Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

37 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Može preko eUprave da se podnese.

 

Može, da, sećam se sad, i pošalju ti na adresu. Meni to nije bila opcija jer mi je prebivalište i dalje bilo staro (nisam na tu adresu nista mogla da primam poštu), a nije mogla da se ubaci neka druga adresa osim te iz lične karte.

Link to comment
10 hours ago, Venom said:

Uh, zaboravih skroz da je to moguće. Jel mora i dalje da se ide na kurs? Da sačekamo kako će zamorčić Ros da prođe.

 

ako nisi zavrsio nemacku skolu ili neko dodatno obrazovanje, onda moras da radis test. moja cerka ne mora jer je u skoli naucila to sve. ako planiras da radis test onda kreni odmah kreni da trazis termin za polaganje. u minhenu je kod VHS prvi sledeci termin 15.01.2025, pa onda na svakih mesec dana.

isto tako ne mora ni dokazuje poznavanje nemackog jezika. zena je jos nekad davno polozila Zentrale Mittelstufenprüfung i to ce da radi posao. 

 

polako kreni sa skupljanjem dokumenata, ne cekaj zamorcica :D

 

Link to comment
2 hours ago, Ros said:

ako nisi zavrsio nemacku skolu ili neko dodatno obrazovanje, onda moras da radis test. moja cerka ne mora jer je u skoli naucila to sve. ako planiras da radis test onda kreni odmah kreni da trazis termin za polaganje. u minhenu je kod VHS prvi sledeci termin 15.01.2025, pa onda na svakih mesec dana.

isto tako ne mora ni dokazuje poznavanje nemackog jezika. zena je jos nekad davno polozila Zentrale Mittelstufenprüfung i to ce da radi posao. 

 

polako kreni sa skupljanjem dokumenata, ne cekaj zamorcica :D

 

@Venom ako mislis na Leben in Deutschland test, slazem se sa Rosom, ume da bude tesko da se nadje termin. S druge strane, mozes da ga radis bilo gde u svom Bundeslandu i obicno svaki grad ima bar nekoliko mesta gde mozes da polazes. Uzmes telefon i zoves redom dok ne nadjes ko ima najblizi datum (ja sam tako).

 

Dodatni problem je sto se onda i za rezultate ceka do 6 meseci (to ti zvanicno i kazu, ili tako je bar bilo pretprosle godine kad sam ja radila). Ja sam test radila negde krajem septembra, a rezultati su mi stigli nesto pre kraja godine.

Link to comment
6 minutes ago, Quince said:

 

@Venom ako mislis na Leben in Deutschland test, slazem se sa Rosom, ume da bude tesko da se nadje termin. S druge strane, mozes da ga radis bilo gde u svom Bundeslandu i obicno svaki grad ima bar nekoliko mesta gde mozes da polazes. Uzmes telefon i zoves redom dok ne nadjes ko ima najblizi datum (ja sam tako).

 

Dodatni problem je sto se onda i za rezultate ceka do 6 meseci (to ti zvanicno i kazu, ili tako je bar bilo pretprosle godine kad sam ja radila). Ja sam test radila negde krajem septembra, a rezultati su mi stigli nesto pre kraja godine.

 

Jel vam taj Leben in Dojchland nesto tipa da li treba tuci zenu, kako se ulica prelazi na crveno i zeleno, i kad se dete razboli dal da se vodi kod pedjatra?

  • Haha 1
Link to comment
8 minutes ago, Quince said:

 

@Venom ako mislis na Leben in Deutschland test, slazem se sa Rosom, ume da bude tesko da se nadje termin. S druge strane, mozes da ga radis bilo gde u svom Bundeslandu i obicno svaki grad ima bar nekoliko mesta gde mozes da polazes. Uzmes telefon i zoves redom dok ne nadjes ko ima najblizi datum (ja sam tako).

 

Dodatni problem je sto se onda i za rezultate ceka do 6 meseci (to ti zvanicno i kazu, ili tako je bar bilo pretprosle godine kad sam ja radila). Ja sam test radila negde krajem septembra, a rezultati su mi stigli nesto pre kraja godine.

 

2012 su hteli da me šalju na neki kurs, pa sam odbio, što je bilo ok, jer sam rekao da ionako neću državljanstvo. Ako je samo test i ne moram da idem negde ok.

 

Završio sam fakultet i imam dsh-3. I višegodišnje iskustvo malog preduzetnika, često objašnjavam Nemcima propise i kako nešto funkcioniše :s_d:

Link to comment
9 minutes ago, Mel said:

Jel vam taj Leben in Dojchland nesto tipa da li treba tuci zenu, kako se ulica prelazi na crveno i zeleno, i kad se dete razboli dal da se vodi kod pedjatra?

