Jump to content
IGNORED

О разликама између језика у региону - случај кајданка


pt 2.0

Recommended Posts

Bas cudno ako si imao ocenu C da nisi cuo za kajdanku :D

Kad vec pomenu ovo poslednje, podseti me kako nas je profesorka muzickog u somboru terala da na cas donesemo nekakav instrument

 

95 jebene, par meseci posle oluje

Link to comment

ja sam cuo da se u somboru muzicko uvek ozbiljno radilo, blok flaute, ti neki skolski instrumenti. ja to u zivotu nisam video. ima tako par specificnih stvari za somborske skole koje sam cuo tokom godina, ne mogu sad da se setim...

 

e da! prut je radio devedesetih u somboru. zamisli to. 

Link to comment
Spoiler

 

Jeste somborsks gimnazija ko becka nekad za kasnije cacansku

Bukvalno nebo i zemlja

Moj problem je sto u to vreme nismo imali sta da jedemo, novi u gradu, a ona insistira da se donese jebeni instrument

Imalo je nekoliko profesora koji su nas izbeglice otvoreno mrzili, pretpostavljam na nacionalnoj bazi

Jebeni idiot iz fizickog me od prvog dana kinjio kao koji cu ja kurac u gimnaziji, treba da idem u poljoporivrednu

Djaka kog apsolutno ne poznaje, predaje jebeno fizicko, plus djak dosao kao neko ko je u 7 i 8 osvojio sva takmicenja iz matematike koja su imala u krajini (opstinska i regionalna)

Debilcine jebene

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, pbg12345 said:

...

Moj problem je sto u to vreme nismo imali sta da jedemo, novi u gradu, a ona insistira da se donese jebeni instrument

...

 

shvatio sam i prvi put:laugh: no comment za to, ide u anale idiotizma i bezobrazluka

 

u novom sadu su pravili segregirana izbeglicka odeljenja i onda ih kinjili u kompletu

Link to comment

I u somboru u generacijama gde je bilo dovoljno djaka

 

U mojoj srecom nije

To bi me verovatno odvelo u nacionalisticko ludjenje, a jos bi vise bio izlozen budalama

 

Somborska i cacanska nebo i zemlja

Gore fasada, sve na note ispod mahom gola govna, "dole" seljana jbg, al od prvog dana znas na cemu si i razredna julovka, komunjars zadtta i diiiivns zena, koja mi je pomagala na sve nacine, pa i materijalno

Zato ih valjda i volim toliko

Sto ja, sto moja porodica smo se u tom kraju osecali kao domaci ili ravnopravni njima vrlo brzo

 

A to za somborske skole nam je u startu potvrdio i nesudjeni razredni u tehnickoj, posto sam predao papire u obe skole(kasno stigli, odeljenja formirans, bilo pitanje dal ce nas igde primiti) kod njih se tek otvorio smer racunarstvo nesto i on covek mesec dana zvao, molio da dodjem kod njih (pretpostavljam zbog pomenutih takmicenja, ocene i nisu bile nesto, odlican, ali ne sa svim 5 u seoskoj skoli u krajini) i kao sta ces u gomnaziji i izmedju redova govorio sa cim bi se mogao susresti

 

Nazalost, tu sam napravio prvo pogresno skretanje, a zivot je dalje vodio krivudavim putevima... :D

Edited by pbg12345
  • Hvala 1
Link to comment

Ovo za prut, ne znam, nije kod nas bilo

Zena iz istorije je imala "prut" , zapravo mislim kao "antenu" neku na razvlacenje, sa njom pokazivala po tabli i mahala ka nama 

Ali bila vec matora baba, nije bila u snazi i da sprovede u delo :D

I medju svim tim "profesorima na note" nemacki npr predavao poznati prevodilac, nemac, mnooogo bolje govorio nemacki no srpski, biologicarka koja nas je istresala iz gaca i trazila detalje koji se verujem danas i ne pominju itd itd , e medju svima njima batica iz latinskog u koznoj ofucanoj jasi, malo duza kosa, udje na cas, zada lekciju, izvede nekog na tablu da "predaje" i ostatak casa izadje ispred skole na trg (u strogom centru je gimnazija) da valja devize :D bog :hail:

