Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

37 minutes ago, Frile said:

daju li se vakcine protiv gripa i nerizičnim građanima?
(daleko mi dom zdravlja, da ne idem uzalud do izabranog lekara ako je odgovor ne)

Primila sam još u oktobru vakcinu protiv sezonskog gripa četvorovalentnu. Na početku sam 40ih, imam urođena oboljenja, ne znam da li je to prioritet. Procedura je ista kao i do sada: odeš kod svog lekara, ona/on te pregledaju i posle toga ideš na vakcinu, tako je bilo i prošle godine.

  • +1 1
Link to comment

moje se pitanje i odnosi na mogucnost cijepljenja ljudi koji ne spadaju u tzv. rizicne grupe, a zele izbjeci oboljevanje od gripe i 7 dana kreveta (plus oporavak, koji traje minimum toliko). ja se unazad (evo tocno) 10 godina upravo zbog toga cijepim (doduse i zbog toga i zato da ne prenosim gripu starcima), i fakat funkcionira, prodje mi lijepo zima i rano proljece bez kreveta, kaslja, i visoke temperature. rizicne pak grupe imaju besplatno cijepljenje, to je standard.

Link to comment

Daju se svim starosnim grupama pacijenata pod uslovom da su zdravi (bez rezspiratornih tegoba ili povišene temperature) 

Prvo kod svog lekara na pregled i on daje nalog za vakcinaciju. 

U zavisnosti od organizacije u nekim ustanovama mozda i dalje postoji vakcinalni punkt gde se sve odjednom završi. 

Vakcina generalno ima i nije neka pomama za njima mada mi se cini da smo ove godine u mom DZ dali nešto više nego prošle godine. 

  • Hvala 2
Link to comment
4 hours ago, cartman said:

Daju se svim starosnim grupama pacijenata pod uslovom da su zdravi (bez rezspiratornih tegoba ili povišene temperature) 

Prvo kod svog lekara na pregled i on daje nalog za vakcinaciju. 

U zavisnosti od organizacije u nekim ustanovama mozda i dalje postoji vakcinalni punkt gde se sve odjednom završi. 

Vakcina generalno ima i nije neka pomama za njima mada mi se cini da smo ove godine u mom DZ dali nešto više nego prošle godine. 

 

onda je to bolje rjeseno u Srbiji nego u Hrvatskoj. mislim, bolje za same gradjane. ajd supika.

Link to comment

Izgleda da ce od sledece sedmice u Srbiji biti dostupna bivalentna Moderna spikevax (pokriva originalni soj i Omikron) vakcina protiv kovida.

Edited by LaLinea
More info…
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Primio upravo buster, Spikevax original/omicron ba.1. Nacekao sam se vise od pola sata da se neko smiluje i dodje do ordinacije, a nikog nije bilo ni pre ni posle mene

  • Haha 1
Link to comment

Meni prije neki dan nisu htjeli da daju bivalentnu jer mi je to tek četvrta bocka po redu. Kažu da je bivalentna predviđena da bude peta. Pa sam dobio opet Fajzerovu, a ova protiv omikrona može za 3 mjeseca.

 

Ispalo tako na moju riječ da je četvrta, vidjelo se tek kasnije na papiru da stvarno jeste četvrta. Da sam rekao peta, dobio bih Bi.

 

Liči mi na forsiranje zaliha da se ne baci plaćeno sa strane sistema, a na račun gubljenja vremena sa strane građanina koji želi da ostane zdrav.

  • Tužno 2
Link to comment
17 minutes ago, autsajder said:

Meni prije neki dan nisu htjeli da daju bivalentnu jer mi je to tek četvrta bocka po redu. Kažu da je bivalentna predviđena da bude peta. Pa sam dobio opet Fajzerovu, a ova protiv omikrona može za 3 mjeseca.

 

Ispalo tako na moju riječ da je četvrta, vidjelo se tek kasnije na papiru da stvarno jeste četvrta. Da sam rekao peta, dobio bih Bi.

 

Liči mi na forsiranje zaliha da se ne baci plaćeno sa strane sistema, a na račun gubljenja vremena sa strane građanina koji želi da ostane zdrav.

 

I meni je cetvrta i dali mi bivalentnu, pitali samo jel proslo vise od 3 meseca od prethodne vakcine

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, autsajder said:

Meni prije neki dan nisu htjeli da daju bivalentnu jer mi je to tek četvrta bocka po redu. Kažu da je bivalentna predviđena da bude peta.

 

To nije u skladu s onim što je Batut propisao.

 

Quote

Bivalentna vakcina protiv COVID-19 (...)
Primenjuje se kao buster doza kod osoba uzrasta 12 godina i starijih koje su ranije primile samo primarnu seriju (dve doze vakcine) ili jednu ili 2 buster doze vakcine protiv COVID-19.

https://www.zdravlje.org.rs/index.php/lat/aktuelne-vesti/1163-bivalentna-vakcina-protiv-covid-19

 

Quote

Dr Vlаdаn Šаpоnjić, еpidеmiоlоg Institutа zа јаvnо zdrаvljе Srbiје „Dr Milаn Јоvаnоvić Bаtut” izјаviо је nа kоnfеrеnciјi dа је vаkcinа distribuirаnа i u primеni оd prоšlе nеdеljе. Istаkао је dа sе bivаlеntnа vаkcinа prеpоručuје stаriјimа оd 50 gоdinа i оsоbаmа sа hrоničnim bоlеstimа, zdrаvstvеnim rаdnicimа, zаpоslеnimа i kоrisnicimа dоmоvа zа stаrа licа, аli dа је mоgu primiti i svi stаriјi оd 12 gоdinа. „Bivаlеntnа vаkcinа zа sаdа sе dаје isključivо kао bustеr dоzа оsоbаmа kоје su rаniје primilе nајmаnjе dvе dоzе − primаrnu sеriјu vаkcinе”, rеkао је dr Šаpоnjić  i dоdао dа је uslоv zа vаkcinаciјu bivаlеntnоm vаkcinоm dа је prоšlо nајmаnjе tri mеsеcа оd primаnjа pоslеdnjе dоzе vаkcinе prоtiv kоvidа. „Vеć sе višе stоtinа grаđаnа vаkcinisаlо оvоm vаkcinоm i imа је u dоvоljnim kоličinаmа”, zаključiо је dr Šаpоnjić.

https://www.batut.org.rs/index.php?content=2506

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...