Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

1 minute ago, Jeremija said:

 

Ne, sledi, i to vrlo brzo, ako slučajno izbace ove klubove. Prvo bi ih tužili isti oni koji su prava kupili, posle i drugi sponzori, a onda, kada bi ponovi izašli na tržište, tu robu (PL prava) niko ne bi hteo da kupi.

Njima to sledi u svakom slucaju i ne izbacili ove klubove.Pare koje su manji klubovi dobijali od tv prava vise nece biti,pritom vise nema borbe za LS,zamisli kvalitet te PL i utakmice,to nece niko da plati,ili ce cifre biti smesne,jos ce i titule uzimati klub koji ispusi u SL vec na sredini takmicenja,ma curkus.

Link to comment
5 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Nije to ni stvar dobre volje, jednostavno, stvorila se jedna finansijska struktura u klubovima van šestorke koja se bukvalno samo održava konstantnim dodatnim uplivom kapitala, jednom kad bi se ostalo (a ostalo bi se) bez novca od televizijskih prava, sve bi otišlo kao kula karata. I ne samo u PL, nego i u Brodu, pošto je i on deo ekosistema.

 

ovo sam rekao i ja gore. 

 

nakupili su se ovi najjaci sa advokatima i izgurace ovo do kraja da nemaju prevelike stete od ovoga, i da im uefa i savezi nece moci puno toga zabraniti. 

 

Link to comment
1 minute ago, Bogotac said:

Njima to sledi u svakom slucaju i ne izbacili ove klubove.Pare koje su manji klubovi dobijali od tv prava vise nece biti,pritom vise nema borbe za LS,zamisli kvalitet te PL i utakmice,to nece niko da plati,ili ce cifre biti smesne,jos ce i titule uzimati klub koji ispusi u SL vec na sredini takmicenja,ma curkus.

 

Postoji rešenje - da klubovi ostanu u PL-u, a da više ne učestvuju u LŠ, nego u ovom takmičenju. Što će se na kraju i desiti. 

  • +1 1
Link to comment

Ne mogu da igraju Ligu Sampiona i da hoce i da im dozvole, osim da salju rezervni tim  - Super Liga predvidja igranje sredinom nedelje.

Edited by JohnnyD
Link to comment
1 minute ago, Jeremija said:

 

Postoji rešenje - da klubovi ostanu u PL-u, a da više ne učestvuju u LŠ, nego u ovom takmičenju. Što će se na kraju i desiti. 

Da,ali onda nema para od tv prava za klubove izvan sestorke,sta sa njima?Kakvo ce takmicenje PL postati?Gde ti je zanimljivost i ko ce to da gleda i plati?Lige ce postojati i dalje,u kom obliku i na sts ce to liciti,ovom SL gase nacionalne lige.

Link to comment

Svidja mi se naslov LEADING EUROPEAN TEAMS.

 

Da li moze neko da mi objasni po kom to jebenom kriterijumu je Tottenham LEADING EUROPEAN tim? Jel im neko rekao da su oni mediokriteti vec 60 godina? Da na ostrvu pa i u Evropi postoji gomila klubova koji imaju vise navijaca, bogatiju i trofejniju tradiciju od njih?

 

 

 

Edited by WTID
  • +1 3
Link to comment
Ne mogu da igraju Ligu Sampiona i da hoce i da im dozvole, osim da salju rezervni tim  - Super Liga predvidja igranje sredinom nedelje.
Ko više ponudi...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Najgore u svemu ovome je sto neko, ko ima mnogo para, misli da ce pandemija i igranje bez publike da potraje jos godinama. Inace ovo ne moze da opstane ako se navijaci vrate na stadione. Moze samo ovako, kao virtuelni fudbal.

  • +1 1
Link to comment

Mada ima tu neprincipijelnih pizdarija, Tebas (predsednik La Lige) je zestoki protivnik Superlige a s druge strane prodao dupe Arapima, tako sto se zavrsnica Kupa Spanije igra u Saudijskoj Arabiji.

Link to comment

Meni je ovo ok, otvorio sam pivo i pevam “slavni dani nase proslostiiii”.

 

jel ima negde da se procita kako ce izgledati da liga, koji su planovi?

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...