Link to comment
20 minutes ago, Krošek said:

 

shvatio sam i prvi put:laugh: no comment za to, ide u anale idiotizma i bezobrazluka

 

u novom sadu su pravili segregirana izbeglicka odeljenja i onda ih kinjili u kompletu

Ajd sad, mi smo imali izbeglicko odeljenje, ali niko ih nije kinjio... A imali smo i 5-6 novih djaka od 2 razreda gimnazije u nasem razredu, svi su se uklopili bez problema, nikad niko iz razreda im nista lose nije rekao...

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Ajd sad, mi smo imali izbeglicko odeljenje, ali niko ih nije kinjio... A imali smo i 5-6 novih djaka od 2 razreda gimnazije u nasem razredu, svi su se uklopili bez problema, nikad niko iz razreda im nista lose nije rekao...

Kako znas da ih profesori nisu kinjili?

Makar pojedini

Msm ne znam ni ja :D bolje ako nisu, ali nazalost iskustva mnogih su bas takva

Djaci manje, mada bilo je cuvara tla od prljavih dodjosa

Istine radi i mi kad smo se pregrupisali, ogavno smo se ponasali

"Srbovali" prozivali ljude na nacionalnoj osnovi (na osnovu imena i prezimena :isuse:) i slicne ogavstine

Mnogo mi je drago sto nisam ostao u takvoj sredini ili jos gore nekoj bataji, sangaju, busijama

Ne bi izrastao u ovakvu velicinu od coeka! :D

U cacku je naravno bilo debila, ali nista slino nisam doziveo

Link to comment

Pa znam po ovima iz mog razreda, niko ih nije dirao, svi bili odlicni djaci u 3. I 4, kad su se snasli, jednog od njih je to sto je bio odličan čak sjebalo, mogao je sa 17 da ide u Belgiju da igra fudbal, 2 liga, tata mu nije dao... :)

 

Stvarno se ne secam da je iko od njih imao bilokakav problem... Profe su bile budale, ali niko nije bio autonomaško govno da zajebava decu u muci...

Link to comment

Moja mlada rodica bila kao izbeglica đak pete beogradske. Sjajna u svemu, naročito u matematici (posle diplomirala na PMF-u, danas programer). Profesor (neka budaletina, ali ipak profesor) je maltretirao zbog ijekavskog od kojega nije želela da odustane. Baš imala probleme.

Link to comment
28 minutes ago, radisa said:

Ajd sad, mi smo imali izbeglicko odeljenje, ali niko ih nije kinjio... A imali smo i 5-6 novih djaka od 2 razreda gimnazije u nasem razredu, svi su se uklopili bez problema, nikad niko iz razreda im nista lose nije rekao...

 

ma varira to naravno od skole do skole, mozda je u krajnjoj liniji to samo jedna smena u jednoj skoli, kapiram da nije reprezentativan primer. iz druge ruke u svakom slucaju. 

  • +1 1
Link to comment

Krosek je naravno u pravu

 

Sa druge strane, valjda nikom nije novost da su brdski ljudi iz zapadne srbije daleko kvalitetniji i bolji narod od tuznih ravnicarskih vojvodjana :fantom:

 

Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

Krosek je naravno u pravu

 

Sa druge strane, valjda nikom nije novost da su brdski ljudi iz zapadne srbije daleko kvalitetniji i bolji narod od tuznih ravnicarskih vojvodjana :fantom:

 

Sad cu te prijavim zbog stavke 1 pravilnika ppp... :fantom:

Link to comment

A to je?

Ne nalazim pravila sa fona

 

 

Mada, sta god da je, slaba ti vajda, em je snaga argumenata na mojoj strani, em sam miljenik moderacije i drze me kao malo vode na dlanu :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...