Jump to content
IGNORED

Ro18nd Garros 2020


Tsai

Recommended Posts

Molba:

Ako neko ima zelju ili cak plan da bude na RG2021, bilo bi interesantno eventualno sresti se tamo. Dakle, na topicu RG2021 bi se moglo javno napisati takav plan i datum(i).

 

 

Link to comment
5 hours ago, lazni said:

To je onda još gore po Đokovića, 1/17 je svakako manje od 7/20. Drugo, ako gledamo GS finala između njih dvojice, Nadal je dobio 2 na brzoj podlozi, Đoko nije u kontri. 

Odakle ti ova budalaština da podloge deliš na šljaku i ostale? Podloge i generalno uslovi za igru na AO i USO se značajno razlikuju, a o Vimbldonu da ne pričamo. Nadal je 65% slemova uzeo na Šatrijeu i ima nula titula na sledećem turniru po važnosti i jedinom zaista velikom turniru u dvorani - završnom mastersu. Dakle, na jednoj krajnosti, pariskom blatu, dominira, na drugoj krajnosti je pacer - nijedna titula iz petnaestak učešća na turniru sa osam učesnika. Jednostavno je manje kompletan teniser od Novaka i Rodžera, pokazuju to i ostali statistički podaci kao što je broj nedelja provedenih na prvom mestu ATP liste, a bogami i očinji vid svakoga ko makar sporadično gleda tenis. Ne postoji definicija GOAT-a, pa je svako slobodan da ima svog favorita, ali tvrditi ili insunuirati da je Rafa svestraniji teniser od Rodžera i Novaka je jednostavno budalaština. 

 

Ja lično cenim broj nedelja na prvom mestu isto koliko i osvojene grend slemove. To je savršeno precizno izračunata mera rezultatske uspešnosti jednog tenisera koja implicitno sadrži sve ostale faktore. Nema potrebe porediti ovu ili onu statistiku da bi videli ko je uspešniji, niti je moguće dobiti precizniju meru od ATP liste. 

Edited by Heaviside
  • +1 3
Link to comment

pa manje vise si sve rekao, previse skripi sa 100 nedelja zaostatka ako se gleda GOAT statistika, tucice se tu Novak i Deda do kraja, osim ako Nadal ne uzme jos 2 vimbldona i zavrsni turnir npr i nabije jos 50ak nedelja na prvom mestu

Link to comment
11 minutes ago, Heaviside said:

Odakle ti ova budalaština da podloge deliš na šljaku i ostale? Podloge i generalno uslovi za igru na AO i USO se značajno razlikuju, a o Vimbldonu da ne pričamo. Nadal je 65% slemova uzeo na Šatrijeu i ima nula titula na sledećem turniru po važnosti i jedinom zaista velikom turniru u dvorani - završnom mastersu. Dakle, na jednoj krajnosti, pariskom blatu, dominira, na drugoj krajnosti je pacer - nijedna titula iz petnaestak učešća na turniru sa osam učesnika. Jednostavno je manje kompletan teniser od Novaka i Rodžera, pokazuju to i ostali statistički podaci kao što je broj nedelja provedenih na prvom mestu ATP liste, a bogami i očinji vid svakoga ko makar sporadično gleda tenis. Ne postoji definicija GOAT-a, pa je svako slobodan da ima svog favorita, ali tvrditi ili insunuirati da je Rafa svestraniji teniser od Rodžera i Novaka je jednostavno budalaština. 

 

Ja lično cenim broj nedelja na prvom mestu isto koliko i osvojene grend slemove. To je savršeno precizno izračunata mera rezultatske uspešnosti jednog tenisera koja implicitno sadrži sve ostale faktore. Nema potrebe porediti ovu ili onu statistiku da bi videli ko je uspešniji, niti je moguće dobiti precizniju meru od ATP liste. 

Budalaštinu nisam ja uveo u priču, već diskutant na čiji upis sam odgovarao. Takođe, ne sećam se da sam nekad tvrdio da je Nadal kompletniji teniser od Đokovića ili Federera.

Ako izuzmemo tvoj očinji vid i preferencije prema ATP listi, jedini novi argument koji si izneo je završni masters. Činjenica je da je Nadal lošiji dvoranski igrač od ove dvojice, ali i da je često preskakao ovaj turnir, kao i da karakteristike mastersa i GS nisu uporedive. Parisko blato je takmičarski turnir, dok masters ima i karakteristike egzibicije, pa se dešavalo da ga uzme igrač koji je počeo turnir kao rezerva.

