Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Kad se pokrene ova priča o rulji za linčovanje, samo treba videti šta je nju pokrenulo.
Nju je pokrenulo silovanje od strane jedne pomahnitale osobe koja je mislila da sve može i da će sa svime da se izvuče.
I priznanje silovane osobe da se to dogodilo.
Ajde za početak da on to nije ni uradio, pa onda da raspravljamo o mentalitetu rulje.
Ako nije uradio onda treba osuditi i troje ljudi koji mu tu etiketu lepe, ne mora rulja uopšte. Ali ipak će biti da on to jeste uradio.

Ako mislite da "treba sačekati sud", onda to nije pitanje rulje, nego je pitanje da D. Š. nije trebala da izlazi sa tim u javnost , nego da se čeka "sudski epilog".
A to oko rulje[emoji769], o tome je osoba koja je silovala trebalo da razmišlja mnooogo ranije.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 4
Link to comment

Rulja ko rulja

Tabloidi sve rade po direktivi, sto mozda znaci da imaju svoje lecice pa pripremaju teren u slucaju da jos neko progovori, jer kako vidimo nema odbrane. Mozda neko progovori o necem drugom, gde isto nema odbrane

Edited by villiem
Link to comment

Problem sa ruljom za lincovanje je u tome sto ne pomaze buducim zrtvama silovanja, ne ohrabruje ih da delo prijave, nego bas suprotno od toga. Koja zrtva silovanja bi zelela da se o njoj raspravlja po internet forumima, twitteru i fejsbuku? Koja zrtva silovanja bi zelela da deo rulje koji je na strani ucinioca dokazuje javnosti da zrtva npr. nije previse moralna?

Koliko god pravosudje bilo sjebano, neefikasno i podlozno korupciji, ipak je daleko bolja opcija od random Mileta na fajsbuku.

Koliko god se to laznim moralistima ne dopadalo, pretpostavka nevinosti je jedno on najvecih pravnih dostignuca, kljucni element pravne drzave. Drustvo koje ne postuje pretpostavku nevinosti zasluzuje pravosudje kakvo mi danas imamo.

  • +1 6
Link to comment
2 minutes ago, Uskebasi said:

Koliko god se to laznim moralistima ne dopadalo, pretpostavka nevinosti je jedno on najvecih pravnih dostignuca, kljucni element pravne drzave.


Zasto pravna drzava nije sprecila ovog u Brusu? Advokat entuzijasta, lokalni covek? Da izadje frajeru na crtu?

 

Sta je lazni moralista, ako smem da pitam?

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Tale said:

Danijela je čekala odgovarajuću reakciju Tužilaštva do koje nije došlo.

Dakle, za rulju je opet odgovorna država.

ako se dobro sećam, ona je odnela taj snimak tužilaštvu, gde je Lečićev glas bio moduliran. Tužilaštvo je izdalo saopštenje da na osnovu takvog snimka ne može da podigne optužnicu

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Tale said:

Danijela je čekala odgovarajuću reakciju Tužilaštva do koje nije došlo.

Dakle, za rulju je opet odgovorna država.

Pa ne bas. Ona nije prijavila delo, nego je snimila film o tome. Na poziv tuzilastva nije otkrila identitet ucinioca do pre par dana. Od momenta kada je tuzilastvu prijavljen Lecic, uzeta je izjava od zrtve i iste nedelje ce biti uzeta izjava od ucinioca. Kakvu drugu reakciju bi tuzilastvo trebalo da pokaze?

Link to comment
8 minutes ago, Uskebasi said:

Zato sto mi nemamo pravnu drzavu.


Tu se slazemo od pocetnog slova do tacke.

 

Postavljam nam svima pitanje.
 

Kako da prezive institucionalni vakuum neke  Marije Lukic u provincijama zakopanim u mentalitet Osmanskog carstva dok se pravna drzava ne uspostavi?

 

Sta ako ne moze da pobegne makar do anonimnosti Beograda, a ne Amerike?

