Jump to content
IGNORED

Ro18nd Garros 2020


Tsai

Recommended Posts

33 minutes ago, red star forever said:

Ne slažemo se i ne razumijemo.

 

Evo pokušaja da nađemo middle ground :) 

 

U trci za GOAT ključna stvar je ne "of our time" već "of all time". Drugim rečima, za 50 ili 100 godina navijači će za Đokovića, Nadala i Federera gledati suvu statistiku iz koje su odavno isparile ove nijanse oko kojih se mi raspravljamo. Znači, bez obzira da li 17 Đokovićevih titula vredi više od 20 Federerovih/Nadalovih ili ne, on, ako želi biti GOAT, mora da karijeru završi sa bar jednom titulom više od drugog na listi. Da li se slažeš?

Edited by peralozac
Link to comment

Naravno da se slažem. :)

Moja poenta je bila više oko toga da sam pesimista što se tiče Novakovih šansi da u njegovim godinama i sa najezdom mladih snaga može da osvoji još 5-6 GS titula koliko će izgleda biti potrebno. 

Ali to se izgleda negdje izgubilo u prevodu. :D

  • +1 1
Link to comment

Ah, koliko je samo smesno pominjanje "mladih snaga" kao bilo kakvog faktora...

Daleko su oni od bilo kakve ozbiljne pretnje. Nemaju ni tela, ni konstantnost, ni glave za bilo kakve ozbiljne rezultate.

Kakva "najezda" mladih snaga?!

 

 

 

Link to comment
26 minutes ago, Djuro said:

Ah, koliko je samo smesno pominjanje "mladih snaga" kao bilo kakvog faktora...

 

Ovo :D Rastavljaju ih na komade sva trojica, ovaj osvoji titulu jer dvojica ne ucestvuju a treci se samoubio - i onda mlade snage kao opasnost :lol:

Link to comment

Tim je Novaka vec dva puta odvukao u pet setova i dobio ga jednom. Cicipas je dogurao do petog seta.

I Zverev i Medvedev su već pobjeđivali Novaka (doduše na dva dobijena seta).

Sjetite se Novaka 2009-te i 2010-te pa onda njegovog naglog dizanja nivoa naredne godine.

 

Ovo su sve igrači koje će nastaviti da napreduju, da se razvijaju, pa možda naprave i nagli iskorak. A svi su potencijalna kost u grlu Novaku već sada.

 

Ali, rado ću da ne budem u pravu i da on sljedeće godine osvoji 3-4 slema.

:D

Link to comment

neće se skoro to završiti. 

zamišljam federera u pedesetoj kako se vraća tenisu jer je nadal slomio nogu na boćanju a đolo očo spašavat kišne šume. 

i onda mu nameštaju pobede ko u dečijem filmu. 

Link to comment

što se mene tiče (a ko mene benda :D) kralj šljake ne može da bude jarac ni pod razno (možda neko kozle)

ne sa 13 rg od ukuono 20 gs 

 

i fed i nole su po meni bolji igrači, ono igrači teniske igre

svaka čast njemu na borbenosti i trudu, ali to je druga stvar

ali rekoh, koga briga šta ja mislim 

 

 

Link to comment

Nisam gledao meč, nisam bio u državi, imao sam šta videti kada sam prešao granicu. 

Prvo, Rafaborg (koga izuzetno cenim i poštujem) ne može biti GOAT protiv Đokice dok ne ode na jedno 5 slemova razlika, jer je više od pola uzeo na jednoj podlozi koja kao da je skrojena samo za njega. Valjda je odlika goat-a ako ne i najveća, snalažljivost i adaptacija na svim podlogama, a znamo kako Rafa prolazi vs Đovak na brzim podlogama pogotovu od tipa 2011.

Ne mogu da skontam šta se desilo Đokoviću, osim što je mentalno prdno u čabar tj usro se i totalno pogubio konce. Vidim da priča kako je mislio da ima igru, i da mu odgovaraju uslovi /koliko ta priča sada izgleda smešno, haha/, osećao se dobro, i da u svim tim uslovima uzme dva gema u 2 seta - malo mi je teško da poverujem. Podlegao je pritisku, zakucao i to je to. 

Takođe, ne bih se ložio oko Nadalovog fitnesa. On je masivan, nije sajla kao Novak, treba nositi to telo i na treninzima, ne samo na mečevima, i to u kontinuitetu. Imajte na umu kakva je sezona, Rafa je očigledno sve podredio RG-u što je očekivano, videćemo ga u kontinuitetu, pogotovu na brzim podlogama. Koliko je uopšte odigrao mečeva od prvog udara korone i pauze u turnirima? Svakako ne preveliki broj.

A sad možete da skontate što sam onako prso kad je napenalio onog babca lopticom. Sad se vidi koliko taj jedan GS znači.

 

Link to comment
47 minutes ago, MiddleClass said:

Uglavnom, bice malo 21 GS za GOAT-a.

 

Rafa uzima minimum 3 RG-a ako ne bude povreda ili se ne povuče, možda i koji više. Tipujem da će se ova trka završiti oko cifre 25.

Link to comment

ima nesto i u ovome.

federer i nadal su izgubili samo po jedno finale od nekog ko nije big 3 (del potro, wawrinka)

novak je izgubio 4 finala od nekog ko nije big 3 (dva puta od murraya i dva pute od wawrinke)

Link to comment
3 hours ago, peralozac said:

ako želi biti GOAT, mora da karijeru završi sa bar jednom titulom više od drugog na listi. Da li se slažeš?

Meni je sasvim cool da sva trojica zavrse na 20 ili da RN i Novak imaju po 21 (ili 22). Cenim da ce RF ostati na solidnih™ 20.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...