Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

1 hour ago, Frank Pembleton said:

Videh negde da je 17 glumaca u toj predstavi odbilo da da igra u toj predstavi sa Lečićem.

.... Shiit has hit the fan!
 

Ne, to je druga predstava.

 

(N1) Lečić isključen iz predstave u BDP, uputio odgovor kolegama

Quote

Beogradsko dramsko pozorište saopštilo je da je, na zahtev većeg dela ansambla predstave „ Kad su cvetale tikve“, glumac Branislav Lečić zbog aktualne situacije izuzet iz predstojećih igranja predstave. Lečić je prethodno objavio na društvenim mrežama da mu je iz BDP stigla poruka u kojoj se navodi da 17 glumaca traži da on ne igra u predstavi "Kad su cvetale tikve" zbog čega je do daljeg iz nje isključen, i uputio im odgovor.

BDP je naveo u saopštenju da, zbog složenosti svih događaja, smatra da je ovaj slučaj isključivo u rukama nadležnih institucija i na ovu temu neće se više izjašnjavati, navodi se u saopštenju.

Lečić je objavama na društvenim mrežama objavio poruku pozorišta, uz svoj komentar.

„Dragi Leko, Jug (Radivojević, upravnik BDP) je pokušao da te dobije, verovatno si u gužvi. Imamo jednu nezgodnu situaciju jer je danas na inicijativu dela glumačkog asambla, njih 17 potpisalo peticiju da ne žele da igraš u „Tikvama“ dok se situacija ne smiri. Njih 14 je bilo uzdržano. Žao nam je zbog svega, u dogovoru i sa Skerlom, alterniraćemo te do daljnjeg. Možeš se čuti sa Jugom kad budeš u prilici. Beogradsko dramsko pozorište“, navodi su u poruci koju je objavio Lečić.

On je u istom postu i odgovorio na tu poruku, navodeći da će „istina pobediti“.

„Sa onima koji sude o ljudima i ovakvim događanjima i optužbama, preko medija bez prava na moj glas i moju istinu, nikada više nemam šta da tražim! Zaboravite na našu saradnju, i poručite tim glumcima da me ni takvi ljudi ni takvi glumci uopšte ne zanimaju. Oni bez obzira na godine ne znaju ni šta je pravo, a ni pravda. Nek me izbegavaju u širokom luku. Istina će pobediti“, naveo je on u objavio sa naslovom „Dragi Leka odgovara na poruku Beogradskog Dramskog Pozorišta“.

Lečić je juče objavio da je dobio poziv da u petak da iskaz u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu povodom optužbi koleginice Danijele Štajnfeld da ju je silovao 7. maja 2012. godine.

 

Link to comment
On 24.3.2021. at 20:18, Hermetico said:

Žena kaže da je njoj drago da se pročita njena pesma o slučaju. Veliko je ona mudo. Ne bih davio poezijom ali valjda može biti informativno. Ne reklamiram nas (ne zarađujemo od ovoga), nego ona pita šta pričamo i šta se priča i malo se srodila s mojim blejanjem ovde, pa kaže podeli.

 

TUŽNO DETINJSTVO ZORANA PANTELIĆA 

 

Inspektorka kaže: Pozvana si.

 

Precizni ostaci emotivnog jednoumlja.

 

I ne ostavlja na miru duhove penetrirajućih subjekata 
Zoran Pantelić je 11.jula 2010.godine analnošću bez lica ušao u prostor stvaranja.
Oterala sam brata u pizdu materinu.
Bila u policijskoj stanici u 29.novembra.
Otišla tamo gde su crvene gaće.
Kažu: Odlično. Imamo DNK!
Ja kažem: Odlično.
I dobijem otkaz.
Posle sam bila na pozorišnom festivalu MESS u Sarajevu.
Pljuvala direktora nevladine organizacije.
Bila sam na obuci za rad sa ženama koje su doživele nasilje,.
Susrela se sa bivšim zavisnicama, prostitutkama, obljubljenima od strane očeva.
Nisam ustala iz kreveta.
Ustala sam iz kreveta.
Odlučila da ako ne ustanem,
Onda će me jebati ko god stigne.
Metaforički i bukvalno.
Lice Zorana Pantelića je otkriveno.
Inspektorka kaže: Uhvaćen je.
Ja kažem:....
Inspektorka kaže: Pozvaće vas na sud.
Ja kažem: ...
Pozovu me na sud.
Kako ste bili obučeni?
Majca na bretele.

