Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

33 minutes ago, Meazza said:

 

LOL, znaci neces gledati superligu proper nego samo nokaut zavrsnicu koja je potpuno ista kao zavrsnica LS. :lolol: (Sta se onda za tebe menja u odnosu na sada?) Bice ti dosadno da gledas a ovamo si satro lud za idejom.

 

Pa ja ovde ne pišem o svojim afinitetima i željama, već o onom što mislim da će se dogoditi, a šta ne, šta ima budućnost a šta ne.

Tvoj pristup na ovom topiću je pišeš neke svoje lične želje i čestitke i onda to izgleda kao da nemaš pojma o čemu pričaš. Treba samo da prihvatiš činjenicu da postoji npr 50 miliona ljudi koji će gledati tu super ligu svakog vikenda, a da utakmicu tipa Kremoneze-Askoli ili Rajo Valjekano-Ekstramadura koje odlučujuju o opstanku ili plasmanu u kup uefa, gleda u najboljem slučaju par stotina hiljada ljudi.

Ti i ja i naše smo apsolutno nebitni dok god postoji tih 50 miliona.

A na kraju ćeš i to da gledaš tu ligu, ali otom potom, poustovi su bukmarkovani. :fantom:

 

Link to comment
5 minutes ago, Bogotac said:

Ni ja,opet ne ocekujem da ce generisati onoliko para i gledanosti koliko oni misle.Pazi,obesmisljavanje nacionalnih liga gde ni titula vise nece biti bitna,mislim da to ni navijacima tih klubova u superligi nece leci kako oni misle.Videcemo,uglavnom ocekujem teska sranja u narednom periodu.

 

Jos uvek mi niko nije odgovorio na ovaj post:

 

On 3.4.2021. at 16:26, Meazza said:

Znaci evo sta treba da se uporedi.

 

Nokaut faza danasnje LS vs nokaut faza superlige (ne vidim nijedan razlog zasto bi ova druga bila gledanija)

 

Gledanost najboljih engleskih timova u EPL vs gledanost najboljih engleskih timova u Superligi (ubedjen sam da bi najbolji engleski timovi imali bolju gledanost u EPL samo zbog veceg broja takmicarski vaznih i odlucujucih utakmica - po mom misljenju taj faktor rusi celu tu pricu)

 

 

gledanost = vaznost utakmice (da li je odlucujuca ili ne) + prestiz takmicenja + snaga timova + derbi faktor 

Edited by Meazza
Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

 

To nista ne pomaze jer se ista logika primenjuje i na superligu. Posle izvesnog vremena i u njoj ce se izdvojiti dva-tri tima koja ce dominirati decenijama, uzimati sve veci i veci procenat novca i trofeja. I sta onda, kako onda resiti problem nekompetitivne dosadne lige? Pravljenjem super-super lige od 8 timova?

 

Mogu da zamislim barem pet scenarija u kojima se ispostavlja da je superliga bila pogresan korak za superklubove. 

 

Postoje mehanizmi da se to spreči na nivou Superlige kako bi bila kompetitivna, mogu da se raspitaju u NBA ligi, npr uvođenjem seleri kepa. Nisu oni baš toliki idioti da dozvole da Superliga propadne zarad raslojavanja u njoj samoj. Cilj je da svi budu jaki, da zarađuju i da takmičenje bude neizvesno, pretpostavljam.

Link to comment
20 minutes ago, omiljeni said:

 

Pa ja ovde ne pišem o svojim afinitetima i željama, već o onom što mislim da će se dogoditi, a šta ne, šta ima budućnost a šta ne.

Tvoj pristup na ovom topiću je pišeš neke svoje lične želje i čestitke i onda to izgleda kao da nemaš pojma o čemu pričaš. Treba samo da prihvatiš činjenicu da postoji npr 50 miliona ljudi koji će gledati tu super ligu svakog vikenda, a da utakmicu tipa Kremoneze-Askoli ili Rajo Valjekano-Ekstramadura koje odlučujuju o opstanku ili plasmanu u kup uefa, gleda u najboljem slučaju par stotina hiljada ljudi.

