Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pa ocigledno da ima.vise od 10% efikasnosti u ovom slucaju ako se od 92% vakcinisanih staraca zarazilo 6 a od 8% (tj 40 staraca) nevakcinisanih cak 4.

Muka me sad da matematisem ali vjerovatno je bilo vise od 450 vakcinisanih staraca i 6 fasovalo JA soj.

Ima li ko ideju zasto je AZN efikasnost porasla u US ispitivanju. Moze li bilti razlog veci kolektivni imunitet koji je imao US u Decembru-Januar nego UK u Junu-Oktobru. Ako se uporede grupe sa 4 nedjelje izmedju doza razlika u efikasnosti je ogromna. 

 

Link to comment
13 hours ago, Ivo Petović said:

Ne da mi se čitati ceo ovaj topik, pa ne znam da li je neko već pominjao, ali čisto da napomenem da je kineska vakcina jedan totalitarni kurac na biciklu, potvrđeno već nekoliko puta u bližem okruženju. Ne samo da su ljudi opet zaraženi, već su i simptomi poprilični. Smanjuje verovatnoću jada, jada, bla bla, sve jasno, ali ako možete, birajte druge. My 2 cents.

Može li se znati koliki ti je uzorak?

Koliko je ljudi mesec dana nakon revakcinacije obolelo? Koliko od njih je imalo teške oblike?

 

Link to comment
4 hours ago, Tresko said:

Za Astra Zeneca ja sam čuo da ne da nije 20% efikasna, već kontra,50% je efikasna u izazivanju oboljevanja od korona virusa. To, kad ti prodje tromboza. Prvo dobiješ trombozu, a onda najmanje 50% verovatnoće da ćeš dobiti korona virus, ako se vakcinišeš Astra Zenecom.

Da ne pričamo o posledicama doze bazirane na adenovirusu šimpanze. Skaču ljudi po nameštaju, otimaju banane po prodavnicama. 

 

Većina onih koji su primili Pfizer je imala burnu reakciju. Poprilično je izgledno da će na milion ljudi nekog, starog i nemoćnog, ubiti. U Švedskoj su zabeleženi slučajevi, ali je ekspresno utvrđeno da nema veze s vakcinom.  Čini mi se da se za Astru ne koriste isti kriterijumi. 

Najveći biser vakcinacije u Srbiji je količina Pfizera i Astre koju smo nabavili. Očigledno da su doktorirali i davanje mita, a ne samo primanje.

Link to comment

NS sajam, danas u podne.

Ne da nema guzve, nego nema ni-ko-ga. 

Ljudi dolaze bez poziva, sa ulice, pitaju ih koju vakcinu zele.

20210418_144929.jpg

Edited by Djuro
Link to comment
Quote

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić najavio je da sutra ili u utorak ujutru stiže još 211.000 fajzerovih vakcina.

"Kinezi i Fajzer rade kao švajcarski sat, što se tiče isporuka vakcina, svaka im čast. U ponedeljak stiže to, a onda u sledeću nedelju mislim da stiže još 500.000 (kineskih vakcina)...ali ajde da ne govorim još ništa", kazao je Vučić sinoć gostujući na B92.

Dodao je da su kineske vakcine - 500.000 sledeći kontignet, posle dolaska fajzerovih vakcina koje stižu najverovatnije sutra.

"I znam da će Kinezi nama da daju još milion vakcina u maju", naveo je Vučić.

Kazao je da Srbija ima oko 15 miliona vakcina u ugovorima, ali da niko ne poštuje ugovore osim Kineza i Fajzera.

Kada je reč o Kovaks programu, dodao je da je trebalo da dobijemo 96.000 vakcina, ali da smo dobili 57.000 vakcina, jer kažu da nismo ugroženi.

novosti.rs/vesti/drustvo/988386/odlicne-vesti-srbiju-vucic-15-miliona-vakcina-imamo-ugovorima-sutra-ili-utorak-jos-211-000-fajzerovih-doza

Edited by vememah
Link to comment
Quote

Sutra stuže još 100.000 prve komponente ruske vakcine Sputnjik V i 30.000 druge komponente.

b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=04&dd=18&nav_category=12&nav_id=1844685

Link to comment

Žena nikako da dobije informaciju kada će u deželi doći na red za bockanje, pa se sad iako sam ja to već odavno predložio setila, da bi ipak možda posetila Srbiju u u te svrhe. Da li uopšte još postoji ta opcija za strance? Zahvaljujem!

Link to comment

6 nedelja nakon prve doze AZ :unsure:

Šta je uopšte ovo "enzimsko imuno određivanje"? Svi kačite neki S protein, ovo moje prvi put vidim... Inače sam im 5 puta tamo naglasio da je test nakon primljene AZ.

 

image.png.3ce43202cac0bff7d5a71d4017b414a7.png

Link to comment
On 18.4.2021. at 13:53, duma said:

Može li se znati koliki ti je uzorak?

Koliko je ljudi mesec dana nakon revakcinacije obolelo? Koliko od njih je imalo teške oblike?

 

 

Kasnim malo sa odgovorom.

 

Anegdotalni, 3 osobe iz okruženja. Oko/do mesec dana nakon revakcinacije, mladji ljudi (ispod 40) - odsustvo mirisa i ukusa, temperatura, kašalj, nos...dvoje nisu imali upalu pluća, treći tek treba da ide na pregled...nisu ekstra teški oblici, ali u pitanju su mladji ljudi, ne verujem ni da bi bez kavcine bilo drugačije. U svakom slučaju na malim uzorcima, ni za jednu drugu vakcinu nisam čuo takve primere.

 

 

Link to comment



 
Kasnim malo sa odgovorom.
 
Anegdotalni, 3 osobe iz okruženja. Oko/do mesec dana nakon revakcinacije, mladji ljudi (ispod 40) - odsustvo mirisa i ukusa, temperatura, kašalj, nos...dvoje nisu imali upalu pluća, treći tek treba da ide na pregled...nisu ekstra teški oblici, ali u pitanju su mladji ljudi, ne verujem ni da bi bez kavcine bilo drugačije. U svakom slučaju na malim uzorcima, ni za jednu drugu vakcinu nisam čuo takve primere.
 
 


Pa nisam siguran da ne bi...
Oboje ovih mojih kolega koje sam spominjao su tih godina zdravi "paze na formu" i sad obojica zaglaviše Arenu, nisu mogli da im skinu temperaturu. Ovaj prvi "ide na bolje", a drugi nadamo se njegovim stopama...
Obojicanisu vakcinisana.


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...