Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Vidim da se u srbiji broj vakcinisanoh vise ne penje vec neko vrijeme <50%. Da le to sto ne dostavljaju cifre svaki dan ili se narod vise ne vakcinise?

 

Edit: ok vidjeh da ste pricali o ovome

Edited by borris_
Link to comment

Btw, ne mislim da su sputnjik i az efikasniji, za sputnjik vrv ne cujem jer je najmanje davan, a az je krenula kasnije. Samo deluje da je trajanje vakcine mnogo krace nego sto se mislilo. Nadam se da ce da nas puste na 3. dozu uskoro...

Link to comment
45 minutes ago, Sammael said:

Za sve više čujem teških slučajeva

Imamo ovde par ljudi koji nam kace zaista informativne postove i meni zaista truba zvuci "sve vise cujem" kao izvor informacija na ovoj temi...

  • +1 2
  • -1 2
Link to comment
3 minutes ago, Indy said:

Imamo ovde par ljudi koji nam kace zaista informativne postove i meni zaista truba zvuci "sve vise cujem" kao izvor informacija na ovoj temi...

Slobodno me stavi na blok. Postoji tema za informacije, ovo je opsta tema o vakcinaciji. Kad mi prijatelj kaze da mu je revakcinisani roditelj u bolnici meni je to itekako relevantno jer znaci da i o mom revakcinisanom roditelju treba da povedem vise racuna nego pre.

  • +1 2
Link to comment

danas mi trazili u kaficu QR kod za vakcinaciju. 

bi mi milo da mu pokazem i sto jos ljudi da se pelcuje.

cak su i ovde prosle nedelje protestovali antivakseri ( jedno 300 komada sto je do zla boga previse) pod krinkom zastite ljudskih prava. 

ovo je odlicno: ne mozes u kafic, klub, bioskop i dodao bih shoping mallove pa i da ne mozes u kanc takodje( kakvih tu majmuna ima kod mene koji ladno nece da kazu da su pozitiva ili kao u izolaciji su a onda ih vidis sa zenom i decom kako kupuju zderacinu). 

a moja ljudska prava? prava drugih ljudi? to ih boli kurac ta sebicna govna i nadasve glupa. mogli bi npr antivaksere da proteramo na daleki istok u sibir. tu bi bili u majcici i kod putina. treba iskoristiti dobre odnose sa ruskim trudnim misem.

 

  • +1 1
  • -1 2
Link to comment

Vlast nastavlja da do daljnjeg sedi na milion i kusur doza.

 

Quote

Kada je reč o trećoj dozi vakcine, [epidemiolog Predrag] Kon je kazao da se ona daje osobama kojima je značajno oslabljen imunitet zbog prirode bolesti, odnosno, zbog transplantacije, hemodijalize, insulin zavisnog dijabetesa, kao i zbog malignoma i raznih bolesti koje obaraju imunitet.

"Sasvim je jasno da su ti pacijenti, te osobe u najvećem riziku i za njih se preporučuje vakcina. Da li će to biti jednog proizvođača, drugog proizvođača, zavisi od toga koju je vakcinu prvu primio, prema tome, to nije striktno odlučeno", kazao je Kon.

Dodao je da je preporučeno da treća doza bude vakcina koja je zasnovana na informacionoj RNK, ali, kako je objasnio, nema nijednog posebnog razloga za to.

"Važnije od svega je da se te osobe zaštite. I dalje nema preporuke SZO. Moramo još malo sačekati i jasno je da se ubrzava taj proces preporuke treće doze i biće sasvim sigurno u narednom periodu. Da li će biti za mesec-dva, videćemo", rekao je Kon.

rts.rs/page/stories/sr/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4465128/kon-rts-koronavirus-delta-soj-srbija-vakcina-vakcinacija-treca-doza.html

Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, vememah said:

Vlast nastavlja da do daljnjeg sedi na milion i kusur doza.

zabole njih

oni čekaju da vide kako će proći ovi što su vaksinisani u januaru-februaru, polako, njima se ne žuri, koji život gore-dole :angry:

Link to comment
4 hours ago, Sammael said:

Za sve više čujem teških slučajeva (obostrane upale) kod ljudi koji su pre 4-6 meseci revakcinisani i to svim vakcinama osim Sputnjikom i AZ. Hmmm.

Само за те две сам се био пријавио. Разлог: кинеска ми била сувише конзервативна, немачко-америчка сувише авангардна, а ове векторске су ми баш таман. 

Link to comment
2 hours ago, vememah said:

Vlast nastavlja da do daljnjeg sedi na milion i kusur doza.

 

rts.rs/page/stories/sr/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4465128/kon-rts-koronavirus-delta-soj-srbija-vakcina-vakcinacija-treca-doza.html

to je kon rekao u juce, u medjuvremenu imamo jos 2-3 bar malo drugacije izjave, recimo danas direktora batuta za rts

Quote

 

Последњих дана у Србији се доста говори о трећој дози вакцине против коронавируса? Ко би требало да је прими?

"Дакле, особе које су потпуно вакцинисане, од чије потпуне вакцинације је прошло шест месеци, особе са трансплантираним органима, хроничним плућним болестима, на дијализи, малигним итд. треба да буду први кандидати и биће. Биће им понуђена, односно дата трећа доза. Најједноставније је то радити истом вакцином", наглашава др Јовановић.

Истиче да се сва научна истраживања прате, и у складу са студијама ће се мењати, биће усаглашене.

"Наша стручна јавност ће све светске стручне препоруке применити и код нас", наводи др Јовановић.

 

umereni sam optimista, jer ono sto kon kaze obicno nagovestava da ce se desiti suprotno.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...