Jump to content
IGNORED

Premier League 2020-21


ArleKino

Recommended Posts

3 minutes ago, Weenie Pooh said:

Tvoja percepcija tih despotija je direktno inspirisana mišljenjima engleskih moralnih gromada koje se rutinski zalažu za ljudska prava van svoje avlije.

 

Tvoje superiorno pljuckanje po "Arapima" koji "zlostavljaju decu" je bedno podražavanje slavnog Rule Britannia mentaliteta.

 

Tvoj pokušaj da povučeš crtu između Abramoviča i Mansura samo demonstrira koliko ne kapiraš gde su Englezi stvarno povukli crtu, i sa koje strane se ti nalaziš.

 

Hajde na trenutak da sve ostavimo sa strane i da te pitam: da li je to o čemu pričamo istina ili nije? Dakle zaboravi odakle percepcija dolazi, zaboravi sve i samo mi reci: da li je to istina?

 

Ako nije istina, u kojoj meri nije istina i šta nije tačno? Dakle zanemari sve ostalo i odgovori samo na to.

  • +1 1
Link to comment

Ne jedem, wallah, kabsu @copkillah Za koga misliš da botujem nije mi jasno - eventualno za Boga Svemogućeg i Milostivog, u kom slučaju :ziga: x6.

 

Ako hoćeš detaljniji odgovor na ono gore:

- Šeici jesu konglomerat alavih naftaških svinja, enormno bogatih

- Abramovič jeste alavi ruski naftaš, duplo manje bogat od šeika

- Glejzeri jesu lopovska đubrad, duplo manje bogata od Romana

- FSG jesu bezočne muljare, duplo manje bogati od Glejzera

- Razlike između gorenavedenih su kvantitativne, ne kvalitativne

 

Ideja da tu postoje suštinske kvalitativne razlike, da je arapsko, rusko, ili kinesko društvo značajno više izvitopereno & nehumano od britanskog ili američkog... to je bedna mala laž kojom se uzajamno teše ostrvski idioti dok listaju The S*n.

 

A za klasu je bednije da taj sentiment kanališeš ti, kao žitelj Vučićeve Srbije. Žaba/konj/potkivanje dinamika.

Link to comment
9 minutes ago, Weenie Pooh said:

A za klasu je bednije da taj sentiment kanališeš ti, kao žitelj Vučićeve Srbije. Žaba/konj/potkivanje dinamika.

 

Jer je Vuciceva Srbija vise izvitopereno i nehumano drustvo od britanskog?

Link to comment
5 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ne jedem, wallah, kabsu @copkillah Za koga misliš da botujem nije mi jasno - eventualno za Boga Svemogućeg i Milostivog, u kom slučaju :ziga: x6.

 

Ako hoćeš detaljniji odgovor na ono gore:

- Šeici jesu konglomerat alavih naftaških svinja, enormno bogatih

- Abramovič jeste alavi ruski naftaš, duplo manje bogat od šeika

- Glejzeri jesu lopovska đubrad, duplo manje bogata od Romana

- FSG jesu bezočne muljare, duplo manje bogati od Glejzera

- Razlike između gorenavedenih su kvantitativne, ne kvalitativne

 

Ideja da tu postoje suštinske kvalitativne razlike, da je arapsko, rusko, ili kinesko društvo značajno više izvitopereno & nehumano od britanskog ili američkog... to je bedna mala laž kojom se uzajamno teše ostrvski idioti dok listaju The S*n.

 

A za klasu je bednije da taj sentiment kanališeš ti, kao žitelj Vučićeve Srbije. Žaba/konj/potkivanje dinamika.

 

Hmmm, bićeš možda iznenađen, ali napisao si ono šta većina učesnika ove diskusije već misli, a i piše. Ako pogledaš, ja lično sam u jednom od prvih postova na ovu temu napisao da su Arapi veće zlo na globalnom nivou od Abramoviča. Da li ti se možda sluuuučajno čini da se u toj rečenici krije kvantitativna razlika, baš kako si i ti naveo? Uticaj navedenih opada baš onako kako si ti naveo i ja sam po tom uticaju stavio Abramoviča ispod šeika.

 

A za ovaj bold ćeš biti možda još iznenađeniji, ali zvučiš upravo kao ostrvski idioti koji listaju The S*n. Zamisli, kako sam se ja, žitelj Vučićeve Srbije, definicije žabokrečine, usudio da komentarišem da je možda još neko društvo u svetu usran? Kako sam se usudio da kažem da su i UAE i Katar i SA žabokrečine, ali neuporedivo bogatije? :ohmy:

I samo mi nije jasno, što taj argument nisi potezao kada bih svaki put ovde pisao da je englesko društvo i dalje duboko rasističko. Mislim tom tvojom logikom je dosta bedno da taj sentiment kanališem ja, žitelj Vučićeve Srbije.

