Jump to content
IGNORED

Ro18nd Garros 2020


Tsai

Recommended Posts

28 minutes ago, red star forever said:

Baš ne staje, mislio sam još prije 5-6 godina da je gotov a on se danas bolje kreće i brani od Novaka. Nevjerovatno.

Servis mu je dosta bolji spram ranih godina i mnogo je agresivniji, verovatno zahvaljujući Moyi. Dobra odluka izgleda što ne radi više s Tonijem.

Link to comment
Just now, Tsai said:

Ne mora da ga prestigne, ako obori rekord o broju nedelja dovoljno je samo da ih stigne i to je to

Uveren sam da ce Nole nakon ovog finala izaci jos jaci,tako da kao sto kazes ima sanse da uzme AO i W. :)

  • +1 1
Link to comment

Jbg, nije bez razloga to što Nadal ima 13x RG, a od svih ostalih aktivnih igrača niko nema više od jednog. Na ostalim turnirima će biti druga priča, samo da zdravlje posluži. :)

Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Bemliga, kad se sve sabere - nije ovo danas tragedija, cak ni u trci za kozu. Tragedija je ona propustena sansa pre mesec dana u Njujorku.

Tamo već imamo niz tragedija.

Link to comment

Antiklimaks za nas kao sto je bio u januaru za Nadalove navijace. Idemo dalje Fed nece vise nista osvojiti sad je bitno da ga ova dvojica preteknu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Nadal zasluženo! Neverovatno je koliko ga ljudi potcenjuju, počev od jebenog Ivaniševića pa do komentara na portalima i forumima. Čuj, nema šanse protiv Đokovića, čovek 12 puta uzeo turnir.

Ako uzme Australiju, Đoko ide do 20 sigurno.

  • +1 3
Link to comment
Quote

Djokovic assesses today's outcome in press

"I don't have much to say but that I was completely overplayed by Rafa, by [a] better player on the court. He was not missing at all and getting every ball back, just playing tactically great. I felt well throughout the entire tournament. I thought I was in a great form. Certainly I could have played better, especially in the first two sets. But just, he did surprise me with the way he was playing, the quality of tennis he was producing, the level. I mean, he's phenomenal. He played a perfect match, especially in the first two sets."

 

"I was also thinking that these conditions are more favorable to me. I was feeling great throughout the tournament playing, playing great tennis, winning in Rome, being very confident about my game. But, yeah, Rafa has proven everybody wrong. That's why he's a great champion. He just played a fantastic match today. That's all."

 

 

  • +1 1
Link to comment

U stvari mogao si mnogo bolje u trecem kada bi imao sansu sa uzmes setu a onda ko zna. Na kljucne lopte u trecem tipa kada je imao 5-4 i vrsio pritiska na Rafin servis izbacivao je lopte ili u mrezu na Rafin drugi servis.

Uopste gledano, odgvor na Rafin servis mu je bio ocajan.

Link to comment
Servis mu je dosta bolji spram ranih godina i mnogo je agresivniji, verovatno zahvaljujući Moyi. Dobra odluka izgleda što ne radi više s Tonijem.
Meni je ovo najbolji Nadal ikada, zdrav, raznovrstan i stabilan. Kao da igraš sa zidom.

Ranije se stalno nameštao na forhend i trčao levo-desno, svako kretanje po dubini bi ga koštalo povrede.

Jebiga, rivalstvo nije učinilo samo Novaka boljim igračem.

Pa ipak mislim da je treći set mogao da odvede u peti.

Uzgred, Novak se već drugu sezonu fura na moćan servis, od kad radi sa Zecom. Na ultrasporoj podlozi je taj novi kvalitet amortizovan i trebalo mu je dva seta da se prešalta na svoju staru RG igru.



Sent from fav toy

  • +1 1
Link to comment

Ubio ga je Nadal u kratkim poenima, 53-25. U poenima sa više od 4 udarca su egal. Loš Novakov servis i +1 i +2 udarci, gomila promašaja za po santimetar, dva. Odličan je bio Nadal, nisam očekivao da će ovako dobro da se kreće, ali sam i razočaran Novakovom igrom. Deluje da ne može više da pogađa linije iz sve snage po pet, šest puta u poenu, ali je ovo danas bilo ispod svakog nivoa za njega u finalu grend slema.

 

Nema veze, nije mogao da računa na titulu ovde jer su i Tim i Nadal bolji od njega na šljaci. USO je već tragedija, a i Wimbi je otkazan. Ubeđen sam da bi uzeo makar jednu titulu na ta dva turnira. Ne slažem se da je sve gotovo u trci za broj GS titula. Biće jebeno, ali može Nole da izvuče još dve vrhunske sezone i prestigne Feda. Na kraju će Nadalovo zdravlje da odluči rekordera. Imaće kapiram na kraju 22-23 slema, od toga 15 u blatu. Po meni to nije istinski GOAT, to su Fed ili Novak, ali ko mene pita.

 

 

Edited by Heaviside
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...