Koje boje?

Crne.
Pokažite dokle vam je bila suknja.
Ovako dovde.Malo iznad kolena.
Da li smatrate da ste bili provokativno obučeni?
Smatram. Ja smatram. Smatram. JA smatram!
Gola bih prošetala Ustaničkom, a da mi niko ne ušeta u analni otvor.
I ja kažem, gospođo.
Mislite, gospodine?
Gospodine, gospodine..

 

15 devojaka/6 se odazvalo/4 se pojavile/3 ćutale
Prvi dolazak/ drugi dolazak/ Treći dolazak
Zoran Pantelić (31), raznosač peciva iz Grocke obraća se:
TANJA; ANA; MARIJA ; IZVINITEEEE! (ovo se peva)

 

Ja odvrćem glave koje u tom trenutku ćute.
Odlazim da ustanem.
Odlazim da čujem
9 godina
9 godina šetnje
9 godina jela
9 godina sna
9 godina nemogućnosti šetnje kroz analne otvore
9 godina prezentacije "nadziranja i kažnjavanja"
Samo da napomenem. Da napomenem. Važno je napomenuti.
"Zoran P je oženjen, nema dece i raznosač je peciva.
Izvor Kurira iz policije kaže da je imao teško detinjstvo, da ga je otac maltretirao, kao njegovu majku i braću."

 

Prijatan dan vam želim!

 

hvala za ovo! dva sata posle čitanja ne mogu da dođem sebi. 

sme li da se šeruje?

Link to comment
20 minutes ago, svashtabezneshto said:

 

hvala za ovo! dva sata posle čitanja ne mogu da dođem sebi. 

sme li da se šeruje?

Sme, to je javno dostupno svakako. 

  • Hvala 1
Link to comment
18 minutes ago, Forest said:

...

 

Lako je ne voleti Lečića. Ja ga ne volim verovatno natprosečno. Ali ono što me u ovom svetu danas plaši jeste civilizacijsko vraćanje podosta koraka unazad. Jer, ovo je zakon rulje.

 

+1

 

Ja ga ne podnosim moguće je najviše od svih ovde i nikad nisam mogao da ga smislim. Ali usrana nova je poslednjih dana angažovala sve svoje bedne resurse da se budali usere u život do tačke da danas pita zašto policiji treba čitavih sedam dana da ga sasluša.

 

edit: na ovaj način će se realan i katastrofalan položaj žena u odnosu na balkanske svinje totalno banalizovati i dovešće do toga da više niko neće obraćati pažnju na problem.

Edited by Anonymous
  • +1 3
Link to comment

Mislim da je i do toga sto zrtve jednostavno nema ko da cuje. U ovakk postavljenom sistemu, mnogo je lakse predatoru nego zrtvi, nazalost. Uostalom, ta prica da mu je zivot nepovratno unisten ne pije bas vodu. Neko je lepo potegao Kobi brajanta, pokojnog. Onoliko ga ceo svet oplakao da sam cak i ja zaboravio da je lik silovatelj

  • +1 5
Link to comment

LJudi, budimo realni. U vreme ovoliko tehnologije, socijalnih mreža i pandemije gde ljudi jašu internet više nego ikada, izbeći ovakav odgovor javnosti je bukvalno nemoguće. 


To je što je, i biće tako dok smo živi i dok je svet ovakav kakav je.

 

  • +1 3
Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...