Jump to content
IGNORED

Premier League 2020-21


ArleKino

Recommended Posts

"Nepobitno jasno" ne postoji, lopta se pri kontaktu sa nogom deformiše i odvaja in stages, to je nemoguće precizirati ako ne zumiraju noge dodavača što praktično nikad nije slučaj. Trenutak dodavanja se zato gleda sasvim odokativno, zamrznu kadar gde im dođe, što znači da je potpuno glupo meriti sve ostalo u mikron jer sve zavisi od te početne stavke. (Ako trenutak dodavanja izmestiš samo malo napred ili nazad, linije će biti u velikoj meri izmeštene.)

 

Da se gleda polovina ofsajd linije od 2 cm je suludo, to je upravo ovo cinculiranje koje danas imamo. Eredivisie uzima 10 cm kao marginu greške, znači linije su im 5 cm debele pa ako se imalo preklapaju VAR ne može da ustanovi da li je ofsajd (ostaje se pri odluci pomoćnog sudije na terenu).

 

"Najistureniji deo tela kojem je dozvoljeno igrati loptom" je važeće pravilo koje i primenjuju, ali to je za ofsajd bezveze jer se stalno gleda u pasulj kako bi se ustanovila granica između ruke i ramena. Handball pravila kažu da je ta crta "in line with the bottom of the armpit", što niko živi ne zna gde je. Trebalo bi pojednostaviti i reći da se ofsajd linije izvlače samo od jedne tačke na telu, nije bitno koje - može vrh stopala, može glava, ali mora da bude fiksirano.

 

 

  • +1 3
Link to comment

to treba da definiše sa "ako je na snimku očigledno da se desilo nešto"

ovo što rade sa "namincaj malo levo, ne ne ipak malo desno, vrati, podigni" je sprdnja koja služi da sabotira celu tu ideju VAR-a.

sudija treba da pogleda snimak i ako posle 5-10 sekundi ne može da odluči da li je ofsajd ili ne, onda teraj dalje. eventualno da mu nacrtaju liniju čisto da ima paralelu, ono što se na tv prenosima radi već 20-25 godina, ali ovo sa projekcijama sa rukava na teren i merenja da li te linije odstupaju pola milimetara levo ili desno je tolika nebuloza da je prosto nemoguće da to neko ne radi svesno.

  • +1 2
Link to comment
45 minutes ago, Weenie Pooh said:

"Nepobitno jasno" ne postoji, lopta se pri kontaktu sa nogom deformiše i odvaja in stages, to je nemoguće precizirati ako ne zumiraju noge dodavača što praktično nikad nije slučaj. Trenutak dodavanja se zato gleda sasvim odokativno, zamrznu kadar gde im dođe, što znači da je potpuno glupo meriti sve ostalo u mikron jer sve zavisi od te početne stavke. (Ako trenutak dodavanja izmestiš samo malo napred ili nazad, linije će biti u velikoj meri izmeštene.)

 

Da se gleda polovina ofsajd linije od 2 cm je suludo, to je upravo ovo cinculiranje koje danas imamo. Eredivisie uzima 10 cm kao marginu greške, znači linije su im 5 cm debele pa ako se imalo preklapaju VAR ne može da ustanovi da li je ofsajd (ostaje se pri odluci pomoćnog sudije na terenu).

 

"Najistureniji deo tela kojem je dozvoljeno igrati loptom" je važeće pravilo koje i primenjuju, ali to je za ofsajd bezveze jer se stalno gleda u pasulj kako bi se ustanovila granica između ruke i ramena. Handball pravila kažu da je ta crta "in line with the bottom of the armpit", što niko živi ne zna gde je. Trebalo bi pojednostaviti i reći da se ofsajd linije izvlače samo od jedne tačke na telu, nije bitno koje - može vrh stopala, može glava, ali mora da bude fiksirano.

 

 

 

Pa o tome pričam... Ja sam nalupetao napamet pravila pa si ti prepravio i eto ti i ja samo u roku od 5 minuta došli do ideja koje su 50 puta bolje od trenutne situacije.

Nije teško, samo treba neko iz FA ozbiljno time da se pozabavi.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

to treba da definiše sa "ako je na snimku očigledno da se desilo nešto"

 

To im je i bilo tako definisano, da VAR služi da ispravlja "clear and obvious errors".

 

Zato je sudijski otpor u Engleskoj i bio jak, zato što se kod njih decenijama unazad gradi narativ po kom sudije po definiciji ne greše, svakako ne prave "clear and obvious" greške.

 

A ceo svet vidi da su katastrofalni, posebno kad im zapadne da sude međunarodne stvari. Primera radi, pre deset i kusur godina je legendarni Howard Web cenio da ovo nije za crveni karton:

 

568a3130a61481bd7d000037.jpg

 

1 hour ago, omiljeni said:

tolika nebuloza da je prosto nemoguće da to neko ne radi svesno.

 

To se i nagađa jer niko u Evropi nije imao baš toliko problema sa VAR implementacijom koliko ostrvski retardi. Navodno pokušavaju da saboriraju ceo koncept VAR sistema, trude se da ga upropaste kako bi se javnosti smučilo i sve se resetovalo na staro pa da definicija ispravne odluke opet bude "ono što je sudija svirao". 

 

 

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, Weenie Pooh said:

Zato je sudijski otpor u Engleskoj i bio jak, zato što se kod njih decenijama unazad gradi narativ po kom sudije po definiciji ne greše, svakako ne prave "clear and obvious" greške.

 

To se i nagađa jer niko u Evropi nije imao baš toliko problema sa VAR implementacijom koliko ostrvski retardi. Navodno pokušavaju da saboriraju ceo koncept VAR sistema, trude se da ga upropaste kako bi se javnosti smučilo i sve se resetovalo na staro pa da definicija ispravne odluke opet bude "ono što je sudija svirao". 

