Jump to content
IGNORED

Buongiorno Italia


vememah

Recommended Posts

4 minutes ago, Poludziber said:

Kao sto rekoh, svaka italijanska vlada prethodno bude aminovana u americkoj ambasadi. Lepo to Renci opisao u svojoj poslednjoj knjizi. 

 

dodzi u makedoniju

Edited by cedo
Link to comment
Quote

Apsurdno je da sve do danas osoba koja je masakrirala Italijane ima ovakvu počast. Braća Italije [= njena stranka] su odavno dala predlog da se okonča ova sramota. Žrtve fojbi zaslužuju poštovanje i pravdu: odmah treba oduzeti medalju Republike Italije Titu.

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, ronin said:

E najbolje da su Tuđman i Tito isto...Važi.

Meni i tebi nisu naravno. Iz njihove vizure neko ko je proterao 300.000 italijana verovatno jeste. Nisu svi srbi bili Martic u RSK, kao sto nis svi istarski i dalmatinski italijani nisu bili Musolini.

  • +1 1
Link to comment
 

Ta akcija više liči na ono Šešeljevo iseljavanje Tita iz Kuće cveća početkom devedesetih nego na davanje ordena Tuđmanu.

 

Inače, Tuđmanu valjda nije oduzeto ordenje SFRJ.

 

Quote

SFR Jugoslavija

devet ratnih i mirnodopskih odlikovanja

https://hr.wikipedia.org/wiki/Franjo_Tuđman#Odlikovanja_i_priznanja

Link to comment

Upoznao sam gomilu dalmatinskih italijana proteranih krajem 40ih (vecina ih vise nije zivo) i veruj mi da tuga i patnja izbeglickog zivota nije bila izbrisana ni nakon 50 god ot tog vremena. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, vememah said:
 

Ta akcija više liči na ono Šešeljevo iseljavanje Tita iz Kuće cveća početkom devedesetih nego na davanje ordena Tuđmanu.

 

Inače, Tuđmanu valjda nije oduzeto ordenje SFRJ.

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Franjo_Tuđman#Odlikovanja_i_priznanja

 

Ko da mu ih oduzme kad SFRJ vise ne postoji? Ovo sa Seseljem nije uporedivo jer je Tito tvorac 2' Jugoslavije i kao takav nas bivsi predsednik. Za Italijane je Tito bivsi predsednik susedne drzave koji je u odmazdi za pretrpljenu agresiju na sopstvenu drzavu iskoristio momentum da etnicki ocisti jadransku obalu i italijansko pitanje. Tako da poredjenje s Tudjmanom stoji itekako.

Link to comment
3 minutes ago, Budja said:

Ovi bas ubedljivo dobili, stabilna vecina zbog koncentracije glasova Lige na severu.

 

Meni iznenadjenje da se 5 zvezdica nije raspalo, vec dobili sasvim respektabilnih 15%.

 

Liga je ovog puta krahirala i na severu. Meloni je bukvalno sve pokrila osim delica Toskane i Napulja. 5 zvezdica se spasio zahvaljujuci svom zakonu (izglasanom u prvoj Konteovoj vladi) o socijalnoj plati nezaposlenima koji odrzava u zivotu milionske porodice na jugu i bas tu su i pobrali vecinu svojih glasova.

  • Hvala 1
Link to comment

Pricam danas sa 2 Talijana, odvojeni razgovori.

 

Prvi je u fazonu, katastrofa ko je pobedio ali to je ocekivano zato sto je ekonomija losa vec dugo. Ovo sa UA je samo pogorsalo stvari.

Dobra stvar vlada ce da padne za 6 do 9 meseci

 

Drugi, ovo je ocekivano, mi (Talijani) moramo da se malo bavimo i svojom zemljom. Nova vlada ce se raspasti za 9 do 12 meseci.

 

  • Haha 3
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...