Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

Just now, ragasto said:

Nema to veze sa Vučićem, sve i kada bi ga neko sutra smenio i poslao kompletan SNS u Zabelu. 

 

Pa bre, ne znam, Djilasovi kukaju nad sudbinom frilensera, pretpostavljam da ce igrati i na tu kartu. Tepcka je pominjala dranje frilensera, pa i sam Djilas, koliko mi je ostalo u secanju.

Link to comment

Ovo je ultimativno politicka odluka, a zna se ko pravi sve politicke odluke ovde.

Kako su meni rekli u poreskoj, ovo je doslo sa vrha, nemaju pojma sta kako i dalje, gledaju u velikog vodju i mole se za najbolje, jer i njima deca frilensinguju.

Edited by Kundera
Link to comment

To i ja kapiram, odavno bi neko dosao i nudio bolje da je nameravao. :D

Sad citam da je neoporezivi godisnji iznos za unazad i 2021. - 768k na godisnjem nivou. Iznad toga 55.8% porez, PIO i zdravstvo u paketu. Niko ne spominje zasto zdravstvo unazad, to mene brine jutros, ostalo je kamenja u cipeli. Je l' to znaci da mozemo da dobijemo bromaze kojima je istekao rok kao kontracinidbu? Nema mlin koji sve ne melje.

 

Edited by Plajvi
  • Haha 1
Link to comment

Mda, uvek se kuka kada si u opoziciji, i Šešelj i Radule su podržali frilensere.:D Kada se dođe na vlast, bude "A pa ne može to baš tako, znate, svuda u svetu...mrmlj...a pa znamo da su oni to tako rešili, ali kod nas, znate...". 

 

Ovo ima veze sa tim što novac dolazi iz inostranstva, tu se priče menjaju očas posla.

Link to comment
2 minutes ago, Plajvi said:

To i ja kapiram, odavno bi neko dosao i nudio bolje da je nameravao. :D

Sad citam da je neoporezivi godisnji iznos za unazad i 2021. - 768k na godisnjem nivou. Iznad toga 55.8% porez, PIO i zdravstvo u paketu. Niko ne spominje zasto zdravstvo unazad, to mene brine jutros, ostalo je kamenja u cipeli. Je l' to znaci da mozemo da dobijemo bromaze kojima je istekao rok kao kontracinidbu? Nema mlin koji sve ne melje.

 

 

To znaci da recimo mozes sutra da odes i da te doktor izleci od bolesti koje si imao npr. 2017. godine, dobra stvar u tome je sto su ti sanse da sad prezivis tu bolest, koju si imao jos 2017. sto procentne. :D

  • Haha 2
Link to comment
2 minutes ago, ragasto said:

Mda, uvek se kuka kada si u opoziciji, i Šešelj i Radule su podržali frilensere.:D Kada se dođe na vlast, bude "A pa ne može to baš tako, znate, svuda u svetu...mrmlj...a pa znamo da su oni to tako rešili, ali kod nas, znate...". 

 

Ovo ima veze sa tim što novac dolazi iz inostranstva, tu se priče menjaju očas posla.

 

Nije ovo kraj, razlog sto je Vucko stavio ovako nisko oporezivanje za prosecne frilansere je sto upravo u januaru planira da im nametne dugove koji su dosta ozbiljniji za servisiranje.

Link to comment
Just now, Kundera said:

 

Nije ovo kraj, razlog sto je Vucko stavio ovako nisko oporezivanje za prosecne frilansere je sto upravo u januaru planira da im nametne dugove koji su dosta ozbiljniji za servisiranje.

NIje kraj, naravno...stvar je u tome što sada treba pristupiti onome što tek dolazi, regulisanju načina poslovanja u budućnosti. Kažem, onaj ko misli da će moći da nastavi da radi kao do sada definitivno može sa tim da se pozdravi, što je negde i u redu jer je ovo do sada funkcionisalo na ovaj način zahvaljujući svinjcu koji je država napravila. Sad će moći svako da za sebe vidi šta mu je najpametnije da radi - od bataljivanja online posla za 300 evra, preko udruživanja i pravljenja nečeg stabilnijeg pa do eventualnog odlaska iz zemlje. A moguće je da će prva opcija i ostati, da bi se ljudima omogućilo da uzmu neki dinar preko i da bi se očuvao socijalni mir.

 

Suština je u tome da tek sada zapravo svako može da napravi plan za budućnost, kakav god on bio.

Link to comment

Danas pričao sa školskim koji sad radi u minfin i mic po mic, čovek mi kaže:
Sve su ovo (misli na ceo pritisak od strane države) izlobirale ove velike kompanije uglavnom IT koje su ovde, i koje su veliki "donatori" ovoj vlasti. I dok oni budu ovdde oni će gurati svoju agendu, može vlast da se menja oni isto "posluju" sa svakom vlašću. Ovi samo peglaju politički damage control"



.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
37 minutes ago, ragasto said:

NIje kraj, naravno...stvar je u tome što sada treba pristupiti onome što tek dolazi, regulisanju načina poslovanja u budućnosti. Kažem, onaj ko misli da će moći da nastavi da radi kao do sada definitivno može sa tim da se pozdravi, što je negde i u redu jer je ovo do sada funkcionisalo na ovaj način zahvaljujući svinjcu koji je država napravila. Sad će moći svako da za sebe vidi šta mu je najpametnije da radi - od bataljivanja online posla za 300 evra, preko udruživanja i pravljenja nečeg stabilnijeg pa do eventualnog odlaska iz zemlje. A moguće je da će prva opcija i ostati, da bi se ljudima omogućilo da uzmu neki dinar preko i da bi se očuvao socijalni mir.

 

Suština je u tome da tek sada zapravo svako može da napravi plan za budućnost, kakav god on bio.


Sta se desava ako potpises reprogram? Da li je pravna posledica toga nemogucnost odricanja od drzavljanstva?

Mnogi hoce da se sele i hvataju sturu, odijum je ogroman. :laugh:

Link to comment

Ne znam, ali prilično je dobro objašnjeno do sada da se poreski dug ne može izbeći bez pribegavanja malo zajebanijim varijantama. Vredelo bi pokušati ako si narko bos i ležiš na milionima, u suprotnom se verovatno ne isplati. 

Link to comment
3 minutes ago, Plajvi said:

Ma zbog 2022 i nadalje pitam, ovo sad meni licno ne predstavlja finansijski problem. 

Moralni i dalje apsolutno da. 

 

Može samo da bude još restriktivnije, nije vredno razmišljanja uopšte.

Ovo što je @Frank Pembleton napisao je suština problema i nadao sam se da će ta tema biti kako-tako pokrenuta; na početku cele priče je dotaknuta onim klipom sa Hitlerom, ali se odmah sve prebacilo na plaća/ne plaća porez. Trebalo bi da se te mečke isteraju iz rupa već jednom. 

  • +1 1
Link to comment

To je postalo jasno kad je isforsiran test samostalnosti. 

Ako donesu zakon za ubuduce sa ovim elementima: 20% normirani, 5.15% zdravstveno, 0.75% nezaposlenost, 14% PIO i 10% porez... ? Prihvatljivo ili ne? 

To su cifre iz radnog odnosa, normirani da budu priznati jer smo vlasnici sredstava za rad i trosimo sopstvene resurse, a razvijamo tudje biznise. Sigurno nece biti ni 43 ni 50, to je suludo ocekivanje. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...