Ti i ja i naše smo apsolutno nebitni dok god postoji tih 50 miliona.

A na kraju ćeš i to da gledaš tu ligu, ali otom potom, poustovi su bukmarkovani. :fantom:

 

 

Izgleda tebi koji ne pratis sport o kojem diskutujes. Ti mislis da ja necu gledati tu ligu zato sto je ne podrzavam, a zapravo je obrnuto - ne podrzavam je zato sto znam da je necu gledati jer ce biti dosadna upm. 

 

Ti si taj koji treba da prihvati cinjenicu da se svi fudbalski navijaci protive ovoj ideji i da probas da shvatis razlog zasto se protive. Ja sam nebitan jer sam samo jedan od pripadnika ogromne vecine gledalaca. Pogledaj tviter, reddit, youtube, komentare na bilo kom portalu i uveri se sam. Da li je moguce da si toliko arogantan da mislis da znas sta celokupna fudbalska javnost zeli bolje od nje same?

 

 

Edited by Meazza
  • +1 1
Link to comment

Dzaba ti milioni od TV prava ako su tribine prazne, a tokom veceg dela sezone ce biti, odnosno na njima ce biti turisti koji su dosli da se slikaju. Na kraju ce se pretvoriti u online ili TV event, nece im ni trebati stadioni jer ce se gledati samo preko TV-a odnosno online.

 

@omiljeni Da li bi bio spreman da platis 20ak eura po mecu play offa Super Lige za TV/Online prenos?

Link to comment
12 minutes ago, Nikodije said:

 

Postoje mehanizmi da se to spreči na nivou Superlige kako bi bila kompetitivna, mogu da se raspitaju u NBA ligi, npr uvođenjem seleri kepa. Nisu oni baš toliki idioti da dozvole da Superliga propadne zarad raslojavanja u njoj samoj. Cilj je da svi budu jaki, da zarađuju i da takmičenje bude neizvesno, pretpostavljam.

 

Istorija nas uci da Anjelijevi i Florentino Perez imaju potpuno suprotan majndset. Da im je ikada bio cilj da svi budu jaki nikada se ne bi ni desilo da se ovoliko izdvoje u odnosu na sve ostale u svojim ligama, a u slucaju Reala i na celu Evropu. 

  • +1 1
Link to comment

77AD0013-3065-42B4-8E71-85E9346DCB5D.thumb.jpeg.672f18c38101495c228716ab44220b49.jpeg

 

 

 

 

iskreno se nadam da će ta super liga zaživeti i postati medranotm


poenta fudbala je takmičenje, kao takav je nastao, održao se i uznapredovao do najvažnije sporedne stvari na svetu. ova pohlepa za što više mečeva top timova nadam se da će dovesti do inflacije i obesmisliti ceo plan 

 


koja je poenta gledati svake nedelje bajern/barselona vs mančester/juventus. ti njihovi dueli do sada su bili krem evropskog fudbala, a sada će se taj krem nuditi svake nedelje x puta. publika će da im se overdozira

 

 

 


 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

77AD0013-3065-42B4-8E71-85E9346DCB5D.thumb.jpeg.672f18c38101495c228716ab44220b49.jpeg

 

 

 

 

iskreno se nadam da će ta super liga zaživeti i postati medranotm


poenta fudbala je takmičenje, kao takav je nastao, održao se i uznapredovao do najvažnije sporedne stvari na svetu. ova pohlepa za što više mečeva top timova nadam se da će dovesti do inflacije i obesmisliti ceo plan 

 


koja je poenta gledati svake nedelje bajern/barselona vs mančester/juventus. ti njihovi dueli do sada su bili krem evropskog fudbala, a sada će se taj krem nuditi svake nedelje x puta. publika će da im se overdozira

 

 

 


 

Copycat :covid19:

Link to comment

Ajde da ponovim po stoti put posto svi ignorisu.

