Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 minute ago, Svemir Zeka said:

Ja verujem da ima, baš sam nameravala da odem. A i ja mislim da neće hteti dve odjednom...ne znam

 

da, evo i citam da su stigle.

i ja planira obje ali razdvojeno.

 

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, Moonwalker said:

Zadnji put kad sam primila buster (korona isto Moderna) nisu hteli da daju vakcinu za grip isti dan.

To sam i ja mislio da je slučaj (štaviše, izvesno nam je to neko bio ovde rekao) - sad odem da proverim: jok. Može zajedno.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

jel se zna koje su to vakcine? dvo/tro valentne, jel obuhvataju i covid?

 

kombo grip-kovid jos nije u izradi ali je u planu, kako citam

 

  • Hvala 1
Link to comment

Vakcine protiv sezonskog ima vec par nedelja. U pitanju je cetvorovalentna Influvac Tetra ( sadrži dva podtipa infuence A virusa i dva podtipa infuence B virusa) koju proizvodi Abbot . Ne sadrzi Covid komponentu.

  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment
  • 3 weeks later...

Bilo je reči o tome.

 

June 11, 2022

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(22)00791-7/fulltext

 

A total of 411 myocarditis or pericarditis, or both, events were observed among 15 148 369 people aged 18–64 years who received 16 912 716 doses of BNT162b2 and 10 631 554 doses of mRNA-1273. Among men aged 18–25 years, the pooled incidence rate was highest after the second dose, at 1·71 (95% CI 1·31 to 2·23) per 100 000 person-days for BNT162b2 and 2·17 (1·55 to 3·04) per 100 000 person-days for mRNA-1273. The pooled IRR in the head-to-head comparison of the two mRNA vaccines was 1·43 (95% CI 0·88 to 2·34), with an excess risk of 27·80 per million doses (–21·88 to 77·48) in mRNA-1273 recipients compared with BNT162b2.

 

Edited by Malkmus
Link to comment
  • 4 weeks later...

meni rođak antivakser, danas slavodobitno šalje neki video, nastup nekog europarlamentarca u paralamentu, koji govori o uzveštaju EMA

 

ne znam da ubacim taj video, ne znam ni ko su EMA, ali baš mi ništa ovo ne zvuči prijatno :blink:

 

ed.

našla EMA (evropska medicinska agencija), to je valjda neka relevantna organizacija, slabo se razumem u te hijerarhije

Edited by dùda
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...