Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

5 minutes ago, Tsai said:

Potpuno mi je neverovatno da to zavisi samo od jednog coveka, po zakonu

Na predsedniku je, jedino i iskljucivo.

I neopozivo.

Pogotovo ne u smislu bilo cijeg prava da preispituje jednom vec donetu odluku: to bi se em kosilo sa sustinom, em bilo nedopustivo s obzirom na materijutm...

Naravno, ovo se ne odnosi na hipoteticku mogucnost da se razmatra, recimo, nuklearni udar na Iran: za razmatranje tako neceg ima se vremena i za analize i za pripreme i za opoziv do prakticno zadnjeg trenutka.

Za nedejaboze Sudnji dan druge opcije naprosto ne postoje: u najbolja :isuse: vremena Hladnog rata americko vreme za odgovor na masovni nuklearni napad na istocnu obalu bilo je jedva 10-ak minuta.

Cak i za potencijalnu medjufazu, uzajamno razmatranje ogranicavanja posledica prvog udara, pokusaj da se ostane samo na njemu - inace tesko zamislivo posto podrazumeva da su prve Bombe vec pale - nadlezan je bio jedino i iskljucivo predsednik ili njegov zakoniti naslednik.

Ili, sto bi rekao Conrad:

Quote

Such is the prestige, the privilege, and the burden of command.

 

Link to comment
5 minutes ago, radnik said:

Razglabamo da i poslednji shvati kolika je Tramp dobricina. 

Mogao bi sve da nas sprzi, ali dobar covek. 

Hvala mu. 

 

Ja bih rekao da razglabamo jer nas tzv. mediji treniraju da to radimo. Sad sam ukucao par ključnih reči u google i izašlo mi je otprilike milion članaka i analaiza na temu: "Da li ludak može da lansira nuklearke?". Izgleda da je u poslednjih desetak dana svaka redakcija izbacila barem po jedan bombastičan naslov na ovu temu. Drugim rečima, sve nas driluju kao mlade majmune.

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, Redoran said:

Mada ja ne znam ni zbog čega toliko razglabamo o ovome, sasvim je moguće da narandžasti već uveliko nema to famozno koferče kod sebe.

+1

Link to comment
5 minutes ago, Anonymous said:

 

Pa i taj Petrov se, po sećanju, nije slavno proveo. Treba pritinusti dugme koje označava kraj sveta, pravo, ne ono crveno. Pa taj nek vaga da li će najebati zbog iskakanja iz lanca komande i biti otpušten, ili će unakaziti čitavu planetu.

Petrov, svaka mu cast, je izuzetak*, pojedinacan i netipican slucaj: u slucaju masovnog udara i potrebe da se na njega odgovori, takav 'problem' se ne bi postavljao.

Seti se da je tokom 60-ih, 70-ih i 80-ih u igri bilo cirka 10,000 bojevih glava samo strateskih, dakle namenjenih Mutual Assured Destruction, sa nevidjeno dobrom skracenicom - MAD :isuse: , sto ce reci samo teritorijama kontinentalnih SAD i CCCP...

Takticke ne racunam, njih je bilo, kada je Evropa u pitanju, predvidjeno 5 - 10 po diviziji.

Toliko opusteno da su cak i Bugari bilo ovlasceni da ih bacaju za slucaj pucnjave... :isuse: 

 

*) inace, Petrov je, kad ga vec spomenusmo, razbio jos jedan od mitova i zadao poprilicno glavobolje Americi: pokazalo se da za sovjetskom dugmadi ne sede roboti kako je cesto na Zapadu prikazivano, inace problem koji Amerikanci nisu do kraja uspeli da rese.

Link to comment
5 hours ago, Dimitrije said:

Bela sirotinja i niza srednja klasa u SAD su vec dugo vremena zapostavljeni od strane americkih politicara obe stranke.  Crne sirotinje i crnaca uopste Demokrate se sete samo u izbornim godinama, obecavajuci im kule i gradove a obecanja se uglavnom izjalove, uprkos tome sto im crnci znacajno pomognu u dobijanju politicke vlasti.  Tramp je prvi koji se obratio beloj sirotinji (i to ne samo onima koji se pejorativno nazivaju White Trash, vec i pripadnicima osiromasene srednje klase), i odaziv i podrska su bili fenomenalni i 2016. i 2020.  Samo Trampova brljivost i lose rukovodjenje korona krizom, arogancija i bahato ponasanje doprineli su da izgubi izbore 2020., uprkos tome sto je preko 70 miliona ljudi glasalo za njega.  Revolt je bio veci od podrske.

 

Potpuno saglasan.

Treba reci da je za vreme Trampa, tacnije 2019, nezaposlenost medju cnrcima i altinosima pala najnize u istoriji,

 

Black and Hispanic unemployment is at a record low

https://www.cnbc.com/2019/10/04/black-and-hispanic-unemployment-is-at-a-record-low.html

 

 

Ali dosla je korona i on je poceo strasno da brljavi sa teskim posledicama po SAD. Bez korone bi pocistio Bajdena.

Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

 

Ja bih rekao da razglabamo jer nas tzv. mediji treniraju da to radimo. Sad sam ukucao par ključnih reči u google i izašlo mi je otprilike milion članaka i analaiza na temu: "Da li ludak može da lansira nuklearke?". Izgleda da je u poslednjih desetak dana svaka redakcija izbacila barem po jedan bombastičan naslov na ovu temu. Drugim rečima, sve nas driluju kao mlade majmune.

 

Mozda nas mediji teraju, mozda nas driluju k'o mlade majmune.

A mozda neko salje poruku kome treba, recimo Moskvi ili Pekingu:

15 hours ago, ObiW said:

...neko iz nacionalne bezbednosti rekao da ovo urade. Ovo što se sada dogadja je izolacija predsednika, virtuelni kućni pritvor. 

Da frke nema, i da nece biti iskakanja po tom pitanju...

Ali, sta god da je - sve gore od gorega, sve куршлус do куршлуса, a svet neka se ubuduce ceška po glavi i pita ko je pravi gazda, ko drzi kljuceve, kome ubuduce verovati, a kome ne, koliki mu i kakav rejting, kome ce sta pasti na pamet, jer Tramp...

 

Link to comment
×
×
  • Create New...