Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Ovo samo ako ste sigurni u "domaćost" pileta inače ćete dobiti riblju čorbu od ribljeg brašna koje se dodaje u tov pilića. Koštana srž se najviše oseća.

 

Jedno vreme riblje brašno bilo skupo pa su prelazili na sojino koje se ne oseća ali kratko je to bilo.

 

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
3 minutes ago, Deda Drda said:

Samo sam hteo da pomognem. Radite kako mislite da treba. 

Pa ok, zanimljiva je svakako ta metoda sa sečenjem kostiju. Ima logike.

Ali itekako ima logike i da je to kontraproduktivna ako se radi o tovljenom piletu.

Link to comment

Ja nisam te srece da jedem pilice koji su kljucali po dvoristu. Kupim u Maxi-ju ili na pijaci. Antibiotike imaju svi, ali nikad nisam umesto pilece supe/corbe jeo riblju corbu. 

Nisam ni trebao da se javljam. 

Pozdrav

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

nisi ni prvi niti ćeš biti poslednji koje ovakvo nešto snašlo. najdobronamernije se javiš da preneseš neko svoje iskustvo ili saznanje. nadoveže se se neko, isto dobronameran, da na nešto upozori. posle njega sleduje čitav niz opaski koje su varijacija na temu a doprinose tome da počinje da se oseća nelagoda, koja sve više raste.

@Deda Drda

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Ali čekajte, čemu nelagoda ? 

 

Svi su negde u pravu.

 

Ja sam isto spomenula priču o pilećoj čorbi, pa se ne osećam posrano™ jer je krenula priča o kvalitetu današnje piletine.

 

Verujem da je @Deda Drda u pravu kada piše o sečenju kostiju , ali i on je spomenuo svoju baku ako se ne varam, a tada su pilići verujem bili mnogo boljeg kvaliteta nego ovi danas.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Evo, ja se izvinjavam, nije bilo zle namere ni u kom obliku...samo sam želeo da skrenem pažnju na dvosekli mač što se tiče piletine. Kod nje je nivo antib izuzetno visok jer se daju preventivno a proceduru pročišćavanja bukvalno niko ne poštuje. Pilići su izuzetno osetljivi a "gusto naseljeni" u desetinama i stotinama hiljada jedinki na malom prostoru. Jedno bolesno pilence pravi haos i to se nesme dozvoliti. Otud preventiva ali nazalost period čišćenja je 0 dana.

Lično, piletinu kupovnu konzumiram 1-2x godišnje max.

Kod ostalog uzgoja je nešto bolja situacija, ali bez obzira na sve otrovi se nemogu izbeći naravno. 

  • +1 2
Link to comment

Ja imam rodicu koja gaji piliće ali samo za porodicu. Ona čisti te piliće mesec dana. To niko, ko gaji za prodaju, ne radi. Zato što kada se pilići prebace sa te hemije na prirodnu hranu, oni dosta gube na težini.

Link to comment

Kako baš nisam vična kalanju /valjda se tako kaže/ pilića, presekla ja kost anyway, retko kad nisam :rolleyes:. Bila dobra supa svakako, pile Lidlovsko, batak ceo, 3 leđa plus onaj skelet od  belog mesa (skinula za šnicle) ... ko bog, knedle uspele, I mačak i ja jeli rinflajš uz supu. Ja volim kad je žuta kao babina ali kontam da to može da se izvede samo od matore kokoške koja je kao Norman kljucala po dvorištu, slobodna i srećna (vidi Portlandia :D) /tako je bar moja keva govorila/.

 

Ipak sećam sa da moji nisu hteli ranije da jedu piliće iz radnje, keva je kupovala piliće na pijaci, test je bio da li su kosti bele kad se skuvaju ili imaju onako prljavo braonkastu boju.

