Jump to content

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Just now, InvisibleLight said:

 

znaci mogu da osnujem doo za proizvodnju gljiva i da mi to bude pravni okvir za neku skolicu glume/sporta?

plus, garant je clanarine uzimao 'na ruke', nista prihodi, pravi porezi,

Па отприлике. У Србији можеш са било којом фирмом било чиме да се бавиш осим ако ти није потребна посебна дозвола за то.

Лако је могуће да је био паушалац, па чак и да није плаћао порезе, то је сад нека друга ствар. Евентуално ако није издавао фискалне рачуне. 

 

Али, мени је невероватно да родитељи и даље доводе децу ту. 

Link to comment
Just now, Hamlet Strašni said:

 

Али, мени је невероватно да родитељи и даље доводе децу ту. 

uplatili za januar pa da se ne baci..:dry:

Link to comment
11 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Па проблем и јесте што то место не подлеже просветној инспекцији јер и није образовна установа. То је по форми, најобичнији ДОО. Не видим како би по закону могли да им забране да раде. Да покрену евентуално кривични поступак и против правног лица и да траже његово брисање из АПР. Мада и тада остаје кључни проблем - родитељи и даље доводе децу. 

 

Да сад Алексићева жена крене да држи у стану часове, капирам да би један број људи и даље децу ту доводио. 

 

Da li si siguran u to? Mislim, ako probas da napravis nelegalnu, neregistrovanu osnovnu skolu, zar to onda ne potpada pod prosvetnu inspekciju? Ili je pitanje direktno za policiju jer prosto krsis zakon, a ne norme MinProsvete?

Link to comment
7 minutes ago, chandra said:

 

Da li si siguran u to? Mislim, ako probas da napravis nelegalnu, neregistrovanu osnovnu skolu, zar to onda ne potpada pod prosvetnu inspekciju? Ili je pitanje direktno za policiju jer prosto krsis zakon, a ne norme MinProsvete?

 

  • Hvala 2
Link to comment
Quote

Ispričala je da su učenice starije grupe morale da se "presaviju". Jovana je prenela iskustvo Marijane Đorđević Obradović, koja je zatvorila Batinu školu i naterala ga da se odseli iz Beograda.

Da podsetimo, reditelj Bratislav Bata Miladinović osnovao je školu glume 1949. godine. Bio je dramski pedagog i profesor glume, dok su generacije glumaca ovde stekle svoja prva znanja.

Među njima su Neda Arnerić

 

ona je od mladosti i bukvalno ceo svoj život išla kod psihoterapeuta, glumu i život posmatrala polumelanolično i tako dalje... a možda je zapravo bila žrtva

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Kelt said:

 

ona je od mladosti i bukvalno ceo svoj život išla kod psihoterapeuta, glumu i život posmatrala polumelanolično i tako dalje... a možda je zapravo bila žrtva

 

heh, i meni je to palo na pamet, mislim da je francuski sobar pomenuo mikinu frazu da 'svaka glumica mora da ima tajnu', pa sam se sjetila nedinog posljednjeg tv gostovanja kad je rekla da marija bergam nosi u sebi tajnu, sto sam upamtila zbog idiotskog prizvuka fraze.

rezon mi je, naravno, irelevantan jer ne sudim o tv seriji kao sto je lost da bih jurila red herrings, nego o zivim ljudima, ali sam se svejedno najezila.

Link to comment

"Ispričala je da su učenice starije grupe morale da se "presaviju". Jovana je prenela iskustvo Marijane Đorđević Obradović, koja je zatvorila Batinu školu i naterala ga da se odseli iz Beograda. "

Ovo nisam znao...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
55 minutes ago, Leia said:

Meni je solidan wtf momenat da ta “skola” i dalje radi, nikom od nadleznih nije palo na pamet ni da privremeno zatvori mesto koje je do juce vodio covek sada i zvanicno optuzen za 20tak krivicnih dela zlostavljanja. A dodatni wft momenat je da sada umesto njega “casove” drzi njegova zena cija uloga u svemu tome nije uopste jasna, moguce je da je cak i saucesnik, a zaposlena je inace kao redovni profesor na drzavnoj Akademiji.
Pritom i roditelji uredno i dalje dovode decu na te “casove”, sve u svemu bussiness as usual.

Pitam se sta je trebalo da se desi pa da pozvoni alarm i drzavi i tim roditeljima? Neko jos teze krivicno delo, povredjivanje, ubistvo? Doduse u Srbiji imamo iskustva sa zataskavanjima i takvih (ne)dela, ali ajde ovde su ipak deca u pitanju pa je tema daleko osetljivija, barem bi trebala biti...

Ovo ignorisanje ozbiljnosti situacije je pokazatelj koliko je nase drustvo sjebano na svim nivoima, od porodice do drzavnih institucija.

