Jump to content
IGNORED

Premier League 2020-21


ArleKino

Recommended Posts

4 minutes ago, dragance said:

Za to se poništava crveni, kao što sam stavio malo iznad isečak iz pravila. Ali za serious foul play ne.


Koja pravila si citirao, PL ili je za VAR univerzalno pravilo :unsure: pošto iz priloženog se da zaključiti da ga ne primenjuju svi jednako dobro. 
 

1 minute ago, dragance said:

Ne kvotuj ga leba ti, već drugi put te molim!

 

+2

Link to comment

Draganče je omašio fudbal sa onim citatom kao i Pikford, jer je citirao pravila koja se odnose na VAR, što je bila samo sporedna tema diskusije. Koliko sam ja razumeo, Vini i Copi insistiraju da bi crveni trebalo da se dodeli čak i da je Oliver dudnuo u pištaljku u momentu ofsajda, da li grešim? U tom slučaju ionako komplikovana pravila VARa ne treba mešati u ovo.

Link to comment

đe je musa đenepo da prelomi ovo?

 

btw odrastite momci, to što se vama diže piša kad stavite nekog na IL ne znači da ceo forum treba doveka da sluša o tome

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Draganče je omašio fudbal sa onim citatom kao i Pikford, jer je citirao pravila koja se odnose na VAR, što je bila samo sporedna tema diskusije. Koliko sam ja razumeo, Vini i Copi insistiraju da bi crveni trebalo da se dodeli čak i da je Oliver dudnuo u pištaljku u momentu ofsajda, da li grešim? U tom slučaju ionako komplikovana pravila VARa ne treba mešati u ovo.

 

To što je igrač bio u ofsajdu ne menja to da li neko ima (pre)grub start, tj nikako ne smelo da utiče. I ponavljam, to nema veze sa namerom, namere gotovo nikad i nema, ali onako nešto mora da bude kažnjivo crvenim kartonom, kada god da se dogodi. To što nije bio start otvorenim đonom pa izgleda manje "strašno" takođe ne menja stvar niti nivo grubosti, ali da je npr bio sa otvorenim đonom, diskusija se ovde uopšte ne bi vodila da li je duvao u pištaljku i da li je bio ofsajd.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Koliko sam ja razumeo, Vini i Copi insistiraju da bi crveni trebalo da se dodeli čak i da je Oliver dudnuo u pištaljku u momentu ofsajda, da li grešim? U tom slučaju ionako komplikovana pravila VARa ne treba mešati u ovo.

 

Tačno. Kad igrač posle sudijskog zvižduka krvnički odvali protivnika, nimalo ga ne spasava od kartona to što je ovaj duvao. Na sudiji je da proceni sve što se dešava na terenu, ne suspenduje se njegova nadležnost sa svakim prekidom igre.

 

To je samo hypothetical, jer ni Oliver ni pomoćnik nisu prekinuli igru pre nego što je Pickford pokupio Van Dijka. Oliver je debilno pokušao da se ponaša kao VAR u toj situaciji, da premota film par sekundi unazad i pravi se da se posle ništa nije desilo. 

 

Ali u pravu si, VAR sa tim slučajem nema mnogo veze. VAR je svoj trenutak dočekao u 93. minutu. 

Link to comment

Da, samo sam hteo da izbacimo VAR iz ove situacije jer je sporedna tema. Razumem vaš bes i slažem se da ono treba da bude crveni. Samo, eto, voleo bih da ima neka prethodna situacija koja je suđena kao crveni, da možemo da uporedimo.

Link to comment

Ja bih imao razumevanja čak i da je pokazao samo žuti, u smislu "video sam šta je uradio, bio bi penal da nije ofsajd, ali evo kao - opominjem ga da pazi ubuduće".

 

Ovako je samo iskulirao, njegovo je da dune u pištaljku i zatvori oči, šta se posle desi njega ne zanima. Tipično jajarenje engleskih sudija.

Link to comment

Ali nemaš "situaciju" jer ovo je situacija - divljački start za crveni što se uglavnom i kazni crvenim kartonom. Potpuno nezavisno od toga šta je bilo pre ili posle. A naveo sam malopre, uz video ilustraciju, da je ovaj isti sudija već jednom prevideo čist crveni karton dok je bio u VAR sobi. Dakle nije do situacije već je do jednog čoveka.

Link to comment

Još jedna mala dopuna, koliko smo puta bili svedoci da nakon upućenog šuta na gol napadač biva skrljan, ali se to obično ne sudi kao penal, jer, ko te jebe, šutnuo si, nije te odbrambeni omeo ni u čemu. Zato otprilike i imam takav stav povodom one situacije i mislim da sudije imaju taj blaži pristup kad su se 'stvari već odvile'. I zato sam očekivao samo žuti karton.

Link to comment

Reece James ušao da odigra na sredini terena, ali zašto bi Lončarevića to sprečilo da tutumrači kako ne može da se probije u repstaciju samo zato što poziciju desnog beka suvereno drži TAA.

Link to comment

ja bih da vratimo var u ovu situaciju, jer u ril tajmu nije izgledalo kao start za crveni

 

a biće da je var posle proverio samo ofsajd, a mrzelo ih baviti se potencijalnim startom za crvenu kartu. nije oliver kriv, var su govna

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...