Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

2 minutes ago, čekmeže said:

Što nije naveo koji su Siti i Junajted na tabeli? Ljudi koji donose ove odluke ih sigurno ne donose na osnovu trenutnog položaja na tabeli njihovog kluba, ovo su strateške odluke.

 

Naravno da ih donose zbog manjka novca i slabih rezultata u domacem prvenstvu.

 

Man United je eliminisan vec u grupnoj fazi LS, Arsenal vec cetiri sezone ne igra LS. Ovo je zastita za "velike" kako im se ne bi ponovio neki Lester i uzeo klubovima "velike" sestorke mesto u LS.

 

Mislis da bi Glejzerima ili Fenway Sports Groupi bilo drago da im "neki tamo" West Ham oduzme bogom dano mesto u Ligi Sampiona kao sto je to cino Lester?

Link to comment
7 minutes ago, Meazza said:

 

Izgleda tebi koji ne pratis sport o kojem diskutujes. Ti mislis da ja necu gledati tu ligu zato sto je ne podrzavam, a zapravo je obrnuto - ne podrzavam je zato sto znam da je necu gledati. 

 

Ti si taj koji treba da prihvati cinjenicu da se svi fudbalski navijaci protive ovoj ideji i da probas da shvatis razlog zasto se protive. Ja sam nebitan jer sam samo jedan od pripadnika ogromne vecine gledalaca. Pogledaj tviter, reddit, youtube, komentare na bilo kom portalu i uveri se sam. Da li je moguce da si toliko arogantan da mislis da znas sta celokupna fudbalska javnost zeli bolje od nje same?

 

 

 

posmatraš sve ovo iz mjehuraTM. Od tih 50 miliona ljudi koji će gledati tu ligu otprilike oko 200.000 njih piše i čita o fudbalu na twitteru i youtube. Većina njih sad i ako vidi vest da se najavljuje ta liga, kliknu, pogledaju, pročitaju i prvih par komenatara koje su napisali mahniti pripadnici slobodarske gerile, kliknu na iksić i čitaju sledeću vest. Zabole ih da pišu komentare. Kad za godinu ili dve počne ta liga i prvo veče budu igrali Real vs Milan i Arsenal vs Juventus svi će da upale teve i gledaju to.

Pre par nedelja je NFL uveo 17. kolo u regularnoj sezoni, kad čitaš komentare na sajtovima ispada da to niko živ neće gledati i da će svi bojktovati ligu. A na jesen kad krene sezona će opet svi da gledaju. Ne sviđa se ni meni, ja dosta utakmica gledam nekoliko puta, premotavam jedan play po 30 puta, analiziram, odmeravam, procenjujem i onda primetim kako npr igrač igra slabije ako je igrao u nedelju pa odmah u četvrtak, a week 17 će biti dodatno opterećenje za igrače, dodatna šansa za povrede itd itd. i onda kad pogledam utakmicu odeš na neke sajtove o fudbalu i tu uđeš u bubble gde su samo hard core fanovi sporta, i tu se onda slika može skroz iskriviti. Tih 100.000 ljudi koji svakodnevno spamuju po internetu deluju kao ogromna masa ljudi, a ustvari su samo malecka kap u moru.

 

@WTID

kojih 20 eura po meču bre, nemoj preterivati.

NFL/NBA game pass koštaju 200-250$ i tu imaš bukvalno sve utakmice u sezoni.

 

 

Link to comment
Just now, villiem said:

Taj plej of CLnece imati super timove, moras to da uracunas

 

Gledamo od cetvrtfinala, posto ce superliga imati osam klubova u nokaut fazi.

 

Cetvrtfinale igraju superklubovi u 90% slucajeva, tako da to nije neka razlika. A cesto su utakmice izmedju superklubova i klubova-uljeza u cetvrtfinalu jedne od najzanimljivijih! A sta je sa osminom finala koja postoji u CL a u Superligi nece postojati? To je 16 utakmica vise u nokaut fazi CL.

