Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Vememah, cini mi se da si se specijalizovao za statistiku losih vestí, kao da si novinar.

 

Kakva je situacija danas u Izraelu, UK? Kako ide Holandiji?

 

Edited by Budja
Link to comment
49 minutes ago, Sandradjer said:

Znam za jednu osobu neke podatke,  samo je bila vakcinacija pa covid.  

Dve doze kineske,  nakon toga merena antitela 4 nedelje posle druge doze (nije covek znao da trazi antitela na s protein pa su mu uradili ukupna i nije ih imao).  

Onda covid (skoro nikakvi simptomi)  i opet antitela ali na s protein.  Rezultat 100 na testu cija je granica 1. 

Da naglasim da je osoba rodjena 1937 godine i uradjeni svi pregledi nakon covida kod specijalista i da je sve u redu

 


Dobro, to znam i ja
Drugar je pokupio kovid nakon 2 doze fajzera

Interesuje me bas ovo sto sam napisao

dakle, da li se desilo da je neko pokupio kovid, nakon sto ga je vec prelezao i bio vakcinisan sa OBE doze?

Link to comment
Само за те две сам се био пријавио. Разлог: кинеска ми била сувише конзервативна, немачко-америчка сувише авангардна, а ове векторске су ми баш таман. 
Genetski modifikovan virus šimpanze tako da sadrži sekvencu koja tera ćelije da proizvode isti spike protein kao koronavirus nije avangardna tehnologija?
Link to comment
1 hour ago, Have_Fun said:


Dobro, to znam i ja
Drugar je pokupio kovid nakon 2 doze fajzera

Interesuje me bas ovo sto sam napisao

dakle, da li se desilo da je neko pokupio kovid, nakon sto ga je vec prelezao i bio vakcinisan sa OBE doze?

Ups,  tek sad razumem sta si pitao. 

U Srbiji i oni koji su prelezali se vakcinisu 2 doze.  E sad posto se pravi razmak izmedju bolesti i vakcinacije uzimajuci u obzir talase i pocetak vakcinacije cini se da je rano da se takvi pojave ako se uopste i pojave (nadamo se da nece) 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, shamotnapec said:
17 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:
Само за те две сам се био пријавио. Разлог: кинеска ми била сувише конзервативна, немачко-америчка сувише авангардна, а ове векторске су ми баш таман. 

Genetski modifikovan virus šimpanze tako da sadrži sekvencu koja tera ćelije da proizvode isti spike protein kao koronavirus nije avangardna tehnologija?

Па добро, ја јесам авангардан, :) прихватам све ново, сваку нову идеју, технологију, шта год, али нисам сувише авангардан. То је моја лична идеологија у вези свега. А одабир вакцине јесте идеологија, шта год ко рекао, погледај анкету горе, изразити про-западњаци баш фаворизују фајзера (изузев оних што су били препаднути за своје животе, на ивици фобије од вируса, па дохватили "кинеза" јер је био први на менију)  -  а ја сматрам да је важна равнотежа моћи у свему глобалном на планети, па ћу увек поред квалитета вакцине (наравно, важно је да је вакцина "јака", да снажно подстиче имунитет) вредновати оне што су неправедно "скрајнути" са глобалног тржишта, попут Астре и Спутњика. Борба против ауторитаризма мора бити глобална, и увек и у свему. 

Link to comment

Ima jedna kategorija ljudi koja me vise zivcira od avaxa- vakcinisani koji sad kenjaju da vakcine rade 0% :fur: Kace po fbu bombasticne naslove tipa 'U ovom americkom gradicu se svi vakcinisali, sad ih pokosila delta'.Kao da im je ebola dosla. Pa onda sta je sa UK, Izraelom..

To je tek za posmatranje, antivaxi su bar iskreni, ovo ne mogu da pohvatam da li je zaista provax ili im treba dodatna vacc protiv poremecaja dvostruke licnosti. A medju prvima su poleteli da se vakcinisu, pa kad su se vakcinisali, poceli da laprdaju o ljudima zarazenim koronom (odnosno posprdno su te ljude zvali "koronasi") i da se sprdaju kako je ovo nista, te sta ste se uprpili. Lom mozga.

 

Edited by Alfa
Link to comment
On 3.8.2021. at 14:14, Sammael said:

Za sve više čujem teških slučajeva (obostrane upale) kod ljudi koji su pre 4-6 meseci revakcinisani i to svim vakcinama osim Sputnjikom i AZ. Hmmm.

Interesantno, not. Po svim podacima recimo u Italiji, otkad je počela vakcinacija 98% ljudi koji zaglave bolnicu su nevakcinisani. Ono vakcinisanih što je dobilo covid je bilo praktično bez simptoma ili sa veoma blagim, koji ne zahtevaju hospitalizaciju. A niko nije vakcinisan Sputnikom V ovde.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, vememah said:

 

Samo što ih niko ne sluša :sad:.

 

Corona je skinula masku sa lica ovog užasnog, nehumanog sveta. 

 

Empatija, moral, šta to beše.

Vučja vremena. I tek dolaze.

Edited by dùda
Link to comment

Kolega (bez simptoma) je otišao da se testira nakon što mu je sin pozitivan (sa lakšim simptomima) - pozitivan i on (Fajzer obe doze proletos, apr-maj recimo).

Link to comment
Kolega (bez simptoma) je otišao da se testira nakon što mu je sin pozitivan (sa lakšim simptomima) - pozitivan i on (Fajzer obe doze proletos, apr-maj recimo).
A kakvi su njegovi simptomi?
Pitam zato što se par kolega u kombinatu javilo da su pozitivni, ali se brzo vratilo na posao.
Njihovi simptomi manja temperatura i bolovi u leđima...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Neznatno povišena temperatura, glavobolja, šmrcanje, opšta slabost, a u međuvremenu je izgubio čula ukusa i mirisa.

Kolega (otac) u međuvremenu dobio temperaturu, nešto preko 37 i slične ostale simptome, za sada bez gubitka čula.

 

Link to comment
23 hours ago, Ras said:

Kolega (bez simptoma) je otišao da se testira nakon što mu je sin pozitivan (sa lakšim simptomima) - pozitivan i on (Fajzer obe doze proletos, apr-maj recimo).

(Neekspert ovde, prenosim sta sam razumeo)

 

Test detektuje virus u nosu, ne nuzno u krvotoku (koji je stvarna opasnost.)

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...