Na kraju, nema potrebe da nastupaš tako agresivno, svako može da iznese svoj stav o ovoj temi.

Link to comment

 

33 minutes ago, lazni said:

Budalaštinu nisam ja uveo u priču, već diskutant na čiji upis sam odgovarao. Takođe, ne sećam se da sam nekad tvrdio da je Nadal kompletniji teniser od Đokovića ili Federera.

Ako izuzmemo tvoj očinji vid i preferencije prema ATP listi, jedini novi argument koji si izneo je završni masters. Činjenica je da je Nadal lošiji dvoranski igrač od ove dvojice, ali i da je često preskakao ovaj turnir, kao i da karakteristike mastersa i GS nisu uporedive. Parisko blato je takmičarski turnir, dok masters ima i karakteristike egzibicije, pa se dešavalo da ga uzme igrač koji je počeo turnir kao rezerva.

Na kraju, nema potrebe da nastupaš tako agresivno, svako može da iznese svoj stav o ovoj temi.

Ako izuzmemo moje preferencije pre ATP listi :D i činjenicu da je Nadal dve trećine slemova osvojio na jednom turniru ostaje samo završni masters koji nije turnir takmičarskog karaktera :D

 

U jednom se slažemo - svako može ovde da iznese mišljenje pa i mišljenje da neko piše budalaštine.

 

Btw, podelu na šljaku i nešljaku u smislu svestranosti tenisera nije uveo forumaš na koga si se nadovezao, to ili izmišljaš ili ne umeš da razumeš tok laganog ćaskanja.

Edited by Heaviside
Link to comment
49 minutes ago, Heaviside said:

 

Ako izuzmemo moje preferencije pre ATP listi :D i činjenicu da je Nadal dve trećine slemova osvojio na jednom turniru ostaje samo završni masters koji nije turnir takmičarskog karaktera :D

 

U jednom se slažemo - svako može ovde da iznese mišljenje pa i mišljenje da neko piše budalaštine.

 

Btw, podelu na šljaku i nešljaku u smislu svestranosti tenisera nije uveo forumaš na koga si se nadovezao, to ili izmišljaš ili ne umeš da razumeš tok laganog ćaskanja.

savim je moguce da nisam u stanju da razumem tok laganog caskanja, no podelu na sljaku i nesljaku u smislu svestranosti tenisera svakako nisam ja uveo. sto se tice atp liste, cini mi se da je nadal najvise vremena od njih trojice odsustvovao zbog povreda, sto definitivno utice na atp poziciju. kako god, nadal trenutno ima tri GS vise od djokovica, kada bi u ovom trenutku obojica zavrsili karijeru, svakako bi bio ispred djoka na listi za najboljeg svih vremena. sve ostalo je laprdanje tipa mrze nas sto smo srbi, linijski sudija se bacio na nolovu lopticu, itd, itd. 

 

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Jednostavno je manje kompletan teniser od Novaka i Rodžera, pokazuju to i ostali statistički podaci kao što je broj nedelja provedenih na prvom mestu ATP liste, a bogami i očinji vid svakoga ko makar sporadično gleda tenis.

Treba mi savet (očigledno) iskusnijeg. Naigrao sam se i nagledao tenisa u životu, imam (ne svojom zaslugom, jelte, no sticajem okolnosti) jako dobar vid, al nekako mi promiče taj "jednostavan" zaključak. Kome da se obratim za pomoć?

A evo i dobronamernog saveta u suprotnom smeru - treba biti oprezan sa nazivanjem upisa sagovornika "budalaštinama", takve kvalifikacije znaju da se vrate kao bumerang.

Diskusija oko GOATa je dosta interesantna u ovom trenutku, deluje da svaka strana ima poneke argumente na svojoj strani. Nema potrebe za zagadjivanjem iste isključivim i agresivnim nastupom, kojem je svrha, valjda, da prikrije dosta tanke argumente.

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, lazni said:

savim je moguce da nisam u stanju da razumem tok laganog caskanja, no podelu na sljaku i nesljaku u smislu svestranosti tenisera svakako nisam ja uveo. sto se tice atp liste, cini mi se da je nadal najvise vremena od njih trojice odsustvovao zbog povreda, sto definitivno utice na atp poziciju. kako god, nadal trenutno ima tri GS vise od djokovica, kada bi u ovom trenutku obojica zavrsili karijeru, svakako bi bio ispred djoka na listi za najboljeg svih vremena. sve ostalo je laprdanje tipa mrze nas sto smo srbi, linijski sudija se bacio na nolovu lopticu, itd, itd. 

