Jump to content
IGNORED

Premier League 2020-21


ArleKino

Recommended Posts

Kako je igra bila prekinuta, šta pričaš? Svirao je ofsajd tek pošto je Pickford skrljao VVD. 

 

Koliko puta se igrači pošibaju posle sudijskog zvižduka, pa ipak popiju crvene. 

 

Manjak namere kod faula nije sudijski parametar poslednjih 30+ godina. 

Edited by Weenie Pooh
  • +1 1
Link to comment

Pokušavam da vam objasnim da tuča, pljuvanje, vređanje ne spada u istu kategoriju kao 'išao legit na loptu, ali je moron pa je umalo obogaljio čoveka'. Pričamo o situacijama kada lopta nije u igri, tj. igra je prekinuta.* Ja se čak mogu složiti s vama da je ovo trebalo da bude crveni karton, ali ne vidim isečak iz fudbalskih pravila koji to potkrepljuje, evo draganče je pametniji, možda on nađe. Ili neko da nađe sličnu situaciju, a da je igrač bio isključen, nije da se ovo ne dešava često, bio bih zahvalan, ne tvrdim da sam siguran u ovo 100%.

 

*za Weenieja, igra jeste bila prekinuta, VAR je to tek naknadno utvrdio, ali VVD je ušao u duel nemajući nikakvo svojstvo, jer je prethodno bio u ofsajdu. Samim tim, ovaj start Pikforda nije faul, jer je igra već ranije prekinuta. Samim tim teže je izreći crveni, jer se on izriče za "serious foul play". Ovo se desilo u nekakvoj sivoj zoni pravila, a ja se vodim ranijim iskustvima sa ovakvim situacijama, da sudije imaju neko pravilce da ne daju crveni za ovo. Ali kao da sam viđao žute.

Link to comment
6 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Pokušavam da vam objasnim da tuča, pljuvanje, vređanje ne spada u istu kategoriju kao 'išao legit na loptu, ali je moron pa je umalo obogaljio čoveka'. Pričamo o situacijama kada lopta nije u igri, tj. igra je prekinuta.* Ja se čak mogu složiti s vama da je ovo trebalo da bude crveni karton, ali ne vidim isečak iz fudbalskih pravila koji to potkrepljuje, evo draganče je pametniji, možda on nađe. Ili neko da nađe sličnu situaciju, a da je igrač bio isključen, nije da se ovo ne dešava često, bio bih zahvalan, ne tvrdim da sam siguran u ovo 100%.

 

*za Weenieja, igra jeste bila prekinuta, VAR je to tek naknadno utvrdio, ali VVD je ušao u duel nemajući nikakvo svojstvo, jer je prethodno bio u ofsajdu. Samim tim, ovaj start Pikforda nije faul, jer je igra već ranije prekinuta. Samim tim teže je izreći crveni, jer se on izriče za "serious foul play". Ovo se desilo u nekakvoj sivoj zoni pravila, a ja se vodim ranijim iskustvima sa ovakvim situacijama, da sudije imaju neko pravilce da ne daju crveni za ovo. Ali kao da sam viđao žute.


 

Yellow and red cards for DOGSO or stopping a promising attack, which will be rescinded if they occur during the post-incident period, are sanctions for incidents which take place in the course of the game. For example, fouling somebody who is through on goal does not endanger their safety or reflect badly on the sport at all. So, if these offences take place during the post-incident period, the sanction is rescinded to reflect the fact that the game should have been stopped earlier and the offending player should not have been in the circumstances where they commit the offence.

Yellow and red cards for inappropriate celebrations, violent conduct, serious foul play, biting, spitting, abuse or other similar behaviour are awarded because the conduct is seen as unacceptable in any circumstances on a football pitch. Regardless of whether VAR changes the referee’s decision, if this behaviour takes place in the post-incident period the impact of the action (on other players’ safety, the image of the game etc.) is the same.

Link to comment
5 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Igra jeste bila prekinuta, VAR je to tek naknadno utvrdio, ali VVD je ušao u duel nemajući nikakvo svojstvo, jer je prethodno bio u ofsajdu. Samim tim, ovaj start Pikforda nije faul, jer je igra već ranije prekinuta.

 

Da ne dužimo, ovo je prosto pogrešno. VAR ne prekida igru, VAR se aktivira tek pošto igru prekine sudija. 

 

Oliver je taj koji je prekinuo igru, svirao ofsajd na asistenciju pomoćnika, i to tek pošto je Pickford polomio VVD. Iz VAR sobe su samo proveravao da li je zaista bio ofsajd - nije VAR retroaktivno prekinuo igru i sprečio Olivera da vidi faul. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...