Evo je Ivana Zaric, brani iz sve snage kako je njoj bilo lepo, a kao da ne znamo da njen suprug radi u toj skoli isti, i profitira na konto Mike, maaa

Quote

Ivana Zaric
· 
Trebalo mi je neko vreme da se presaberem i osvestim celu ovu situaciju. 
Želim da kažem veliko HVALA hrabrim devojkama, nadam se da svi mogu da shvate koliko je teško bilo uraditi ovo što su one uzele na sebe. A još više važno. Ovo su dogadjaji koji će mnogo toga promeniti u svesti žena i dati im hrabrosti da kažu NE. Osnovno pravo svake žene je da brani svoj integritet i da se ne plaši. Da ne misli da je kriva i uvek zna da ne „dodje“ nikome ništa. Nikome. Koliko sam srećna zbog njih, što su se oslobodile, toliko sam duboko nesrećna zbog ovih šokantnih događanja. Žao mi je i što su sad svi mnogo pametni, što vredjaju i nas kojima je u toj grupi bilo lepo - silovanja ima mnogo i po mrežama i tabloidima i to ne sme da se radi. Isključivost je strašna i nije osobina ljudi koji umeju da razmisle. Ta grupa je dala mnogo dobrih ljudi, koji rade neke dobre stvari i stvorila neraskidiva prijateljstva za ceo život. To najbolje pokazuje i ovaj, na žalost, teški slučaj. 
Bravo i samo hrabro devojke, hrabro i sve ostale žene, niste same.

koje licemerstvo i dno dna od osobe

Link to comment
27 minutes ago, pacey defender said:

 

 

O, hvala ti! Kakav tracak razuma je ova zena. Ako nekome nije jos jasno sta je moj sistemski problem sa Petnicom (i zasto se stalno vracam na istu), samo nek ogleda ovo gore. Petnica je udruzenje gradjana, sa nepoznatom vlasnickom strukturom, nije akreditovana, nije u obrazovnom sistemu Srbije, predavaci (saradnici) nemaju kvalifikacije za rad sa klincima, ne podleze inspekcijama, a pritom se finansira iz budzeta i iz donacija budzetskih firmi.

 

  • +1 6
Link to comment
22 minutes ago, Frank Pembleton said:

Jbga nekad treba i zaćutati.
Ali izazov je..

.... Shiit has hit the fan!
 

ejjj, bilo joj lepo da je neko obuce u suknju, mada ona mahom i nosi suknje i to dok je radila na Prvoj nikada nije bila u pantalonama pa posle i u 3 tacke.

 

da te neko naziva debilo kretenom i da si debeo i da kazes da ti je bilo lepo.

 

bukvalno u onoj nesrecnoj emisiji koja je na jutjubu se vidi kao da su bili u sekti, BMO

Link to comment
10 minutes ago, Rowanoke said:

ejjj, bilo joj lepo da je neko obuce u suknju, mada ona mahom i nosi suknje i to dok je radila na Prvoj nikada nije bila u pantalonama pa posle i u 3 tacke.

 

da te neko naziva debilo kretenom i da si debeo i da kazes da ti je bilo lepo.

 

bukvalno u onoj nesrecnoj emisiji koja je na jutjubu se vidi kao da su bili u sekti, BMO

 

vidis da je rekla da je cekala da joj se razbistri/slegne da se oglasi

vrv je treba mnooogo duze cekati i obradjivati

da razluci, jer bilo joj 'lepo' jer je bila mlada, ko sto je meni bilo 'lepo' 94. kad sam drugarici za rodjendan kupila 'milku' na bulevaru od svercera i pola pojela jer sam bila zeljna. il kad smo putovali u bgd stocnim vagonima. a sad mogu birati 100 raznih cokolanda na dan i leteti gde hocu i voziti al nije to to :D 

al bitno da je nekad bilo lepo

Edited by InvisibleLight
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, InvisibleLight said:

 

vidis da je rekla da je cekala da joj se razbistri/slegne da se oglasi

vrv je treba mnooogo duze cekati i obradjivati

da razluci, jer bilo joj 'lepo' jer je bila mlada, ko sto je meni bilo 'lepo' 94. kad sam drugarici za rodjendan kupila 'milku' na bulevaru od svercera i pola pojela jer sam bila zeljna. il kad smo putovali u bgd stocnim vagonima. a sad mogu birati 100 raznih cokolanda na dan i leteti gde hocu i voziti al nije to to :D 

al bitno da je nekad bilo lepo

Možda smo bili previše mladi, nismo znali šta nas je snašlo
Vrtim film u glavi, gledam ko je kriv, ali na kraju
Nije ni važno ko je kriv, ni to ništa nije važno.

 

 

i meni je bilo lepo, 99 na selu kod babe i dede, cela porodica obe familije i tatina braca i rodbina, lepi osecaj, svi smo skupa i svi smo tu.

 

naravno Bojana Maljevic postavila srce i podrsku,  

jao secam se prosle ili pretprosle godine kada je Biljana Srbljanovic postavila neki jutjub klip kako Maljvicka neke ultradesnicarske stvari baci na sve strane, o moralu i o bogu... Juuu gde je to da nadjem sada?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...