 

Stoga ne vidim kako nokaut faza Superlige moze da nadmasi gledanost nokaut faze CL.

 

Quote

Premijer liga je specificna, moguca je veca gledanost domace lige, nisu sve lige iste

 

 

Bas tako, namerno sam uzeo Engleze. Juventus verovatno hoce imati vecu TV gledanost u Superligi nego u Serie A. Ali sta je sa Englezima?

Link to comment
5 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

@villiem bilo je neko istraživanje gledanosti u engleskoj početkom korona krize, i predviđanja su bila da će gledanost biti veća, za ako se ne varam min 1mil, tj za broj ljudi koji subotnje popodne provodi na stadionima širom engleske, međutim gledanost je bila niža od uobičajne(pre covid ere)

 

Mislis na super ligu il PL?

Hoce da preotmu publiku, to sad rade pod praznim stadionima isto neke proracune, sta ce biti kada se ljudi vrate napaljeni

Link to comment

Da ne budem licemeran,i Uefa je zasluzila ovo,alavi su do kraja,slag na tortu je ova liga nacija,sad ce morati da vagaju,raspad ili da veci deo kolaca ide klubovima 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, WTID said:

 

Naravno da ih donose zbog manjka novca i slabih rezultata u domacem prvenstvu.

 

Man United je eliminisan vec u grupnoj fazi LS, Arsenal vec cetiri sezone ne igra LS. Ovo je zastita za "velike" kako im se ne bi ponovio neki Lester i uzeo klubovima "velike" sestorke mesto u LS.

 

Mislis da bi Glejzerima ili Fenway Sports Groupi bilo drago da im "neki tamo" West Ham oduzme bogom dano mesto u Ligi Sampiona kao sto je to cino Lester?

Ako im je toliko stalo do mesta u LŠ, lakše bi mogli da izdejstvuju proširenje LŠ i više mesta za engleske klubove nego da pokreću celu ovu mašineriju.  Neko je procenio da će ovde biti više novca nego u LŠ i domaćim ligama kroz gledanost i tv prava. Verujem i da su računali sa odijumom navijača, možda se ne planira povratak gledalaca na stadione, ili će se igrati po svetu? 1 bojkot utakmica bi mogao imati učinak. Ako se ovo sa superligom desi, moju članarinu više neće videti.

Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

 

posmatraš sve ovo iz mjehuraTM. Od tih 50 miliona ljudi koji će gledati tu ligu otprilike oko 200.000 njih piše i čita o fudbalu na twitteru i youtube. Većina njih sad i ako vidi vest da se najavljuje ta liga, kliknu, pogledaju, pročitaju i prvih par komenatara koje su napisali mahniti pripadnici slobodarske gerile, kliknu na iksić i čitaju sledeću vest. Zabole ih da pišu komentare. Kad za godinu ili dve počne ta liga i prvo veče budu igrali Real vs Milan i Arsenal vs Juventus svi će da upale teve i gledaju to.

 

Nema nikakve logike to sto pises. Zasto bi se stav navijaca koji su aktivni na drustvenim mrezama razlikovao od stava navijaca koji ne postuju na drustvenim mrezama? Gde je korelacija sa obrazovanjem i internet pismenoscu da bi mogao tako nesto da tvrdis?

Link to comment
6 minutes ago, omiljeni said:

 

 

@WTID

kojih 20 eura po meču bre, nemoj preterivati.

NFL/NBA game pass koštaju 200-250$ i tu imaš bukvalno sve utakmice u sezoni.

 

 

 

Mecevi Championshipa su od pocetka pandemije 10 funti po utakmici, tako da je 20ak eura za Super Ligu bagatela. Koja je poenta da kupise season pass ako planiras da pratis samo play off i to ne sve utakmice?