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Kako se podrazumeva da su čiste kad ljudi godinama kukaju zbog američkih vlasnika MUFC i LFC, tj. zbog njihove besramne LBO kupovine posle koje klub mora samog sebe da otplaćuje godinama ili decenijama?

 

Zamera se Glejzerima, zameralo se Hiksu & Žiletu, zamera se i Majku Ešliju, tom čistokrvnom sinu Gordog Albiona. Nije to ništa novo, uprave klubova se često doživljavaju kao bezočni upravljači velike skalamerije za pranje novca. (Zato što to mahom i jesu.)

 

Pazi, govorim o porijeklu para, a ne o tome kako se one troše. Amerikanci u Arsenalu i Unitedu se napadaju da koriste klub do maksimuma/kao leverage za neke druge biznise i tako od negdašnje zvezdopartizanizacije PL-a ((tm) by @harper) ova dva kluba padoše kurcu za uši kraj rusko-arapskog dueta.

 

Ashley je škrti govnar.

 

Ali to je angloamerički dio. Njima se zamjera ili netrošenje para i praćenje Rusoarapa™ ili grozno trošenje para. Rusoarapi su krivi prvenstveno jer su klubovi koji su kombinovano do 2004.godine imali tri titule, i to nijednu mlađu od 1968.godine, od 2005. do danas uzeli 10 titula (računam i ovu koju će Pep uzeti).

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, Meazza said:

Jer je Vuciceva Srbija vise izvitopereno i nehumano drustvo od britanskog?

 

Kvalitativno ne, kvantitativno nisam kompetentan da procenim (a realno me i ne zanima).

 

Nijedan od tih bizarnih mehanizama za mlevenje ljudskog mesa & duha u kojima smo se rodili, nijedan ne postoji sam za sebe, u vakuumu. Praktično sva društva su neraskidivo povezana, sva seru jedna drugom po glavi. Nijedna članica ove bizarne konstrukcije nema pravo da digne nos i kaže, "Molim lepo, mi smo iznad tog sistema! Mi najstrožije osuđujemo vaše kršenje elementarnih ljudskih bla bla truć." 

 

A bedno je, vidi dole, zato što Jingo Brits neće ceniti copijevo podražavanje. Za njih će on uvek biti untermensch negde između Abramoviča i poljskog vodoinstalatera na kulturno-rasnoj lestvici kojom gradiraju svoju ksenofobiju. 

 

26 minutes ago, copkillah said:

Hmmm, bićeš možda iznenađen, ali napisao si ono šta većina učesnika ove diskusije već misli, a i piše. Ako pogledaš, ja lično sam u jednom od prvih postova na ovu temu napisao da su Arapi veće zlo na globalnom nivou od Abramoviča. Da li ti se možda sluuuučajno čini da se u toj rečenici krije kvantitativna razlika, baš kako si i ti naveo? Uticaj navedenih opada baš onako kako si ti naveo i ja sam po tom uticaju stavio Abramoviča ispod šeika.

 

Ne. Sorry, ali to o čemu ti pišeš nema veze sa parama. Ti pišeš o tome ko krši ljudska prava a ko jebe malu decu. 

 

Ta “beyond the pale" argumentacija ne služi da se akcentuju kvantitativne razlike već da se impliciraju kvalitativne. Da se sugeriše kako je mrski bogatun nešto Drugo, nešto Strano, nešto nehumano i necivilizivano za šta ne bi smelo da bude mesta među Nama, poštenim & pristojnim svetom.

 

Quote

A za ovaj bold ćeš biti možda još iznenađeniji, ali zvučiš upravo kao ostrvski idioti koji listaju The S*n. Zamisli, kako sam se ja, žitelj Vučićeve Srbije, definicije žabokrečine, usudio da komentarišem da je možda još neko društvo u svetu usran? Kako sam se usudio da kažem da su i UAE i Katar i SA žabokrečine, ali neuporedivo bogatije? :ohmy:

 

Nije stvar u tome da si se usudio da komentarišeš tuđu usranost, nego direktno kanališeš najgluplje komentare gordih albionđana. Nekad ih prevedeš, nekad ne, ali inspiraciju može lako da uoči svako ko ih redovno čita.

 

Ja ti samo ističem da ti lično po definiciji nisi deo tog "normalnog sveta" o kom oni trućaju, i nikad nećeš biti. Možda će te tolerisati, ali samo kad i ako im se isplati. Zato je svrstavanje na britansku stranu dok morališu o karakteru mrskog Arapina ili Rusa potpuno debilno sa tvoje strane.

