Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ako se ne varam, liga kao entitet je osnovana u Madridu, posto je Florentino Perez bio CEO. Logicno je da tu podnosis prvu zalbu. Mislim da se ovo odnosi samo na one kazne koje im je UEFA propisala - svakom je uzela par miliona eura plus krajncula procenat od zarade za takmicenje u LŠ za sezonu ili dve. Ovako klubovi dobijaju taj novac nazad, a s obzirom na to kakva je panika van Engleske, znacice im.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Ako se ne varam, liga kao entitet je osnovana u Madridu, posto je Florentino Perez bio CEO. Logicno je da tu podnosis prvu zalbu. Mislim da se ovo odnosi samo na one kazne koje im je UEFA propisala - svakom je uzela par miliona eura plus krajncula procenat od zarade za takmicenje u LŠ za sezonu ili dve. Ovako klubovi dobijaju taj novac nazad, a s obzirom na to kakva je panika van Engleske, znacice im.

Ali kakve obaveze ima UEFA prema sudu u Španiji?

Link to comment

Ne znam, nisam toliko strucan, ako moram da pretpostavim rekao bih da UEFA, ako zeli da operise na teritoriji Spanije, ima obavezu prema njihovim zakonima i sudovima. Sad kako li to vec ide, oni valjda uloze zalbu, pa se to prenosi na visu instancu, sto je neki od medjunarodnih sudova.

Link to comment

Nema nikakve obaveze UEFA prema spanskim sudovima. Savezi su deo UEFA, kao i klubovi koji se takmice u tim takmicenjima. Ovo je samo zamazivanje ociju javnosti. Pita se UEFA, a onda posle CAS u Lozani i to je to. Kome se ne svidja moze da napusti UEFA i osnuje svoje drustvo, ali onda nema CL i domacih liga.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, dragance said:

Nema nikakve obaveze UEFA prema spanskim sudovima. Savezi su deo UEFA, kao i klubovi koji se takmice u tim takmicenjima. Ovo je samo zamazivanje ociju javnosti. Pita se UEFA, a onda posle CAS u Lozani i to je to. Kome se ne svidja moze da napusti UEFA i osnuje svoje drustvo, ali onda nema CL i domacih liga.

To i meni ima najviše smisla. Ovako ispade da i Rusi mogu da tuže UEFA sudu u Moskvi i da time nešto dobiju.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Da su sa ovom 60-80 idejom startovali, možda bi i imali neke šanse. Ali nakon onog nas 16 bogati a vi ostali govno, sad je malo teže da se ispravi kriva Drina. Crte su povučene, rovovi su iskopani. Nema ništa od ove Superlige.

  • +1 3
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...