Jump to content
IGNORED

Ro18nd Garros 2020


Tsai

Recommended Posts

1 hour ago, dùda said:

što se mene tiče (a ko mene benda :D) kralj šljake ne može da bude jarac ni pod razno (možda neko kozle)

ne sa 13 rg od ukuono 20 gs 

 

i fed i nole su po meni bolji igrači, ono igrači teniske igre

svaka čast njemu na borbenosti i trudu, ali to je druga stvar

ali rekoh, koga briga šta ja mislim 

 

 

Rijetko pišem na ovoj temi, ali dala si mi šlagvort.😆

Ja bih tu ipak gledao zbir GS. Neki Nadalov navijač će se sigurno zapitati kako neko može biti najbolji a ima samo 1 RG.

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, BWA said:

Rijetko pišem na ovoj temi, ali dala si mi šlagvort.😆

Ja bih tu ipak gledao zbir GS. Neki Nadalov navijač će se sigurno zapitati kako neko može biti najbolji a ima samo 1 RG.

 

ili jedan AO

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, BWA said:

Neki Nadalov navijač će se sigurno zapitati kako neko može biti najbolji a ima samo 1 RG.

Ovo je dvokruzni™ turnir - RF i Novak imaju po jedan RG - pri cemu je RF to osvojio 'preko' Soderlinga a Novak preko - koga vec... 

S druge strane RN ima samo jedan AO...

#komplikovano 

Link to comment

Jedan AO, ali i 4 USO koji se takođe igra na betonskoj podlozi.

Takođe, Rafini navijači potežu argument da je Rafa osvajao USO preko Đokovića i W preko RF, što je, složićete se, itekako vredno dostignuće.

RF i NĐ ne mogu se pohvaliti takvim uspehom na RG protiv Nadala.

Link to comment

rafin ozbiljan minus je neosvajanje zavrsnog turnira, kao i ogroman manjak broja nedelja na broju 1. vise od 100 nedelja manje, tu je nadal tek 6-i na listi, i tesko ce se popraviti

Link to comment
1 minute ago, Mos said:

A da svi budu najbolji i neka cveta hiljadu cvetova? Jasnog goata kao u košarci nema, sve je izmešano i sva tri bitna rekorda će biti podeljena.

Da hoce sva trojica da zavrse na 20 pa da se razilazimo al' - izgleda da - nece. RN ce da ide preko 20 a Novak ce da se potrudi da stigne do 20... Kao sto rekoh - RF je procenjen da nema shanse da ide preko 20. Ikad. Vishe.

Link to comment
2 hours ago, red star forever said:

Tim je Novaka vec dva puta odvukao u pet setova i dobio ga jednom.

 

 

WOW!

 

2 hours ago, red star forever said:

Cicipas je dogurao do petog seta.

 

WOW!

 

Stvarno dostignuca og kojih treba strepeti.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Djuro said:

 

WOW!

 

 

WOW!

 

Stvarno dostignuca og kojih treba strepeti.

 

Tako si vjerovatno isto ti reagovao kada je Wawrinka prvi put natjerao Novaka da igra pet setova na AO...a kasnije ga je koštao nekoliko slemova.

 

 

Link to comment
34 minutes ago, red star forever said:

 

Tako si vjerovatno isto ti reagovao kada je Wawrinka prvi put natjerao Novaka da igra pet setova na AO...a kasnije ga je koštao nekoliko slemova.

 

 

 

wow, sve znas.

btw, Vavrinka je bolji teniser od svih ovih iz "najezde mladih snaga".

 

koga boli q za jedan poraz ili za to sto mu je neko uzeo dva seta - jednom ili dvaput? tu se radi o konstantnosti, o regeneraciji, o motivaciji, o sposobnosti da se iz dana u dan izlazi na teren i pobedjuje (godinama, da ne kazem decenijama) - o necemu sto niko od ovih indijanaca nema. 

Link to comment
8 minutes ago, Djuro said:

 

wow, sve znas.

btw, Vavrinka je bolji teniser od svih ovih iz "najezde mladih snaga".

 

koga boli q za jedan poraz ili za to sto mu je neko uzeo dva seta - jednom ili dvaput? tu se radi o konstantnosti, o regeneraciji, o motivaciji, o sposobnosti da se iz dana u dan izlazi na teren i pobedjuje (godinama, da ne kazem decenijama) - o necemu sto niko od ovih indijanaca nema. 

Očigledno se ne razumijemo. Ja ne pričam o mladim kao učesnicima GOAT trke, već kao veoma ozbiljnim minama na svakom GS turniru.

Onaj ko misli da će se Novak i sa 35,. 36 šetati do titula pored ove nove generacije je veliki optimista. 

  • +1 1
Link to comment

Treba biti realan, Novak ima 1 (jedan) RG iz godine kada Nadal nije igrao, a i to je bilo povuci-potegni, jedva je i tada preživeo jednog titana kao što RBA i gubio set u finalu protiv Mareja. Imaće solidne šanse na svim ostalim turnirima kao i do sada, ali od RG-a stvarno ne treba previše očekivati.

Link to comment
3 hours ago, Mil@n said:

Nisam gledao meč, nisam bio u državi, imao sam šta videti kada sam prešao granicu. 

Prvo, Rafaborg (koga izuzetno cenim i poštujem) ne može biti GOAT protiv Đokice dok ne ode na jedno 5 slemova razlika, jer je više od pola uzeo na jednoj podlozi koja kao da je skrojena samo za njega. Valjda je odlika goat-a ako ne i najveća, snalažljivost i adaptacija na svim podlogama, a znamo kako Rafa prolazi vs Đovak na brzim podlogama pogotovu od tipa 2011.

Ne mogu da skontam šta se desilo Đokoviću, osim što je mentalno prdno u čabar tj usro se i totalno pogubio konce. Vidim da priča kako je mislio da ima igru, i da mu odgovaraju uslovi /koliko ta priča sada izgleda smešno, haha/, osećao se dobro, i da u svim tim uslovima uzme dva gema u 2 seta - malo mi je teško da poverujem. Podlegao je pritisku, zakucao i to je to. 

Takođe, ne bih se ložio oko Nadalovog fitnesa. On je masivan, nije sajla kao Novak, treba nositi to telo i na treninzima, ne samo na mečevima, i to u kontinuitetu. Imajte na umu kakva je sezona, Rafa je očigledno sve podredio RG-u što je očekivano, videćemo ga u kontinuitetu, pogotovu na brzim podlogama. Koliko je uopšte odigrao mečeva od prvog udara korone i pauze u turnirima? Svakako ne preveliki broj.

A sad možete da skontate što sam onako prso kad je napenalio onog babca lopticom. Sad se vidi koliko taj jedan GS znači.

 

Đoko je 11 od 17 uzeo na tvrdoj podlozi koja kao da je skrojena za njega, proporcija je tu negde. Naravno, Đoko je bolji igrač u periodu od 2011., naročito 2015-2016 kad je Nadal bio 10 na listi. Doduše, i Rafo je bolji u periodu do 2011, a bogami i 2013. ili 2017., ili početkom oktobra 2020. Mislim da su ovakve konstrukcije uglavnom navijačke i nemaju baš puno smisla u konačnom zbiru.

Fitnes definitivno ide Đokoviću u prilog, verujem da će doći do 20 u naredne dve sezone.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...