 

Quote

I samo mi nije jasno, što taj argument nisi potezao kada bih svaki put ovde pisao da je englesko društvo i dalje duboko rasističko. Mislim tom tvojom logikom je dosta bedno da taj sentiment kanališem ja, žitelj Vučićeve Srbije.

 

Pa jeste bedno. Vidi gore odgovor Meaci. 

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
17 minutes ago, copkillah said:

Hmmm, bićeš možda iznenađen, ali napisao si ono šta većina učesnika ove diskusije već misli, a i piše.

 

Da valja klanjati pet puta na dan? Alhamdulillah, gde bi nam bio kraj da većina tako misli i piše...

Link to comment
7 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Kvalitativno ne, kvantitativno nisam kompetentan da procenim (a realno me i ne zanima).

 

Nijedan od tih bizarnih mehanizama za mlevenje ljudskog mesa & duha u kojima smo se rodili, nijedan ne postoji sam za sebe, u vakuumu. Praktično sva društva su neraskidivo povezana, sva seru jedna drugom po glavi. Nijedna članica ove bizarne konstrukcije nema pravo da digne nos i kaže, "Molim lepo, mi smo iznad tog sistema! Mi najstrožije osuđujemo vaše kršenje elementarnih ljudskih bla bla truć." 

 

Da li se ista logika primenjuje na pojedince? Posto pojedinci ne zive u vakuumu i ne mogu da funkcionisu bez drustva koje cine svi ostali ljudi to znaci da ne postoje kvalitativne razlike izmedju pojedinaca i niko nema pravo da ustvrdi da je neka osoba bolja/pravednija od druge?

 

Deluje mi dosta tanka ta filozofija.

Link to comment

@Weenie Pooh

 

Plus si nedosledan. Ako kazes da danasnja Srbija kvalitativno nije vise izvitopereno i nehumano drustvo od britanskog (niti ijednog drugog), zasto je za klasu bednije da bas stanovnik Vuciceve Srbije iznosi stavove o nekim drugim drustvima? Ovo "za klasu bednije" u tvom postu se ne moze protumaciti drugacije nego da ti zapravo mislis da Srbija spada u za klasu bednija drustva. Time sam sebi skaces u usta.

Link to comment

@Meazza

Pojedinci su manje kompleksni entiteti od društva. Daleko je lakše utvrditi da li je neka osoba zločinac, bigot, moron, ili šta već... nego doneti ekvivalentan zaključak na kulturno-društvenom nivou. 

 

Pojedinac svakako ima pravo da za sebe donosi zaključke i komentariše šta god hoće, o drugim pojedincima ili o društvima. I sam to redovno radim, jbg. Samo se treba truditi da taj stav ne reflektuje baš jedan kroz jedan moralizatorsku ksenofobnu propagandu koja se proizvodi na društvenom nivou. 

 

A ako baš moraš da je odražavaš, onda majku mu bar odražavaj propagandu koja potiče iz društva u kom živiš! :D Imam nešto razumevanja za onog ko truća na standardnom balkanskom "šta ste vi nama radili" nivou - taj je, jebiga, verovatno bio izložen tim sranjima na svom lokalu pa ne zna bolje, šta će. Dok kad neko iz recimo Srbije krene da truća o tome kako za arapske vlasnike nema mesta u engleskom fudbalu jer Oni Zlostavljaju Decu... tad znam da se baš potrudio da usvoji te gluposti, nije im slučajno bio izložen.

 

 

Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

@Weenie Pooh

 

Plus si nedosledan. Ako kazes da danasnja Srbija kvalitativno nije vise izvitopereno i nehumano drustvo od britanskog (niti ijednog drugog), zasto je za klasu bednije da bas stanovnik Vuciceve Srbije iznosi stavove o nekim drugim drustvima? Ovo "za klasu bednije" u tvom postu se ne moze protumaciti drugacije nego da ti zapravo mislis da Srbija spada u za klasu bednija drustva. Time sam sebi skaces u usta.

 

Pokušao sam da pojasnim u prvom odgovoru, verovatno nisi video edit.

 

Uopšte ne tvrdim da Vučićev Srbenda nema pravo da spočitava nešto Arapinu ili Englezu jer UK >>> RS ili nešto slično. Samo kažem da je bizarno svrstavati se na stranu ljudi koji će sutra po istim kulturno-rasnim osnovama dezavuisati tebe samog.

 

Onaj rad kad je neki mladi majmun i Sloven i Neonacista, valjda računa da bi za njega ipak moglo da se nađe mesta u sistemu a ne kapira da bi mogao samo da im truplom nađubri Lebensraum.

 

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
  • Hamlet Strašni unlocked and pinned this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...