Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

3 hours ago, eumeswil said:

Vi što ste primili 4+ vakcine kao i preležali vakcinisani, jel se krećete aktivno među ljudima sa izlascima, žurkama ili ste dosta oprezni kao i pre?

 

Ako ti nešto znači, primio sam šest doza - četiri regulare i dve na crno kod jednog doktora Hrvata za koga svi u Belgiji znaju. Kod njega je 200 evra rnk vakcina. Kada sam skoro došao na šestu dozu kod njega, reko mi da je poslednji kontigent nabavio iz Srbije. Valjda smo mi nekakvu donaciju injekcija dobili od Poljaka. Kako u Srbiji niko neće da primi više ništa, postojala je opasnost da tim injekcijama istekne rok. Međutim, ovi naši se snašli i gotovo bajate injekcije prodali mom imunologu Hrvatu. U svakom slučaju, bolje i takvu da primim, nego da sam na pet doza.

 

Što se pitanja tiče, od kako sam još prvu dozu primio ja sam popustio sa merama. Pa nismo valjda porodica i ja potrošil toliki novac na ekstra zaštitu da bi sad maskirani išli gradom...

Link to comment
30 minutes ago, Svemir Zeka said:

@Passcard

Izađi iz klona u originalni nick, pa se podsmevaj s integritetom :)

Podsmeh je nastao kao posledica neopisivog žala. 
I nije samo podsmeh, izronio sam decilitre suza nad ovom distopijom. 

Rešenje linearne jednačine je među vama samima ali svi očigledno samo vidite post iznad - post ispod.

Link to comment
1 hour ago, Čovek iz B.R.I.S.E.L.A said:

 

Ako ti nešto znači, primio sam šest doza - četiri regulare i dve na crno kod jednog doktora Hrvata za koga svi u Belgiji znaju. Kod njega je 200 evra rnk vakcina. Kada sam skoro došao na šestu dozu kod njega, reko mi da je poslednji kontigent nabavio iz Srbije. Valjda smo mi nekakvu donaciju injekcija dobili od Poljaka. Kako u Srbiji niko neće da primi više ništa, postojala je opasnost da tim injekcijama istekne rok. Međutim, ovi naši se snašli i gotovo bajate injekcije prodali mom imunologu Hrvatu. U svakom slučaju, bolje i takvu da primim, nego da sam na pet doza.

 

Što se pitanja tiče, od kako sam još prvu dozu primio ja sam popustio sa merama. Pa nismo valjda porodica i ja potrošil toliki novac na ekstra zaštitu da bi sad maskirani išli gradom...

Zašto si primio 6tu dozu ako je peta bivalentna? 

Link to comment
4 hours ago, Passcard said:

Podsmeh je nastao kao posledica neopisivog žala. 
I nije samo podsmeh, izronio sam decilitre suza nad ovom distopijom. 

Rešenje linearne jednačine je među vama samima ali svi očigledno samo vidite post iznad - post ispod.

Kakav je pogled s tog Mont Everesta, jel vazduh čist i mirisan? Pitam za nas slabe račundžije.

 

 

 

https://media.tenor.com/orxWgpBcUCIAAAAC/fart-south-park.gif

Link to comment
On 4.2.2023. at 17:33, Svemir Zeka said:

 

Krećem se opušteno, ne nosim masku sem u domu zdravlja i kad sam prehlađena. 

Rokam se vakcinama upravo da ne bih razmišljala više o koroni. 

Ali i sa vakcinama možeš da zakačiš, i to više puta. I kao što smo videli i ovde na forumu, drugi put je gore i nosi veći rizik za smrt prema nauci.

Link to comment
7 minutes ago, eumeswil said:

Ali i sa vakcinama možeš da zakačiš, i to više puta. I kao što smo videli i ovde na forumu, drugi put je gore i nosi veći rizik za smrt prema nauci.

Не знам шта си видео на форуму, да је вероватноћа већа ако си вакцинисан. Качила сам сигурно од фебруара 2020 више пута, у то уопште не сумњам 

Link to comment

vakcinisan 3 puta, 2 puta preboleo infekciju.

Što se tiče mog imunog sistema, ovo mu je sasvim dovoljno.

Kapiram da posle preležene delte i omikorna/krakena više nema nikakve potrebe da se pelcujem, ni onom bivalnentom. Jbg, kasno bivalentni Marko na Kosovo stiže.

Link to comment

Ма бре, нек свако ради шта хоће. Ко хоће да се смеје и смрда, нек се смеје и спрда. 

Ја се пелцујем десет година против грипа, па ако то радим, пелцоваћу се и против короне. Од Вуханског соја, од кога да сам слушала људе око себе а не себе "хипохондра", сад бих лежала на Орловачи, према томе - бошћу се сваких шест месеци. Радим где радим, у контакту сам с милион људи, возим се ГСП-ом и мењам по два аутобуса мунимум, од тог фебруара сам имала пар прехлада, ниједном детектован ковид, летос сам га имала 100% с пар дана грлобоље, док другима никако никако није било добро. 
 

Искрено, не знам ни што је више тема вакцинација, прешли смо у у реглуар мод ковида и то је то. 

 

Да се не шабанишемо више с тим. :covid19:

  • +1 8
  • -1 1
Link to comment
On 4. 2. 2023. at 18:01, gospa buba said:

shta rekoste jel ishao neko u nbgd na bivalentnu i imal fajzera i treba li da se telefonira prvo? mada ce mi zemun biti blizi sledece nedelje :unsure:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

isao ja, u dz blok 44, ima sigurno dve nedelje. ima dvovalentni rajfajzen, ne mora da se zakazuje. cekao sam mozda 10 minuta.

Link to comment
On 9.2.2023. at 13:20, Svemir Zeka said:

Не знам шта си видео на форуму, да је вероватноћа већа ако си вакцинисан. Качила сам сигурно од фебруара 2020 више пута, у то уопште не сумњам 

Nisam rekao da je verovatnoća veća ako si vakcinisan, nego da može da se zakači i ako si vakcinisan više puta. Za primer na forumu, ToniAdams npr. A da je veća sansa da se umre sa drugim zaražavanjem, ima negde venemahov post u poslednjih mesec dana u ovom delu forumu.

Link to comment
16 minutes ago, eumeswil said:

Nisam rekao da je verovatnoća veća ako si vakcinisan, nego da može da se zakači i ako si vakcinisan više puta. Za primer na forumu, ToniAdams npr. A da je veća sansa da se umre sa drugim zaražavanjem, ima negde venemahov post u poslednjih mesec dana u ovom delu forumu.

Ništa, ako umrem zbog pete vakcine od ikstog zaražavanja, ti ćeš biti u pravu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...