Jump to content
IGNORED

Buongiorno Italia


vememah

Recommended Posts

3 hours ago, Meazza said:

Nivo nekog od brojnih pomahnitalih gostiju Tese Tesanovica.

Bojim se da nece biti: ovo je deo ako ne globalnog, ono sigurno evropskog uzlaznog trenda.

Sad, koje oblike ce da dobije, u sta ce da metastazira cuce se i videti, tek skoro sigurno nacionalizam ponovo jezdi i uzajamno ce se - to sigurno - simbiotisatitm sa ekonomskom krizom, pasuju jedno drugom k'o dupe na nosu, hrane se uzajamno...

Poseban je problem sto EU, uljuljkana u sopstvene iluzije o opstem dobru i demokratijitm nema ama bas nikakve mehanizme da postavi rampu...

 

Edit: da ne bude zabune oko roka trajanja trenda u celini - par decenija minimum...

Edited by namenski
  • +1 4
Link to comment
28 minutes ago, Tribun_Populi said:

Za 5-10 godina. Efekti ove premudre politike drkanja Evrope zarad američkih interesa se tek jedva naziru.

Ovo u Italiji koja ima raspalu političku scenu od kad je nastala je samo lagana uvertira, ključni igrači tek dolaze na red.

Dogodine kreću bankroti i stečajevi, s njima povezana ekonomska beda i posledični socijalni nemiri.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


 

 

Kako je ovo uvertira ako su ovi novi u Italiji isto pro-USA i pro-NATO?

Link to comment
 
Kako je ovo uvertira ako su ovi novi u Italiji isto pro-USA i pro-NATO?
A do juče su bili pro-Rusia, a svakako su anti-EU. [emoji1787] Odgovor je tu negde.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
1 hour ago, Tribun_Populi said:

Za 5-10 godina. Efekti ove premudre politike drkanja Evrope zarad američkih interesa se tek jedva naziru.

Ovo u Italiji koja ima raspalu političku scenu od kad je nastala je samo lagana uvertira, ključni igrači tek dolaze na red.

Dogodine kreću bankroti i stečajevi, s njima povezana ekonomska beda i posledični socijalni nemiri.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


 

Pa kad se Arapi nisu uspjeli ujediniti na nekoj platformi, a SAD im se najdirektnije moguce uplicu u zivot preko 60 godina, kako ce tek EU gdje su ideoloske, kulturne, politicke i ekonomske veze sa SAD veoma duboke?

Link to comment

Lukavo je desnica podelila "program" i odnela veliki deo kolača na talasima nezadovoljstva, straha i mržnje. Sad kad se ujedine i potpišu neke memorandume, traktate i paktove koji će trajati dok bude neophodno... na zapadu ništa novo, samo što sad Trojanski konji sve rizikuju.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, namenski said:

Bojim se da nece biti: ovo je deo ako ne globalnog, ono sigurno evropskog uzlaznog trenda.

Sad, koje oblike ce da dobije, u sta ce da metastazira cuce se i videti, tek skoro sigurno nacionalizam ponovo jezdi i uzajamno ce se - to sigurno - simbiotisatitm sa ekonomskom krizom, pasuju jedno drugom k'o dupe na nosu, hrane se uzajamno...

Poseban je problem sto EU, uljuljkana u sopstvene iluzije o opstem dobru i demokratijitm nema ama bas nikakve mehanizme da postavi rampu...

 

Edit: da ne bude zabune oko roka trajanja trenda u celini - par decenija minimum...

 

ironija je da ovi ne dolaze zbog nacionalizma, ljudi ne postaju teski nacionalisti preko noci. dolaze jer ih establisment jebe u zdrav mozak, glasali bi i za hebeni isis samo da skinu njih

 

  • +1 1
Link to comment

aha ... mozda su podjednako glupi kao srbi, ali su neki malo vise licemerni, da ne kazem zli
malo bi da im dodju imigranti jer bi da zive lepo (na stranu to sto sami doprinose da imigranata ima vise no sto bi bilo pod nekim da kazemo regularnim uslovima), jer jbg ... lagodan zivot ne ide sa decom

kad dodje kriza ... odjednom imigranti postaju glavni krivci za probleme ... postane vazna nacija pa odose u majcinu u desno

vazno da je demokratski ... sve dok jednog dana to vise ne bude

Link to comment
35 minutes ago, black mirror said:

 

ironija je da ovi ne dolaze zbog nacionalizma, ljudi ne postaju teski nacionalisti preko noci. dolaze jer ih establisment jebe u zdrav mozak, glasali bi i za hebeni isis samo da skinu njih

Ako te dobro razumem - u pravu si.