Link to comment
1 minute ago, čekmeže said:

Ako im je toliko stalo do mesta u LŠ, lakše bi mogli da izdejstvuju proširenje LŠ i više mesta za engleske klubove nego da pokreću celu ovu mašineriju.  Neko je procenio da će ovde biti više novca nego u LŠ i domaćim ligama kroz gledanost i tv prava. Verujem i da su računali sa odijumom navijača, možda se ne planira povratak gledalaca na stadione, ili će se igrati po svetu? 1 bojkot utakmica bi mogao imati učinak. Ako se ovo sa superligom desi, moju članarinu više neće videti.

 

Prosirenje LS su vec izdejstovali, samo su isuvise alavi i zele zagarantovano mesto u "elitnom curkusu". Ne zele da rizikuju da im to prosireno mesto uzme neko treci.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Meazza said:

 

Nema nikakve logike to sto pises. Zasto bi se stav navijaca koji su aktivni na drustvenim mrezama razlikovao od stava navijaca koji ne postuju na drustvenim mrezama? Gde je korelacija sa obrazovanjem i internet pismenoscu da bi mogao tako nesto da tvrdis?

pa razlikuju se stavovi jer će ova manjina koja spamuje da izražava brigu za male klubove i da se zgražava zbog alavosti, a većinu zabole uvo za sve to i ne pada im na pamet da pišu o tome komentare večeras, ali kad krene ta liga oni će da gledaju.

 

@WTID

kog championshipa? 2. engleska liga? pa mogu oni tražiti i 500 eura za jedno poluvreme, ali koliko toga oni prodaju?

ovu super ligu prave ljudi koji su owneri NFL i NBA timova, a oni umeju da naprave uspešan poslovni model, veruj mi.

 

 

Link to comment

to poređenje sa nfl i nba ima jedan zajeb, oba su nacionalna takmičenja, a ovo ima dobar potencijal da postane cirkusko takmičenje

  • +1 4
Link to comment
4 minutes ago, čekmeže said:

To bi bilo klanje vola za kilu mesa.

 

Pa oni to i rade.

 

Lester je za manje od 10 godina dosao od treceg ranga do titule prvaka Engleske i to je draz fudbala. Ovo sto je predlaze je fransizerski nacin takmicenja u kojem je odredjenom broju klubova zagarantovano mesto u elitnom cirkusu pred praznim tribinama.

 

2 minutes ago, omiljeni said:

 

@WTID

kog championshipa? 2. engleska liga? pa mogu oni tražiti i 500 eura za jedno poluvreme, ali koliko toga oni prodaju?

ovu super ligu prave ljudi koji su owneri NFL i NBA timova, a oni umeju da naprave uspešan poslovni model, veruj mi.

 

 

To i jeste problem, sto ligu zele da prave ljudi koji ne znaju nista o fudbalu i fudbalskim navijacima. Fudbal je sport a ne biznis kao sto zelite da predstavite.

 

Sledeci korak je da ce svaki od klubova ucesnika Super sranja morati da igra 3 meca u Aziji, odnosno u Americi.

Link to comment
Just now, omiljeni said:

pa razlikuju se stavovi jer će ova manjina koja spamuje da izražava brigu za male klubove i da se zgražava zbog alavosti, a većinu zabole uvo za sve to i ne pada im na pamet da pišu o tome komentare večeras, ali kad krene ta liga oni će da gledaju.

 

Manjina koja spamuje :hail: i odusevljena vecina koja... odusevljeno cuti? :D Aman, kako objasnjava cinjenicu da se pozitivni komentari mogu nabrojati na prste jedne ruke?! Ako je to sve tako dobro i uzbudljivo gde su onda odusevljeni komentari, gde su pozitivne reakcije? 

 

Ako mi sad odgovoris da vecina nije ni odusevljena ni razocarana vec jednostavno ravnodusna postavicu ti jedno logicno pitanje - a za koji kurac se onda sve ovo planira ako je vecina ravnodusna, niko nije odusevljen, a hardkor ljubitelji fudbala mrze samu pomisao?

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...