 

 

Kažem po n-ti put, to je onaj isti otpor svemu što nije staaaaaaaara bijela Britanija. PGMOL je trebalo da digne standard suđenja - nezavisna sudijska organizacija koja upošljava zaštićene bijele medvjede koji nikome ne polažu račune. 

 

Clattenburg je tu uvijek izgledao kao najslabija karika, u mafijaškim filmovima bi on bio krunski svjedok kojeg beskompromisni tužilac pokušava zaštititi od PGMOL-ove bande ubica na koncertu Eda Sheerana. Zbog njegovih izjava je trebalo da glave u sudijskoj organizaciji padaju ili da se Clattenburg sasluša u pogledu tih izjava pred nekim "ad hoc" istražnim tijelom. Nakon Calciopolija, međutim, niko neće da ispravlja krive fudbalske Drine, Barney Ronay i slični it-all-evens-out-retardi koji su pozobljali Fergusonovu rečenicu su pozivali na potpunu omertu...ovaj, šutnju oko sudija uz obrazloženja tipa, sudija je k'o korner-zastavica. (Moj odgovor na taj Ronayev članak iz 2015.godine je ovdje.)

 

Slučaj Bobbyja Medleya je bio, onako, zanimljiv, uključujući i njegovo ponizno vraćanje pod skute PGMOL-a.

 

Nakon "Utakmice 50" Mike Riley je trebalo da bude doživotno isključen iz suđenja. Umjesto toga, Keith Hackett mu je dao privremeno hlađenje i to je bilo manje-više to. Nekoliko godina kasnije, taj isti Riley postaje šef PGMOL-a.

 

Skandala sa VAR-om je bilo u Njemačkoj, ali Švabojeto™ je to rješavao.

Link to comment

Praviš klasičnu grešku uzimajući Barnaya Ronaya™ za ozbiljno. Čovek je nadrealista, sve što napiše ili izgovori ima za cilj da isprovocira reakciju - ništa taj stvarno ne misli, nikakvu poziciju ne zastupa, samo tako laprda da bi se ljudi zabavljali i/ili nervirali. Performance artist.

 

(Ne sećam se tačno šta je bilo u Medley slučaju, snimili ga kako ismeva nekakve manjine, nešto tako? Kakve to veze ima sa kvalitetom suđenja?)

 

Ja nisam neki fan teorija zavere jer one obično podrazumevaju da svet funkcioniše po nekim smislenim (tajnim) pravilima, da za sve postoji veliki (tajni) plan koji ka nečemu vodi. To meni zvuči kao utešna samoobmana; mnogo bi teža i realnija situacija bila ako se (kad se) ispostavi da nigde ništa nije pod kontrolom, da se sve raspada tek onako entropijski, da čak ni supertajni masonsko-jevrejsko-tehnokratski kabal nema nikakav plan za rešavanje ničega.

Link to comment

Što se odgovora Roniju tiče @ArleKino, hvala ti što si me podsetio na Lovrenov penal protiv Bešiktaša iz 2015, uspeo sam potpuno da ga izbrišem iz sećanja :isuse:  

 

Još kad bi se nekako oslobodio antimančesterskog i antisrpskog biasa, pa možemo da pričamo :fantom: 

 

Inače, vidim da pod istim nickom imaš tekst o tome kako Arse mora po svaku cenu da zadrži Aleksisa i Ozila? :D 

Link to comment
9 minutes ago, Weenie Pooh said:

(Ne sećam se tačno šta je bilo u Medley slučaju, snimili ga kako ismeva nekakve manjine, nešto tako? Kakve to veze ima sa kvalitetom suđenja?)

 

Više o tome kako je sudijska organizacija prilično zajebana i da oni koji su prognani u norveški Sibir poslije grčevito brane kejs.

 

3 minutes ago, Weenie Pooh said:

Što se odgovora Roniju tiče @ArleKino, hvala ti što si me podsetio na Lovrenov penal protiv Bešiktaša iz 2015, uspeo sam potpuno da ga izbrišem iz sećanja :isuse:  

 

Još kad bi se nekako oslobodio antimančesterskog i antisrpskog biasa, pa možemo da pričamo :fantom: 

 

Inače, vidim da pod istim nickom imaš tekst o tome kako Arse mora po svaku cenu da zadrži Aleksisa i Ozila? :D 

 

Naravno, htio sam da se tad zadrže. Posebno Alexis koji je 2016-17 upucao 30 komaTa u svim takmičenjima.

 

Da je Wenger bio normalan 2016. i 2017, doveli bi nekog pristojnog igrača njihovog tadašnjeg nivoa da digne tim na viši nivo, a ne da se zadovoljava (pun intended) Lacazetteom, Xhakom, Mustafijem, Elnenyjem i sličnim mediokritetima.

Link to comment

... a od 2018 do danas ih je upucao ukupno 12 za Mou United i Inter, na 77 utakmica :D 

 

Mislim, dobro, hteo sam i ja da LFC zadrži Torresa onomad, ali nisam pisao tekstove na tu temu.

Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

... a od 2018 do danas ih je upucao ukupno 12 za Mou United i Inter, na 77 utakmica :D 

 

Pa vidiš da bi i njemu bilo bolje da je ostao u Arsenalu umjesto što je krenuo na turneju po Mourinhovim tadašnjim i prijašnjim klubovima. :D

Link to comment

Kolina je dao vrlo jednostavno rešenje za ove idiotluke sa milimetrima - ukoliko VAR ne pokaže OČIGLEDAN ofsajd, ne sudi se i to je to. 

  • +1 2
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
  • Hamlet Strašni unlocked and pinned this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...