Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1 hour ago, villiem said:

 

Sad vec begam polako na drugu stranu

 

A zašto? Ako prođe, neće da treba revakcinacija. Ako ne prođe, zar nije najjednostavnije "obnoviti" imunološko gradivo, ali iz drugog izvora (vakcine)?

Edited by stray cat
  • +1 2
Link to comment
Just now, Ros said:

 

jel nemas nekog preko 80 za pomoc u kuci i slicno?

 

nope, sam samcijat.

nego reci mi, kolko se mora biti debel?

sad sam odradio u otadzbini, al da znam za cukunft.

Link to comment
nope, sam samcijat.
nego reci mi, kolko se mora biti debel?
sad sam odradio u otadzbini, al da znam za cukunft.
Za treću grupu BMI treba da ti bude preko 30. Ja sam 196, 86 kila, BMI mi je 22 pa ti vidi. Recimo 90+ kila na 180 cm bi bilo to

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Zlurad said:

Terao sam i sopstvenu ženu da ode kod doktora i da fejkuje da je trudna. Neće. Rani kuče da te ujede emoji39.png
 

 

cuo sam da postoje i drugaciji nacini da se trudnoca postigne. dzast sejing :)

 

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, ToniAdams said:

nope, sam samcijat.

nego reci mi, kolko se mora biti debel?

sad sam odradio u otadzbini, al da znam za cukunft.

 

Moji roditelji žive u Hessenu, nisu mogli da se prijave jel moraš biti preko 80 da bi uopšte ušao u sistem prijava online (za ove mlađe kažu "čekajte). Dojadilo im je sve to pa su sredinom prošle nedelje zvali kućnog lekara i odmah su dobili termin za prošli petak bez problema. Majka je dobila to na osnovu rizika koje ima a otac na osnovu toga što u stanu žive i baba i deda koji su preko 80 godina. Tako da imam utisak da je sada u Nemačkoj za sve van grupe 2 brže dobiti termin preko kućnog lekara nego preko centara za vakcinicanje.

Link to comment
2 minutes ago, ToniAdams said:

29,2

:(

 

Komšija je isto bio tako na samoj ivici BMI, doduše potvrdu za BMI izdaju kućni lekari (hausarzt) koji su tu dosta "fleksibilni". Tako da mu je ovaj namakao par kila na merenju.

  • +1 1
Link to comment

to sam prvo probao posto nisam uspeo da se onlajn prijavim, oduvali me na keca odgovorom "bice kad bude vakcinisanje ljudi vasih godina sa hronicnim bolestima".

verujem da realno zavisi od lekara do lekara koliko zeli da se cima, a pre svega do sestre koja cita mejlove, hoce li uopste da ih prosledi.

Link to comment



 
Tako da imam utisak da je sada u Nemačkoj za sve van grupe 2 brže dobiti termin preko kućnog lekara nego preko centara za vakcinicanje.


500 000 ljudi u Nemačkoj je dobilo pismo a nije se prijavilo online za vakcinaciju. Ovi iz RKI računaju da su se vakcinisali kod kućnih lekara, koji brojeve vakcinisanih prijave tek kad traže nove zalihe vakcina pa su brojevi koliko se vakcinisalo od tih 500K za sada misterija. Nisu se prijavili online jer bi im prvi slobodni termin bio nekad krajem juna a kod doktora danas za sutra. Amejzing

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Just now, Zlurad said:


 

 


500 000 ljudi u Nemačkoj je dobilo pismo a nije se prijavilo online za vakcinaciju. Ovi iz RKI računaju da su se vakcinisali kod kućnih lekara, koji brojeve vakcinisanih prijave tek kad traže nove zalihe vakcina pa su brojevi koliko se vakcinisalo od tih 500K za sada misterija. Nisu se prijavili online jer bi im prvi slobodni termin bio nekad krajem juna a kod doktora danas za sutra. Amejzing

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 

 

ja sam jutros birao termine i mogao sam danas i sutra dobiti, a onda sledece nedelje nista. za kasnije nisam ni gledao. ovi od danas i za sutra mora da se neku otkazani termini

Link to comment
48 minutes ago, ToniAdams said:

kod mene jos ne mogu ako nisam stariji od 80 i ako ne radim sa starijima od 80 :D

debo, sto se stidis da podelis sa njima svoj bmi?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...