Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Imunološkinja dr Emina Milošević objašnjava da je vakcina protiv korone, kojom smo se prvo vakcinisali, izgubila svoj efekat, jer je virus napredovao. "Očekuju se nove vakcine, ali se mi još nismo izjasnili da li ih želimo", naglasila je.

 

Milošević ističe da kovid ne prestaje da bude javni zdravstveni problem, iako je Svetska zdravstvena organizacija 5. maja proglasio kraj epidemije, zdravstveni sistem mora da bude u pripravnosti.

 

„To što nije urgentni zdravstveni problem, ne znači da ne postoji“, upozorila je Milošević u emisiji „Dan uživo“na N1.

 

Prema njenim rečima, očekuju se nove vakcine koje sadrže najnoviju varijantu virusa.

 

„Nadam se da će ih i naša zemlja imati, jer je ono na šta se fokusiramo su rizične grupe. Vakcina kojom smo se prvo vakcinisali se više ne daje, ne primenjuje se, jer je izgubila svoj efekat, pošto je virus napredovao“, navela je imunološkinja.

 

Međutim, kako je istakla, problem je što „mi još uvek nemamo i nismo nabavili te vakcine, ne znam da li smo se izjasnili da ih želimo“.

 

  • Haha 1
Link to comment
7 minutes ago, Ras said:

Jesi li razmišljala i o sezonskoj vakcini protiv gripa, ukoiko se osećaš ugroženom?

 

da, nju cu svakako da primim, tj ako se moj dr slozi da mi je potrebna.

do sada je nikada nisam koristila.

 

4 minutes ago, garmonbozia said:

Sva prilika je da neće jer su rekli da je ovo i dalje podvarijanta i da su vakcine iz januara efikasne i sada. Primio sam je u februaru/martu i imao koronu u julu opet :D Deluje da je odradila posao.

 

onda je to to. jebiga. vidjecu, posljednju sam primila bas davno, mislim da ce u decembru ili januaru dvije godine. 

na kraju cu je uzeti u herceg novom, u bgd dok objasnim da imam pravo na nju iako nisam osigurana niti drzavljanka, smuci mi se.

 

Link to comment
40 minutes ago, decak Kejt said:

ja juče cepnula sezonsku protiv gripa, a za par nedelja ću i covid buster.  

 

šta je covid buster

 

ovde na ostrvu uzimaju neku poslednju generaciju covid vakcina za koje tvrde da su trajne

 

oni ovde veruju u sve i svašta tako da sam skeptičan ali me zaintrigiralo da li to već postoji

 

ja ću sačekati 3 meseca da mi prođu antitela koja sam zadobio nedavnom infekcijom

Link to comment
50 minutes ago, Eleniko said:

 

šta je covid buster

 

ovde na ostrvu uzimaju neku poslednju generaciju covid vakcina za koje tvrde da su trajne

 

oni ovde veruju u sve i svašta tako da sam skeptičan ali me zaintrigiralo da li to već postoji

 

ja ću sačekati 3 meseca da mi prođu antitela koja sam zadobio nedavnom infekcijom

Evo informacija o reformulisanoj vakcini, ne deluje da je trajna: https://www.nytimes.com/2023/09/11/well/live/covid-vaccine-booster-fall.html

 

Unlike the bivalent shots from last fall, the latest mRNA vaccines developed by Pfizer and Moderna are monovalent, meaning they are designed to protect against just one variant: XBB.1.5, a recent descendant of Omicron that emerged earlier this year. [...] The new vaccines do not include protection against the original virus, which may actually help broaden protection against new variants.

 

Ja se pelcovao pre 10 dana, baš sam burno odreagovao (kao mini-grip sa svim fazama, kompresovan u 24h, pa još pojačan premorom, jet-lagom, vremenskom razlikom, a možda i prehladom koju sam usput fasovao i koja me drmala sledecih 7 dana), za razliku od svih prethodnih (ovo mi je 4. buster po redu).

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Florida izdala preporuku da se lica mlađa od 65 ne bustuju ponovo: 

 

 

Spoiler

Monday, October 23, 2023

 Provider Alert: Florida State Surgeon General Issues New Guidance for Recently Approved COVID-19 Boosters

 Health care providers encouraged to discuss with patients lack of human clinical trial data, research demonstrating unfavorable COVID-19 vaccine results

Tallahassee, Fla. – On September 13, 2023, the State Surgeon General issued guidance on the recently approved mRNA COVID-19 boosters. Health care providers are expected to include information found in this guidance in discussions with their patients regarding the mRNA COVID-19 vaccines.

Based on the high rate of global immunity and currently available data, the State Surgeon General recommends against the COVID-19 booster for individuals under 65. Individuals 65 and older should discuss this information with their health care provider, including potential concerns outlined in this guidance.

Providers and patients should be aware of outstanding safety and efficacy concerns:

  • Studies across geographic regions have found that mRNA COVID-19 vaccines are associated with negative effectiveness after 4 to 6 months. As efficacy waned, studies showed that COVID-19 vaccinated individuals developed an increased risk of infection. This is not found in other vaccines, including the flu vaccine.
  • The mRNA COVID-19 vaccines present a risk of subclinical and clinical myocarditis, and other cardiovascular conditions among otherwise healthy individuals.
  • There is unknown risk of potential adverse impacts with each additional dose of the mRNA COVID-19 vaccine; currently individuals may have received five to seven doses (and counting) of this vaccine over a 3-year period.
  • Elevated levels of spike protein from the mRNA COVID-19 vaccine persist among some individuals for an indefinite period of time, which may carry health risks.

“Once again, the federal government is failing Americans by refusing to be honest about the risks and not providing sufficient clinical evidence when it comes to these COVID-19 mRNA shots, especially with how widespread immunity is now,” said State Surgeon General Dr. Joseph Ladapo. “In Florida, we will always use common sense and protect the rights and liberties of Floridians, including the right to accurate information.”

To access the Guidance for COVID-19 Boosters, please click here.

Čitao sam malo linkove koje su ostavili, i u pitanju su sve studije (po meni) sumnjivog kvaliteta (zaključci su da buster povećava šansu od zaraze, a ni reči o težini kliničke slike koja je jedina relevantna kod vakcinacije), da ne pominjem da su od pre Hrista, tj. Omikron i Delta - ništa o ovim novim monovalentnim busterima...

 

Deluje mi da je u pitanju čista politika, ovaj Surgeon General je iskoristio priliku da pljucne po federalnoj vladi... Ja, pak, samo udaram još jednu recku u kolonu "Florida se vraća u mračni srednji vek".

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

au, kako me je spalila vakcina, vec drugi dan ne mogu da dodjem sebi. zveknuo novi buster i sezonsku protiv gripa u sredu predvece, juce ujutro nisam mogao da ustanem od glavobolje. 

:gilja:

  • +1 1
  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
2 hours ago, precog said:

zveknuo novi buster i sezonsku protiv gripa u sredu predvece

 

Isti dan? Zadnji put kad sam primila buster (korona isto Moderna) nisu hteli da daju vakcinu za grip isti dan. Receno mi je minimum 1 nedelja pauze. Pre dva dana primila za grip. Za koronu nisam.

Edited by Moonwalker
Link to comment
15 minutes ago, Moonwalker said:

 

Isti dan? Zadnji put kad sam primila buster (korona isto Moderna) nisu hteli da daju vakcinu za grip isti dan. Receno mi je minimum 1 nedelja pauze. Pre dva dana primila za grip. Za koronu nisam.

da, isti dan, isto rame. ovde daju sta hoces i koliko hoces.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...