 

tako nekako :D

 

zapravo, jos debilnije jer ima 300 mogucih pitanja + 30 vezanih za tvoj Land, od kojih ti na test dodje nasumicnih 30 + 3. Sva pitanja su zaokruzivanje od ponudjenog. Pitanja (tih 330) znas unapred jer je to sve na zvanicnom sajtu, imas i aplikacije da vezbas.

 

veca je peripetija zakazati test nego spremiti se za isti :wacko:

Edited by Quince
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Venom said:

 

2012 su hteli da me šalju na neki kurs, pa sam odbio, što je bilo ok, jer sam rekao da ionako neću državljanstvo. Ako je samo test i ne moram da idem negde ok.

 

Završio sam fakultet i imam dsh-3. I višegodišnje iskustvo malog preduzetnika, često objašnjavam Nemcima propise i kako nešto funkcioniše :s_d:

 

Mozda ako vec imas trajno boraviste i ne traze, proveri.

 

Ako si fakultet zavrsio u Nemackoj, vrlo moguce da ti i ne treba.

 

Ja sam imala raspravu sa Ausländerbehörde oko toga, kad je trebalo da predam za trajnu, jer pravila ne kazu da tebi treba bas taj test vec nesto tipa dokaz da poznajes osnove funkcionisanja drustvenog poretka (tako neka nebuloza). Onda sam mu ja rekla, ali ja imam doktorat iz sociologije. Na sta ce on, a odakle? Rekoh iz Belgije. A pa ne moze, veli, da je iz Nemacke, mogli bi da priznaju. Odlepila sam.

 

Ja bih to svakako unapred proverila.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Quince said:

 

Ja sam imala raspravu sa Ausländerbehörde oko toga, kad je trebalo da predam za trajnu, jer pravila ne kazu da tebi treba bas taj test vec nesto tipa dokaz da poznajes osnove funkcionisanja drustvenog poretka (tako neka nebuloza). Onda sam mu ja rekla, ali ja imam doktorat iz sociologije. Na sta ce on, a odakle? Rekoh iz Belgije. A pa ne moze, veli, da je iz Nemacke, mogli bi da priznaju. Odlepila sam.

 

Ja bih to svakako unapred proverila.

 

Belgijanci fakat vaze za chudake, Nemac je samo oprezan :sleep:

  • Haha 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
2 hours ago, Quince said:

Dodatni problem je sto se onda i za rezultate ceka do 6 meseci (to ti zvanicno i kazu, ili tako je bar bilo pretprosle godine kad sam ja radila). Ja sam test radila negde krajem septembra, a rezultati su mi stigli nesto pre kraja godine.

 

leleeeee

onda nista od zajednicke prijave za zenu i dete. saljemo prvo za cerku. mozda sam mogao ustedeti 200€, ali da cekam jos skoro godinu dana je bezveze. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Venom said:

 

2012 su hteli da me šalju na neki kurs, pa sam odbio, što je bilo ok, jer sam rekao da ionako neću državljanstvo. Ako je samo test i ne moram da idem negde ok.

 

Završio sam fakultet i imam dsh-3. I višegodišnje iskustvo malog preduzetnika, često objašnjavam Nemcima propise i kako nešto funkcioniše :s_d:

 

evo sta su opcije za jezik

image.thumb.png.8e6944d206800b3c7f8209d461885f01.png

  • Hvala 1
Link to comment

Ma jezik je ok, za to imam potvrda dovoljno. Za ovaj test moram da vidim, ali i to je ok sve dok ne treba da slušam predavanja.

Link to comment
2 hours ago, Venom said:

Ma jezik je ok, za to imam potvrda dovoljno. Za ovaj test moram da vidim, ali i to je ok sve dok ne treba da slušam predavanja.

 

VHS ovde nudi jednodnevni kurs za 33€. nije obavezno

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Ros said:

 

VHS ovde nudi jednodnevni kurs za 33€. nije obavezno

 

naplaćuju po 1 evro za svakih 10 pitanja za koja te spreme :D

  • Haha 1
Link to comment

status update:

 

- predao za cerku, danas stigla potvrda na BayernID Portal da su primili zahtev, da ce se mozda neko javiti ako nesto nedostaje. napisali da racunamo na 18 meseci cekanja zbog velikog broja zahteva

- zena dobila termin za Test 15.01.2025, kazu da se ceka 4-6 meseci za rezultati. kako stoje stvari ona ce dobiti drzavljanstvo za bar 2 godine

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...