 

Edited by Moonwalker
Link to comment

ja imam utisak da ni sam gospodin leka ne poshtuje pretpostavku sopstvene nevinosti? i onda se, u kaljuzi u kojoj svi vedro uchestvuju, i svi znaju da ce tako da bude (a neki i jedva chekaju) i vec aktivno, a bogami i vedro valja u sopstvenoj organizaciji. pretpostavljam da ga i savetuju da sam podize nivo shuma? onda je malo muchno shto se od svih ostalih trazi da dostojanstveno cute, da sachuvaju njegovo pravo i dostojanstvo unsure.gif

kao u ako je lud ne budi mu drug? hihi.gif unsure.gif

nekako uzmem pa zamishljam poshtenog choveka kad ga snadje nepravedna javna optuzba za bilo shta, kako se sav skupi i smanji i pita shta da radi. u sebi. predrasuda neka.

sent from bubamoto



  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Danijela je čekala odgovarajuću reakciju Tužilaštva do koje nije došlo.
Dakle, za rulju je opet odgovorna država.
Pa to.
A da ne pričam o "curenju" informacija i iz tužilaštva, i od advokata..
Bilo je ahaha vremena da se ovaj postupak započne, i sva saslušanja obave "van očiju javnosti za dobrobit svih uključenih".
Kad je Danijela Štajnfeld prvi put spomenula to silovanje?
Edit: sad Uskebashi odgovorio.


.... Shiit has hit the fan!


  • +1 1
Link to comment
Pa ne bas. Ona nije prijavila delo, nego je snimila film o tome. Na poziv tuzilastva nije otkrila identitet ucinioca do pre par dana. Od momenta kada je tuzilastvu prijavljen Lecic, uzeta je izjava od zrtve i iste nedelje ce biti uzeta izjava od ucinioca. Kakvu drugu reakciju bi tuzilastvo trebalo da pokaze?
Ja koliko sam čuo ona je htela da da "sirovi" snimak i imenuje počinioca uz neke garancije anonimnosti.
Tužilaštvo to nije moglo da joj garantuje.
Ali videćemo...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

ja imam utisak da ni sam gospodin leka ne poshtuje pretpostavku sopstvene nevinosti? i onda se, u kaljuzi u kojoj svi vedro uchestvuju, i svi znaju da ce tako da bude (a neki i jedva chekaju) i vec aktivno, a bogami i vedro valja u sopstvenoj organizaciji. pretpostavljam da ga i savetuju da sam podize nivo shuma? onda je malo muchno shto se od svih ostalih trazi da dostojanstveno cute, da sachuvaju njegovo pravo i dostojanstvo :unsure:

kao u ako je lud ne budi mu drug? :hihi: :unsure:

sent from bubamoto
 

Pa upravo to je problem. Ne cuva se Lecicevo dostojanstvo i pravo, nego se pokusava sacuvati ono malo ostataka institucija koje treba time da se bave. Mi zivimo u drzavi u kojoj advokat zrtvu posavetuje da da intervju za Insajder, da daje izjave za sve moguce medije, dok sa druge strane advokat optuzenog savetuje to isto. Obe strane su se opredelile za postupak u medijima, umesto za sudski postupak.

U pogledu toga cije dostojanstvo i pravo se stite, ovaj forum nije reprezentativni primerak. Ako se ovaj postupak bude vodio u medijima Lecic ga dobija lagano, jer se u medijima vec primecije spustanje lopte i prenosenje izjava baka Eve, Leciceve komsinice.

Sudjenje u javnosti i medijima je veliki problem za tuzilastvo i sud, jer ce sad do njih stizati poluinformacije sa svih strana, dok ce pritisak javnosti biti prevelik. Ne daj Boze da Lecic ode na poligraf i prodje uspesno, mediji ce eksplodirati i lagano se prebaciti na njegovu stranu.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ja koliko sam čuo ona je htela da da "sirovi" snimak i imenuje počinioca uz neke garancije anonimnosti.
Tužilaštvo to nije moglo da joj garantuje.
Ali videćemo...

.... Shiit has hit the fan!
 

Pa nije bilo realno da snimi film, svi mediji prenesu tu pricu, a da onda nakon toga tuzilastvo pokrene postupak za to delo, a da sve ostane anonimno. Ne vidim kako bi to bilo moguce. U filmu optuzi starijeg mocnika iz filmske industrije da je silovao, posle par dana uhapse Lecica za silovanje i da niko to ne poveze

Link to comment
  • Redoran changed the title to Branislav Lečić - silovanja
  • Redoran locked, unlocked and pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...