 

Ako budu izbaceni iz liga, superklubovi ce igrati samo superligu. Pretpostavimo da ce sezona biti podeljena na ligu i plejof. Da bismo uporedili sadasnju ukupnu gledanost i potencijalnu gledanost u slucaju stvaranja Superlige potrebno je da odgovorimo na ova dva pitanja:

 

1) Sta ce biti gledanije - plejof Lige Sampiona ili plejof Superlige?

 

2) U slucaju engleskih timova, sta ce imati vecu ukupnu gledanost - utakmice u EPL+grupna faza LS ili utakmice u ligaskom delu Superlige?

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, WTID said:

Dobro zapazanje, shvatili su da im "primat" i dominacija u domacem prvenstvu polako izmicu pa se hvataju za ovo takmicenje kako bi imali sigurne prihode.

 

 

Što nije naveo koji su Siti i Junajted na tabeli? Ljudi koji donose ove odluke ih sigurno ne donose na osnovu trenutnog položaja na tabeli njihovog kluba, ovo su strateške odluke.

  • +1 1
Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

ne razumem

:huh:

Ma salim se malo posto sam vec postavio tu sliku nekoliko stranica unazad :D

 

U svakom slucaju mislim  da ta fotografija treba da bude na SVAKOJ strani ove teme cisto da se zna sta zele vlasnici klubova koji zele ovo takmicenje.

Link to comment
4 minutes ago, čekmeže said:

Što nije naveo koji su Siti i Junajted na tabeli? Ljudi koji donose ove odluke ih sigurno ne donose na osnovu trenutnog položaja na tabeli njihovog kluba, ovo su strateške odluke.

 

plus, Juventus jednom nije prvi posle 10 godina, kao da jedna sezona pravi razliku

 

inače cela ideja mi je sranje, ali i UEFA je sranje tako da je sranje šta god da ispadne na kraju

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:


koja je poenta gledati svake nedelje bajern/barselona vs mančester/juventus. ti njihovi dueli do sada su bili krem evropskog fudbala, a sada će se taj krem nuditi svake nedelje x puta. publika će da im se overdozira

 

 

Publika je vec sada zasicena, mesto da prate tu liniju oni idu u drugu krajnost. Ja kategoricki tvrdim da necu gledati jednu jedinu utakmicu super lige, i ja sam navijac, prilicno sam siguran da ce dosta ljudi isto reagovati. Citam liv. forum, tamo ljudi(neki) kazu da ce da menjaju klub, navijaci jbn Liverpula, to je naravno prva reakcija ali govori o ociglednoj gluposti ljudi sto smatraju da je novac dovoljan

 

2 minutes ago, Meazza said:

Ajde da ponovim po stoti put posto svi ignorisu.

 

Ako budu izbaceni iz liga, superklubovi ce igrati samo superligu. Pretpostavimo da ce sezona biti podeljena na ligu i plejof. Da bismo uporedili sadasnju ukupnu gledanost i potencijalnu gledanost u slucaju stvaranja Superlige potrebno je da odgovorimo na ova dva pitanja:

 

1) Sta ce biti gledanije - plejof Lige Sampiona ili plejof Superlige?

 

2) U slucaju engleskih timova, sta ce imati vecu ukupnu gledanost - utakmice u EPL+grupna faza LS ili utakmice u ligaskom delu Superlige?

 

 

 

 

Taj plej of CLnece imati super timove, moras to da uracunas

Premijer liga je specificna, moguca je veca gledanost domace lige, nisu sve lige iste

Link to comment
4 minutes ago, WTID said:

Ma salim se malo posto sam vec postavio tu sliku nekoliko stranica unazad :D

 

U svakom slucaju mislim  da ta fotografija treba da bude na SVAKOJ strani ove teme cisto da se zna sta zele vlasnici klubova koji zele ovo takmicenje.

izvini, nisam video

:)
 

e

@villiem bilo je neko istraživanje gledanosti u engleskoj početkom korona krize, i predviđanja su bila da će gledanost biti veća, za ako se ne varam min 1mil, tj za broj ljudi koji subotnje popodne provodi na stadionima širom engleske, međutim gledanost je bila niža od uobičajne(pre covid ere)

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...