Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts


https://www.portalnovosti.com/danijela-stajnfeld-javljaju-mi-se-zrtve-silovanja




 




Detalj





Quote




Može li u Srbiji i drugim zemljama Balkana vaš film pomoći da se žrtve silovanja oglase, a da nadležne službe rade svoj posao bez predrasuda i da se donesu zakoni kojima se štiti pravo žrtve?




Po postojećim zakonima, u slučaju svog silovanja ja sam svedok i ne mogu da budem žrtva. Kao državljanin Srbije ne mogu ni da odbijem učešće u procesu, inače bih bila kažnjena. Mislim da će se zakon promeniti kad se promeni naša svest, a svest će se promeniti ako svi mi, pa i vaši čitaoci, shvate da je na svima nama da počnemo o tome govoriti na human način.






 


Link to comment

Žrtva ima status oštećenog. Mora da svedoči ako bude određena kao svedok ali joj se može dodeliti status posebno osetljivog svedoka, može biti saslušana vam suda, ne može biti suočena sa okrivljenim bez odobrenja suda i slično.


Znam da tužioci izbegavaju da zovu žrtve silovanja, ali je često to neophodno da bi bilo dokaza za osudu.

 

Link to comment

Znaci ipak je mocan.

Prelević upitan da li mu je bilo poznato iz kojih je razloga Tužilaštvo odbacilo krivičnu prijavu protiv Lečića, on kaže da je „jedan broj zanimljivih ljudi u policiji dao iskaze kojima je tužilac poverovao“.
„Jedan od njih je i poligraf. Tužilac je poverovao jednom broju zanimljivih lica“, navodi Prelević i dodaje da budući da ta odluka tužilaštva nije pravosnažna o drugim detaljima ne želi da govori.

Link to comment

Kljucno je ovde videti sta pise u obbrazlozenju koje ce valjda biti javno u smislu da je to transparentnije za pljuvanje nego pljuvanje na osnovu iskaza Boze Prelevica u 1 redu u tekstu 1 tabloida.

Link to comment
15 minutes ago, Budja said:

Kljucno je ovde videti sta pise u obbrazlozenju koje ce valjda biti javno u smislu da je to transparentnije za pljuvanje nego pljuvanje na osnovu iskaza Boze Prelevica u 1 redu u tekstu 1 tabloida.

 

U obrazloženju stoji da "ne postoje osnovi sumnje da je učinjeno navedeno krivično delo, niti bilo koje drugo krivično delo za koje se gonjenje preduzima po službenoj dužnosti".

 

Edited by msv
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...