Ali se bojim da previdjas lakocu kojom ljudi svuda i na svakom mestu od Evropljana postanu - Italijani, mislim kad smo vec kod Italije, jer je pojava univerzalna

I koliko tragicno malo je potrebno da se to dogodi, ne samo Italijanima nego bilo kom drugom: uostalom pokojna Jugoslavija bi - da je pameti - trebala, morala da svima danas posluzi kao primer koliko je to opasno i do cega moze da dovede.

Nacionalizam je lek za sve kada se kriza, problemi pojave iza coska, izadju iz ormara sa sve kosturima, tu nema izuzetka: prima se bez ostatka, lako, ne trazi mozak, igra ne na racionalnost nego na emocije i to one najnize, a tu se moze kako 'oces...

Obaska sto se ispostavlja da majstora izvodjaca i preduzimaca ima onoliko...

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, namenski said:

Ako te dobro razumem - u pravu si.

Ali se bojim da previdjas lakocu kojom ljudi svuda i na svakom mestu od Evropljana postanu - Italijani, mislim kad smo vec kod Italije, jer je pojava univerzalna

I koliko tragicno malo je potrebno da se to dogodi, ne samo Italijanima nego bilo kom drugom: uostalom pokojna Jugoslavija bi - da je pameti - trebala, morala da svima danas posluzi kao primer koliko je to opasno i do cega moze da dovede.

Nacionalizam je lek za sve kada se kriza, problemi pojave iza coska, izadju iz ormara sa sve kosturima, tu nema izuzetka: prima se bez ostatka, lako, ne trazi mozak, igra ne na racionalnost nego na emocije i to one najnize, a tu se moze kako 'oces...

Obaska sto se ispostavlja da majstora izvodjaca i preduzimaca ima onoliko...

 

pa ne znam kako si ti razumeo, poenta je da kada na jednu stranu imas establishment koji vredja inteligenciju (a vredja inteligeciju i onih sa veoma niskom inteligencijom) i sa kojima nemas nista zajednickog (osim ako nisi istog misljenja da je profit/novac svetinja) i na drugu stranu imas bilo sta drugo, izaberes ovo drugo jer sa njima imas bar 1% zajednickog makar ostalo 99% bilo zlo

 

nije tramp dobio izbore samo glasovima deplorabelsa nego i bernijevaca kojima je bio pun qrac licimerja establismenta

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, black mirror said:

 

pa ne znam kako si ti razumeo, poenta je da kada na jednu stranu imas establishment koji vredja inteligenciju (a vredja inteligeciju i onih sa veoma niskom inteligencijom) i sa kojima nemas nista zajednickog (osim ako nisi istog misljenja da je profit/novac svetinja) i na drugu stranu imas bilo sta drugo, izaberes ovo drugo jer sa njima imas bar 1% zajednickog makar ostalo 99% bilo zlo

 

nije tramp dobio izbore samo glasovima deplorabelsa nego i bernijevaca kojima je bio pun qrac licimerja establismenta

Mislim da su desavanja kojima prisustvujemo ne samo u Italiji kudikamo dublja od tvog obrazlozenja koje ne bi imalo mane do pre nekoliko godina, u nekom jucerasnjem svetu u kome su klasicni demokratski mehanizmi imali sredstava i ljudskih kapaciteta da se ovakvim pojavama suptotstave.

Danas to vise nije slucaj, na zalost; klasicna levica je ubijena, atomizovana, rascepkana i podeljena oko marginalnih problema, prodata joj je ne jedna cigla i ona prakticno ne postoji kao jedina do sada poznata i efikasna brana desavanjima koja gledamo.

Desnica je trenutno kudikamo vitalnija, bolje organizovana, a najvaznije je da joj na ruku idu upravo krizne situacije koje se umnozavaju iz dana u dan.

A sto je najgore, imam dojam da prisustvujemo tek pocetku tog procesa.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Nisam video Silvia dugo, pa sam se sad šokirao kad ga videh na nekim snimcima sa slavlja.

 

Jbm li ga, mislim da bi prirodnije izgledala voštana figura iz Jagodine kad bi prošetala ispred kamera :huh:

  • Haha 1
Link to comment
15 minutes ago, Profesionalac said:

Nisam video Silvia dugo, pa sam se sad šokirao kad ga videh na nekim snimcima sa slavlja.

 

Jbm li ga, mislim da bi prirodnije izgledala voštana figura iz Jagodine kad bi prošetala ispred kamera :huh:

Jos je neverovatnije da je dobio vise od 8% glasova u nedelju (preko 3 miliona)

Link to comment
1 hour ago, Profesionalac said:

Nisam video Silvia dugo, pa sam se sad šokirao kad ga videh na nekim snimcima sa slavlja.

 

Jbm li ga, mislim da bi prirodnije izgledala voštana figura iz Jagodine kad bi prošetala ispred kamera :huh:

 

Evo za one koji nisu videli.

 

Fdp07FLWAAE8Tnl?format=jpg&name=medium

 

 

Edited by vememah
  • Haha 2
Link to comment
×
×
  • Create New...