 

 

Pa i sposobnost tela da dugo traje bez povreda je deo talenta, a i prilikom odabira stila igre se utiče na to. Ali da, slažemo se, kada bi danas prestali da igraju, Nadal bi bio ispred Noleta. U head-to-head čak i ne, ali Novak ne drži ni jedan od najbitnijih rekorda. Biće po meni ispred Rafe kada prestigne dedu po broju nedelja na prvom mestu ako Rafa ne poveća razliku u slemovima.

 

Btw, primeti da nisam nazvao proglašavanje nekoga GOAT-om budalaštinom, čak sam ekplicitno napisao da je to subjektivna kategorija. Nisam napisao ni da je Novak GOAT. Prvo si mi to učitao pa misao svog drugara iz glave nazvao laprdanjem.

 

20 minutes ago, Greek Freak said:

 

 

Ako sam ne vidiš da su Novak i Federer kompletniji teniseri od Rafe, a u tom kontekstu sam pominjao vid, nijedan savet ti ne može pomoći. Što se komentara na moj stil pisanja tiče, ima moderacija, ima IL, ima skrol pa biraj.

Edited by Heaviside
Link to comment
3 hours ago, Mil@n said:

Nije stvar tvrda meka već brza spora. Šljaka je spora, i to dodatno otežava probijanje i ovako sumanuto dobrog Nadala u odbrani. 

Dakle, Đoko je uzeo 16 na brzim.

 

Ako se USO vodi pod kategorijom 3, odnosno "medium", onda ima 13 na brzim.

Mozda je zato Nadal bolji tu na USO nego na W i AUS.

Link to comment
4 minutes ago, Heaviside said:

Pa i sposobnost tela da dugo traje bez povreda je deo talenta, a i prilikom odabira stila igre utiče na to. Ali da, slažemo se, kada bi danas prestali da igraju Nadal bi bio ispred Noleta. 

 

Btw, primeti da nisam nazvao proglašavanje nekoga GOAT-om budalaštinom, čak sam ekplicitno napisao da je to subjektivna kategorija. Nisam napisao ni da je Novak GOAT. Prvo si mi to učitao pa misao svog drugara iz glave nazvao laprdanjem.

 

 

Ako sam ne vidiš da su Novak i Federer kompletniji teniseri od Rafe, a tom kontekstu sam pominjao vid, nijedan savet ti ne može pomoći. Što se komentara na moj stil pisanja tiče, ima moderacija, ima IL, ima skrol pa biraj.

Meni ne deluje da je lako nabrojati elemente teniske igre u kojima je Nole bolji od "jednodimenzionog" Rafe. Jedino mi ritern pada na pamet kao "safe bet". A ima argumenata i za drugu stranu. Na primer, iako na pocetku karijere fokusiran dosta iskljucivo na igru sa osnovne linije, Rafa je vec godinama itekako na "ti" sa igrom na mrezi, sto se ne moze bas reci za naseg sunarodnika. 

Novak uzeo jedini RG kad nije bilo Spanca, ali je zato teniski analfabeta svako ko ne vidi da je nas Noksa ocigledno kompletniji od iberijskog valjaca u blatu... how yes no.

Link to comment
Just now, red star forever said:

Jbg, uvijek se pričalo o GS titulama kao prvom i glavnom kriterijumu a sada kada je Rafa tu gdje je jeste odmah se uvodi "ali" i kriterijumi se mijenjaju..

Ako i jedan i drugi imaju isti broj GS, valjda je svakako logicno da se pogleda ATP #1 listu? Posto to Nadal valjda nece nadoknaditi onda je GOAT i dalje otvoreno pitanje dok god Nadal ne uzme makar 21GS.

Obrnuto, ako bi Djokovic stigao Feda za GS i presao za ovo drugo onda bi tu manje kontraverzno bilo reci da je Djokovic GOAT.

O sbb-kbb argumentu, zar nije Nadalov stil igre faktor u toj prici ?

 

Mali off: Neki nazivaju Nadala "Gospodin" a on "neke ljude" iz "nekih zemalja" ne tako davno (cak ove godine) optuzio da se ne znaju ponasati na ATP kupu. Neke ljude iz nekih zemalja. Zatim nikada nije fer kad je sumnjiva situacija na terenu za razliku od Djokovica.

Treca stvar je manipuliranje igre od strane Nadala izmedju svog ali i tudjeg servisa sto je ekvivalentno, po meni, medicinskom tajmautu. To su neke igrice u igri kojima se Djokovic i Nadal sluze dok Federer ne, cini mi se.

Edited by vise lisica manje krpelja
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...