 

Doduše, vreme o kojem pričam bilo je pre svih ovih sranja, kad si mogao da budeš foodie onako prirodno, kad su se jele samo domaće kobaje, slanina i čvarci od "ovlašćenog" dilera, kad je keva imala "ženu za patku" i "ženu za gusku" na pijaci i "ženu za mileram i sir", kad se gledala nijansa jaja da li mogu u tortu za praznike i za mešenje rezanaca za supu nedeljom i koji mesar u gradu najbolje seče teleće šnicle. Takoreći, dovoljno sam matora da, ako je korona bila "projekat" da nas razredi kako kažu teoretičari zavere, bojim se da sam im izmakla već jednom sa lopate, i ako mogu da procenim kanda ću i opet. :D

 

Zasad se lepo kašalj razvija, kanda će to jedino da pretegne na duže.

 

Nadam se da ste svi ostali dobro, super ova komuna za nas samce koji sami sebe leče. Za Deda Drndu, ne vredi ovde biti na kraj srca, ja pamtim ove forume još od prethodnih inkarnacija (jebote dve decenije ... uf)  veruj mi olabavilo to i omatorilo se, nekad su bili opasni ovde sad je sve to nešto mlako, penzionerski :D  ...:heart:

  • +1 5
  • Wub 3
Link to comment

Dobro došla korono i  u moj dom :D ali je na neki nepoznat način mene opet preskočila:laugh:. prvo sam ja prošle sedmice ustala sa suvim grlom i zapušenim sinisima, glavobolja ko grom ali to je moj  redovni problem kad sa mokrom kosom izadjem na vetar  ;). No bratanica koja je kod mene u gostima posle 2 noći ajcanja po gradu umotala se u ćebe i krenula da kunja. Izmeri se temperatura, odmah 38. Kako ima kutiju nekih kućnih testova iz Holandije, hajd testiranje a ono dobitak, test kaže pozitivna na koronu.  Njoj je temperatura jedan ipo dan išla jedva malo iznad 38, čaj , brufen, čaj, posle 2 dana je sve prestalo sem zapušenog nosa. Ja sam bila i kuvarica i med sestra i ostala posluga u malom stanu, pošto smo i pre izbijanja temeprature sedele za istim stolom čemu se izolovati. Mrzelo me i da se testiram i trošim još 2 preostala štapića. Od petka  do danas kad je opet radila test a on i dalje pokazuje da je pozitivna, ona sasvim ok, mene prošli i sinusi . Biće da  su kapi za nos,  što hemija, što razni biljni otrovi  koje narkomanski koristim uništile sve moguće puteve na koje taj virus može da prodje kod mene:D Od društva sa kojim je bila niko nije bolestan. Njoj je ovo inače treća korona, a izmedju nekoliko običnih kijavica i kašljeva. Moraće joj  se poraditi na imunitetu , ako ja ostanem na ovome možda da uradim neku analizu( a ne znam koju ) i da vidim da li je taj virus nekako i kako prošao kroz mene bez posledica 

  • +1 5
Link to comment
12 hours ago, Barti66 said:

Pilići su izuzetno osetljivi a "gusto naseljeni"

Jel' ima tamo free range? To bi mogla biti snaga našeg pilićarstva.

 

Izrod kakav jesam, ja se lečim supicama iz kesice, i to što je još gore hrvatske proizvodnje.

 

 

 

 

  • +1 2
  • Haha 6
Link to comment

u vreme kad mi je starija bila mala, treći krajnik svaki čas luduje,  dete od 5g, hrče ko matora

 

babe insistiraju na pilećoj supi, situacija sve gora

 

posle dosta muke, ispostavi se da je alergična na piletinu

  • Haha 3
  • Tužno 2
Link to comment

Ne insistiraju samo babe na pilećoj supici. Lekaraka mog sina u dečijem dispanzeru redovno nas je, nakon pregleda ispraćala mantrom dosta tečnosti i puno pileće supice! Unapred smo se smejali tome. Živopisna i energična osoba ta lekarka, verovali smo joj i voleli je na neki način.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...