Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

Ne bih da gledam Verona Padova al mi ok da Perudja dekne Juventus, isto tako mi muka od Reala i njegovih 20 titula i navijam da PSG da bude prvak. Cekam godinu dana da Zvezda igra s Brondbijem a Brondbi navijac ceka Bajerna, omiljeni je u pravu jer smo naivni al kolicina obicnih klubova sa navijacima sto zele takve utakmice je prevelika za hendlovanje, morace da smisle nesto da svi budu u igri, evolucija il ne

 

 

Link to comment

Za razliku od evropske kosarke u evropskom fudbalu je 18 klubova koji igraju jedni s drugima goli kurac koji za par sezona niko vise nece hteti da gleda. Drugi sport i drugi uslovi. Ja bih bas nekako voleo da se vecina tih "super-klubova" zaleti u ovu avanturu i propadne, ionako su dokurcili sa svojim diktatorskim, mafijaskim i tajkunskim parama.

  • +1 8
Link to comment
19 minutes ago, MiddleClass said:

 

+1

 

Sirotinja treba da igra sa sirotinjom, a bogatuni sa bogatunima. 

 

Ne znam kome je zanimljivo da gleda Barselona - Fehervar u grupi LŠ. Meni nije...

 

Ni Barselona- Eibar nije mnogo zanimljivije. Ako Barselona u toku sezone odigra npr 60 utakmica, od toga je bar 40 sa potpunim autsajderima gde se igraju viktorije. To je neodrživo. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Nikodije said:

 

Ni Barselona- Eibar nije mnogo zanimljivije. Ako Barselona u toku sezone odigra npr 60 utakmica, od toga je bar 40 sa potpunim autsajderima gde se igraju viktorije. To je neodrživo. 

 

Zasto je to neodrzivo? Otkad je gledljiv fudbal samo izmedju dve ravnopravne ekipe? I kad si vec tu, u kakvoj tacno krizi je evropski fudbal?

  • +1 2
Link to comment

Sta ti garantuje da u super cirkusu nece igrati viktorije?

 

I ponovo, zelja vlasnika ovih klubova nije da podignu kvalitet takmicenja vec licni interes. Zabole njih za rezultate i kvalitet.

Edited by WTID
  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, MiddleClass said:

 

+1

 

Sirotinja treba da igra sa sirotinjom, a bogatuni sa bogatunima. 

 

Ne znam kome je zanimljivo da gleda Barselona - Fehervar u grupi LŠ. Meni nije...


Svaki navijac Fehervara zivi za tu utakmicu. 
Ko bi pre tri godine rekao da zeli da gleda jbnu Atalantu u Ligi sampiona, a oni vec dve godine igraju najatraktivniji fudbal u takmicenju.

  • +1 5
Link to comment

svo ovo zlo kreče od pojave  mančester sitija i totenhema kao jakih mudoa u engleskoj. big six je učinio da svake godine dva hiperambiciozna kluba bivaju osuđeni na bespuća ligu evrope.  sa uefinim eksperimentom zvanim konferens liga, gde pre sadašnjim projekcijama na totenhemov stadion od milijardu evra na jesen stižu budućnost iz podgorice ili vardar, zatvoreno nba takmičenje će sticati sve više pristalica...

  • +1 1
Link to comment

I konacno potvrda da nema veze sa takmicenjem i kvalitetom, da ima ne bi bilo 15 klubova kojima je status zagarantovan bez obzira na njihov plasman.

 

 

Link to comment
12 minutes ago, harper said:

 

Zasto je to neodrzivo? Otkad je gledljiv fudbal samo izmedju dve ravnopravne ekipe? I kad si vec tu, u kakvoj tacno krizi je evropski fudbal?

 

Gledljiviji je između dve ravnopravne ekipe. Pretpostavljam da postoji razlog zašto Zvezdu u Evropi gleda 40k ljudi, protiv Radnika samo ultrakop.

Ok, to nije analogija o za razvijenu Evropu, ali i tamo veliki klubovi očigledno žele da igraju sa velikima češće, umesto da bacaju dragocene termine na boraniju.

Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

Kao sto sam rekao, nema sanse da se odreknu domacih liga. 


Evroliga all over again, sve preko grbače igrača. Igrali ste 50 utakmica po sezoni do sada, nema veze, možete sad i 80.

 

A i nacionalna prvenstva će da izgube na dražu, borba za top4 postaje besmislena.

Link to comment
Just now, goofs said:


Evroliga all over again, sve preko grbače igrača. Igrali ste 50 utakmica po sezoni do sada, nema veze, možete sad i 80.

 

A i nacionalna prvenstva će da izgube na dražu, borba za top4 postaje besmislena.

 

Naravno, domaca prvenstva ce im sluziti da prave neke nove klince. Vecitim ucesnicima cirkus lige ce biti svejedno da li ce sezonu zavrsiti na prvom ili 12. mestu svoje lige, njih mesto na bini u cirkusu ceka bas kao sto je dreser zamislio.

Link to comment
2 minutes ago, goofs said:


Evroliga all over again, sve preko grbače igrača. Igrali ste 50 utakmica po sezoni do sada, nema veze, možete sad i 80.

 

A i nacionalna prvenstva će da izgube na dražu, borba za top4 postaje besmislena.

 

Zato je vazno da im se stavi do znanja da ce biti isterani iz domacih liga. Pa neka im se cela sezona sastoji od igranja u grupi od deset timova.

Link to comment

Meni lično koji pratim kada mogu sve žive lige ne pada na pamet da gledam ovo đubre ni minut koje će ličiti na azijsko-američku  turneju prijateljskih utakmica, možda im bude i na ekranu  pisalo kada da tapšu ili prave buku. Pre ću da gledam Fehervar-Eibar, biće više draži. 

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...