Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

Pogacary objavio novosti:

Quote

 

Pozdrav svima dobri ljudi!

Javljam vam bitne informacije da znate i da budete upućeni. Danas smo dogovorili sa šefom kabineta Ane Brnabić (kako je inače i bilo rečeno u ponedeljak) da u ponedeljak u 14:00 bude nastavak pregovora sa poreskom upravom. Nakon serije pregovora imaćemo konačan sastanak u petak sa Sinišom Malim, Anom Brnabić i ljudima iz poreske uprave. To je trenutno raspored koji imamo. Da napomenem, Siniša Mali je posle prvog sastanka bio u fazonu da odmah sledeći dan bude sastanak što nama nikako nije odgovaralo. Dakle, da bi se što bolje pripremili, mi smo odlučili da sastanak bude u ponedeljak, te oni ne zakazuju vreme pregovora, već mi. To je to što se tiče rasporeda sastanaka. Predmet razgovora sa poreskom upravom će biti konkretni slučajevi i rešenja koje je poreska uprava donela, te zaključivanje na osnovu tih rešenja kako treba postupiti, dakle da ih treba poništiti. Utvrdićemo takođe koja zaposlenja postoje na internetu, odnosno da definišemo jasnije šta su radnici na internetu.

 

Takođe, što se tiče tribine koja je sutra, ta tribina je bila planirana pre nekoliko nedelja, trebala je da bude pred novu godinu, ali se jedan od učesnika razboleo i umro, pa su organizatori odlučili da to bude sad. Moram jasno da kažem da se mi nikako ne slažemo sa njihovim predlogom i da čvrsto stojimo na stanovištu da nakon što se ponište rešenja da treba da se porez plaća nakon donošenja novog zakona. Što se tiče našeg razumevanja situacije, sutra ćete čuti neke argumente koje ste možda i ranije čuli, naravno, ne sve, jer bi to ugrozilo same pregovore i našu poziciju u okviru njih.

 

O daljim koracima i pripremama ćete biti blagovremeno obavešteni. Trenutno se svakodnevno pripremamo i radimo na dodatnom ojačavanju argumentacije.

 

 

Link to comment
10 hours ago, goofs said:

Izgleda da je pocelo

 

 

Meni ovo sve deluje prilicno nelogicno. Poreski inspektor zvao i rekao im sta da rade? I pre testa samostalnosti je postojala provera poreske vezano za ukupne uplate u toku jedne godine, ja sam dobio 2 puta zahtev da donesem povrdu iz banke i da napravim spisak faktura/uplata (za 2017 i 2018). Svaki put je taj zahtev stizao pismeno na adresu i kod primene testa samostalnosti sigurno ce se ici sa zvanicnim dopisom i pismenim zahtevom za predaju dokumentacije poreskoj a ne sa pozivima telefonom. 

Link to comment

Pogacary, malopre:

Quote

 

Završili smo sastanak koji je trajao oko dva i po sata. Sastanak je bio konstruktivan i mislim da smo danas dosta postigli u pogledu ukazivanja zašto rešenja doneta od poreske uprave nisu vladina i treba da se ponište. Moram da kažem da je poreska uprava imala razumevanja i da će se mnoge stvari koje su izložene na sastanku biti razmatrane i kod pisanja novog zakona.

 

Konkretno se inače govorilo danas o bibo, dizajn i Google AdSense (YouTube i sajtovi). Takođe, kao što sam obećao, na sastanku sam tražio i subvencije, ali nije bilo kamiona da potrpam pare pa ćemo o tome razgovarati sledeći put, ako bude kamiona biće i subvencija.

 

Sledeći sastanak sa poreskom upravom je u sredu u 2.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Za sada, da. Jedino što se još nije došlo do glavnih stvari i izmene zakona. Tu me živo zanima kako će da reaguju firme koje su učestvovale u donošenju i propisivanja testa samostalnosti.

:naughty:

@Pramheda

Edited by ragasto
Link to comment
20 minutes ago, Plajvi said:

Siguran sam da cemo morati 2020 da damo, daj boze da ne bude i gore od tog. 

 

Ne bi smeli ni da se pomirio s tim, i to bi bila cista hajducija.

Link to comment

Inace, postoje nacini transfera novca koje drzava ne moze da prati, apsolutno sam siguran da ce ako probaju da nam otmu mukotrpno zaradjeni novac za 2020. godinu, svi frilenseri se postarati da tako na buduce primaju lovu i da ovom kartelu na vlasti, kome sledi robija vrlo uskoro, ostave go kurac u rukama. Mamu im mafijsku i beozobraznu, hostapleri jedni.

  • +1 1
Link to comment

Biće sve ok, ljudi, ne nervirajte se. :D Pa ovo ako je sve iscenirano i ako su ovi predstavnici radnika na netu zapravo njihovi ljudi kao što se piše po internetima, rešenje već postoji. :D Cimaju ljude koji ili ne glasaju za njih ili ne idu na izbore uopšte.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...