Jump to content
IGNORED

Buongiorno Italia


vememah

Recommended Posts

20 minutes ago, InvisibleLight said:

Eto najboljeg dokaza da su svi narodi podjednako glupi..

mojne da te cuju neki ovde koji pricaju da je narod u srbiji los.

evo im sad 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
3 hours ago, Poludziber said:

Meni i tebi nisu naravno. Iz njihove vizure neko ko je proterao 300.000 italijana verovatno jeste. Nisu svi srbi bili Martic u RSK, kao sto nis svi istarski i dalmatinski italijani nisu bili Musolini.

pa nisu se ni bunili protiv musolinija.

uvek ponavljam da je jedino bitno da imamo iste arsine za sve pa i za nase najrodjenije ili da cutimo zauvek

Link to comment
3 hours ago, Poludziber said:

Upoznao sam gomilu dalmatinskih italijana proteranih krajem 40ih (vecina ih vise nije zivo) i veruj mi da tuga i patnja izbeglickog zivota nije bila izbrisana ni nakon 50 god ot tog vremena. 

ohh

meni su talijani hteli da streljaju djeda, opljackali su kucu, pretili su da ce zapaliti selo ako ga negde kriju,  streljali po crnoj gori..

pobednicka pravda ili osveta ( ne znam kako to nazvati) nije uvek bas pravedna. jebiga.

 

 

  • +1 3
Link to comment
28 minutes ago, Meazza said:

Nivo nekog od brojnih pomahnitalih gostiju Tese Tesanovica.

 

 

uz sve, ja ne mogu da vjerujem da se nek jos lozi na antikonzumerizam :covid19:

 

 

potrajace jedno pola godine, italija je to

Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

 

 

uz sve, ja ne mogu da vjerujem da se nek jos lozi na antikonzumerizam :covid19:

 

 

potrajace jedno pola godine, italija je to

Upravo. Jedino što je dobro u ovom slučaju je što im vlade padaju brzinom svetlosti.

  • +1 3
Link to comment
38 minutes ago, bradilko said:

ohh

meni su talijani hteli da streljaju djeda, opljackali su kucu, pretili su da ce zapaliti selo ako ga negde kriju,  streljali po crnoj gori..

pobednicka pravda ili osveta ( ne znam kako to nazvati) nije uvek bas pravedna. jebiga.

 

 

Znaci, Tudjmanu medalju. Osvetnicka pravda.

Link to comment
2 hours ago, Poludziber said:

Znaci, Tudjmanu medalju. Osvetnicka pravda.

italija je bila clanica sila osovine..

pala je ogromna krv u ratu, mnogo zivota je izgubljeno.

sto se tice jugoslavije i italije to su regional  konkurenti u to doba.

ne bih petljao tudjmana gde mu mesto nije.

sam nisam za tu osvetnicku ili pobednicku pravdu. daleko od toga ali fakat je da to tako biva

 

Link to comment
 
Ako pod "blizu" mislis za dva-tri veka, onda mozda.
Za 5-10 godina. Efekti ove premudre politike drkanja Evrope zarad američkih interesa se tek jedva naziru.

Ovo u Italiji koja ima raspalu političku scenu od kad je nastala je samo lagana uvertira, ključni igrači tek dolaze na red.

Dogodine kreću bankroti i stečajevi, s njima povezana ekonomska beda i posledični socijalni nemiri.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka



Link to comment
×
×
  • Create New...