaran pres Supala - Alert

Jazzy M - Jazzin' The Way You Know

Madonna - Vouge (12" Version)

 

I u ovom fazonu još ovoliko... ja mislim

 

Većinom je kraj 90tih, početak 2000tih ili kraj 80tih, početak 90tih...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Da ne bude samo da je o Discogs-u... gde još uzimate ploče (ostalo) online?

 

Ja najčešće uzimam preko Juno-a i Bandcamp-a. Ima dosta solidan izbor i puno nove muzike da se nabavi i za sad su mi samo pozitivna iskustva.

Doduše, Covid je uzdrmao sve pa i cene poštarina i dužinu dostave al' sve je za sada (kuc kuc kuc) stizalo.

 

Trenutno, po prvi put, čekam da mi stigne LP sa Juna duže od mesec dana al još ova nedelja pa ću da im pišem...

Link to comment
30 minutes ago, napadaj said:

Ebay, Bandcamp, Grooves, puno metal prodavnica, pa i Kupindo na kojem ima mnoooogo dobrih diskova.
 

 

Kakva su ti iskustva sa Grooves Land-a? Koliko im je poštarina sad, ako si naručivao skoro i kad stigne obično?

 

Da, diskova ima svuda i praktično je "bagatela" od cena... ko skuplja diskove, mislim da je sad zlatanTM period za kupovinu. Oni su kao vinil pre jedno 15 godina - slaba tražnja... mada će i oni imati neki "revival" sigurno, za jedno desetak godina, možda i duže...

 

Ja diskove ne skupljam... možda ukupno imam 20 komada, a ploče ne kupujem u Srbiji jer su naši (pre)prodavci nenormalni sa cenama a tek sa ocenama/gradacijom... bruka i sramota!!

Link to comment

Nekada najviše Juno, nedavno su promenili kurira te smo imali prepisku zbog loše usluge pa sam se sad prešaltao na hhv.de koji ima super izbor i jeftinu i najbržu dostavu fedexom ali sporije se naslovi pojavljuju nego u uk shopovima. Danas sam poručio sa Rush Houra neke naslove koje ostali shopovi nemaju u ponudi.

Discogs sam malo iskulirao poslednjih meseci :lol:

 

Link to comment
5 hours ago, Singer said:

Da ne bude samo da je o Discogs-u... gde još uzimate ploče (ostalo) online?

 

Ja uzimam diskove sa Bandcampa, kada vec ne moze da se doceka neki susret uzivo (a i tu budu mnogi fensi pa donesu samo ploce). Postarina za Nemacku je uvek neka sica, cak i kada je iz Japana ili Amerike.

 

Bandcamp ima od pocetka pandemije "Bandcamp Friday" (prvi petak u mesecu) kada uzmu neki bas minimalni harac muzicarima, pa gledam da uzmem onda. A i inace po analizama najmanje haraca uzimaju od svih tih platformi.

Link to comment
7 hours ago, Singer said:

 

Kakva su ti iskustva sa Grooves Land-a? Koliko im je poštarina sad, ako si naručivao skoro i kad stigne obično?

 

Poštarina se ne plaća na pošiljke vredne preko 20 evra ako ide standard shipping, a ako ide parcel shipping, troškovi slanja iznose 3 evra.

 

I moja i iskustva mojih drugara su dobra, jedini problem je u tome što carina uvek zadržava te pakete, pošto ih šalje pravno lice.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...