Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

Mnjah...virus pristojnitija se odavno raširio i pustio korenje, ljudi iz nekog razloga i dalje misle da performansi postižu još nešto osim podsmeha. Nekako ovako:

 

Az3Sfuo.png

Link to comment
1 hour ago, Kundera said:

Ovo su kao izasli u susret frilenserim do januara 2022, posle toga nov zakon i vrv nece biti tada tako "milostivi".

Aman čoveče ti nisi svestan, kakva milostinja pod navodnicima, ako je ova tabela koju si okačio dogovorena, da pevate od sreće. A od 2022. vam sigurno neće povećati porez 50 posto, postoji nešto što se zove obrazlaganje zakona, ja ne znam kojim bi ekonomskim faktorima to objasnili. 

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, čekmeže said:

Aman čoveče ti nisi svestan, kakva milostinja pod navodnicima, ako je ova tabela koju si okačio dogovorena, da pevate od sreće. A od 2022. vam sigurno neće povećati porez 50 posto, postoji nešto što se zove obrazlaganje zakona, ja ne znam kojim bi ekonomskim faktorima to objasnili. 

 

Da li mi zivimo u istoj drzavi?

Msm, ne zezam te, ozbiljno pitam, ja sam u Srbiji.

Link to comment
13 minutes ago, Pramheda said:

Kako vam se čini dogovor?

 

Ma nema dogovara, dobili smo tih sedam posto vise normiranih troskova, i tri meseca dodatnih "olaksica", i onda Jovo nanovo. Da smo mi normalno drustvo, kao sto nismo, ovo bi bilo povod za vrlo ozbiljan bunt.

Link to comment
On 1.4.2021. at 16:05, Кристофер Лумумбо said:

 

zasto bi ti bilo ko iz udruzenja isao na kurcinu? dok se ovo nije desilo ja nisam znao da ti ljudi postoje, a oni su se organizovali i krenuli da vuku, da rade nesto konkretno. verovatno prave greske ali njima treba da budemo zahvalni sto su uospte ovo pokrenuli, nisu dozvolili da nas love jednog po jednog. 


:rolleyes::whistle:

Gut feeling - covekov jedini prijatelj. 

Link to comment

Što se tiče Jovo nanovo, i to je upitno. Produžen je rok za donošenje zakona koji, jelte, treba da odgovara Naledu i da maksimalno oteža individualni rad sa inostranstvom. Pritom, u radnu grupu ravnopravno ulazi sendvičarsko Udruženje tako da je jasno da je do 1. januara rok svima da odluče šta će da rade u budućnosti - ili da se udružuju ili da bataljuju posao.

 

Još nisam prošao ceo dogovor ali mislim da je ovo maksimum koji je mogao da se dobije, između ostalog i zahvaljujući samozvanim profesorima engleskog koji su ovo počeli da bataljuju čim su čuli da će zarade do 500 evra da se "tolerišu".

Link to comment

Tih par stvari su još nejasne, u prvom saopštenju Udruženja nije bilo precizirano ni za staž. Zato uvek treba malo sačekati da se sastave, i pregovarači i saopštenja.

 

Da ne bi bilo pogrešno protumačeno, pregovaračima svaka čast. Svaka škola se plaća. 

Link to comment
11 minutes ago, Plajvi said:

Sto kaze @Kundera, sta je sa zdravstvenim? Ok, regulisan staz, no money no party.

Sta sa zdravstvenim? Je l' mozes sad da overis knjizicu, ili placas necije banje a ti kod privatnika?

 

Pa to valjda na buduce ce vaziti, s tim sto ce nam oni naplatiti i kad nismo mogli da overimo knjizicu ( retroaktivno dakle, fian informacija za one koji planiraju da se sude ).

Inace, ja sam potpuno ubedjen da ce od januara ( osim ako ne padne Vucic ) porezi biti mnogo veci.

Edited by Kundera
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...