Jump to content
IGNORED

О разликама између језика у региону - случај кајданка


pt 2.0

Recommended Posts

8 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

Де вратите се на кајданку, јебо вас Милан Бабић

Pretpostavljam da se radi samo o visprenosti tadašnjih komercijalista pa ko uspe gde da uvali svoj proizvod, tako da su kod nas u knjižarama bile kajdanke (nije bg i nisam ni sa kim išao u razred, niti ću). 

Link to comment
9 minutes ago, Filozof manijak said:

Kod mene je notna sveska oduvek bila notna sveska.

To kajdanka mi zvuči kao žena hajduka s Dinare

Zezaš? Ti si 90ih išao u osnovnu?

 

Juče sam pitao neke drugare mojih godina, baš me zanimalo, svi znaju šta ke kajdanka, i niko to ne vezuje za Hrvatsku...

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Krajem osamdesetih i početkom devedesetih. Možda je zato što sam osnovnu završio u istočnoj Srbiji. Tamo nismo čuli za kajdanku.

Da, to je već dobar razlog...

 

Znači, dođoš, a? :D

Link to comment

kajdanka, nikad cula za notna sveska  :D 

kao sto je i deka, a ne ćebe. u srpskoj zarahome.rs se prodaju ćebad u hrvatskoj deke

isto kazemo ruksak (u hrvatksom dehatlonu.hr se prodaju ruksaci a u srbiji ranac, srpski dehatlon.rs)

ugl reci nemackog porekla se zapatile po cro i vojvodini a po srbiji ne, logicno.

sto nije slucaj s kajdankom, vidim arapska je, to mi misterija:)

 

Link to comment
11 minutes ago, InvisibleLight said:

kajdanka, nikad cula za notna sveska  :D 

kao sto je i deka, a ne ćebe. u srpskoj zarahome.rs se prodaju ćebad u hrvatskoj deke

isto kazemo ruksak (u hrvatksom dehatlonu.hr se prodaju ruksaci a u srbiji ranac, srpski dehatlon.rs)

ugl reci nemackog porekla se zapatile po cro i vojvodini a po srbiji ne, logicno.

sto nije slucaj s kajdankom, vidim arapska je, to mi misterija:)

 

 

Из моје визуре су то синоними, буквално не бих имао појма да се нешто ексклузивно користи у Хрватској или Србији. Користим и ћебе и дека :D

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...