Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Nisam se uplašio, kad me opali štogod samo spavam, znojim se i budim se da pijem napitke. Mogu danima da spavam, a kad nisam bolestan budim se u 6 max, skačem na noge i u šetnju. Trebalo mi je da legnem, samo da vidim jesam li zarazan zbog praćenja i organizacije. Javljam, naravno.

 

Nisam, iskulirao sam prvi poziv odmah na početku i posle ništa. Prijavljivao se opet... Čekam. Grizao sam se dosta al kako god premotam realno nisam mogao da odem tad kad su me zvali. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Hermetico said:

Nisam se uplašio, kad me opali štogod samo spavam, znojim se i budim se da pijem napitke. Mogu danima da spavam, a kad nisam bolestan budim se u 6 max, skačem na noge i u šetnju. Trebalo mi je da legnem, samo da vidim jesam li zarazan zbog praćenja i organizacije. Javljam, naravno.

 

Nisam, iskulirao sam prvi poziv odmah na početku i posle ništa. Prijavljivao se opet... Čekam. Grizao sam se dosta al kako god premotam realno nisam mogao da odem tad kad su me zvali. 

Drž se i javljaj rezultat testa i pregleda :*

  • +1 1
Link to comment

@Hermetico identično tvom opisu sam imao nekoliko dana nakon nove godine uz jaku glavobolju i vrtoglavicu, PCR bio negativan i prošlo sve nakon 3-4 dana. Može biti i da si zakačio nešto random, nije sve Covid.

  • +1 4
Link to comment
Just now, Mos said:

@Hermetico identično tvom opisu sam imao nekoliko dana nakon nove godine uz jaku glavobolju i vrtoglavicu, PCR bio negativan i prošlo sve nakon 3-4 dana. Može biti i da si zakačio nešto random, nije sve Covid.

Proverićemo sutra. :) Prošli put kad smo sumnjali radili smo antigenski grupno i to se pokazalo dosta dobro, ko je imao imao je ko nije nije. Mislio sam opet tako, mada žena lobira za PCR sad. 

Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Prošla nedelja je bila nešto najrizičnije što sam video od početka svega ovoga. I škola i GSP. Niš, idem sutra. Hvala.

Jel mozes konkretnije..Ti nosio masku ili ne, kolege preopustene, itd itd

Link to comment
26 minutes ago, Friend said:

Jel mozes konkretnije..Ti nosio masku ili ne, kolege preopustene, itd itd

Ja stalno nosim masku. Nosim i na ulici jer od stanice do škole prljavim rukama nije za skidati a i zašto bih? Decu držim na odstojanju. Bilo je odeljenja gde su samo zbog mene donosili maske i to duple jer sam bio toliko uporan. I zbog mene i zbog njih. Ali drugi očigledno nisu, likovno imaju jednom nedeljno dakle ako sam ih ja naučio neko ko ima svaki dan mogao je mnogo lakše. Pritom ja stvarno nisam babaroga. 

 

Napisah da sam u petak saznao da neke kolege nisu nosile maske u učionici, neke ni u prevozu, a zaboravio sam da su neki rekli i da su decu navodili da skinu kad odgovaraju 'jer ih nisu čuli'. Do petka su mudro ćutali. Ali moj subjektivni utisak je da nastava u učionici generalno nije toliki problem jer deca ne moraju da prilaze meni a ja imam dobru masku i iza barijere sam.

 

Problem su dežurstvo u boravku i autobus.

 

Prošlih nedelja su se ljudi u GSPu vidno, brutalno opustili, probahatili je prava reč. Gadno mi je da prepričavam scene koje sam gledao zaglavljen u punim basevima od Neimara do Krnjače. Na odlasku u školu uzmem taksi od Bogoslovije ako je frka, ne košta mnogo, ali povratak teže kontrolišem. 

 

Boravak je vođen čvrstom rukom do prošle nedelje. Porazboljevali se ljudi, došla deca s faksa da menjaju, počelo da klizi. Generalno ipak moram reći da su se opustili uglavnom svi. Paradoksalno jer bar mi golim okom vidimo frekvenciju prenošenja i ako sam pokupio virus ja sam deveti nastavnik u poslednjih par nedelja. Neka deca su izgubila rođake, nekima su roditelji bili u bolnici.

 

Ne kapiram, a uticalo je na mene psihički. Ne samo opasnost od zaraze, nego i svedočenje ljudskoj gluposti i nemaru prema sebi i svima oko sebe. Baš mi je to bilo gadno.  

 

PS Nas nekoliko je inače volontiralo u boravku umesto nastavnice muzičkog koja ima troje dece. Pritom baš i nismo u nekim odnosima istorijski, ali ja sam reko, koleginica isto, da ćemo da idemo mi jer je glupo da ona toliko žonglira. Ne znam da li nam je to bilo pametno, delovalo je pošteno. Nije mi žao. Troje dece je troje dece.

 

 

 

 

 

Edited by Hermetico
  • +1 6
  • Tužno 3
Link to comment

Drugari, zanima me slično iskustvo, a možda me i utešite :)

 

Klinac ne ide u vrtić od novembra, kada je tamo bio totalni haos, bolesno većina vaspitača uključujući obe njegove. Pošto sam trudna nisam ni planirala da ga šaljem, ali su isforsirali iz vrtića da mora da krene bar povremeno jer je predškolac. Išao je samo 2 dana, juče i prekjuče, i evo ga sada sa nekom prehladom. Ja sam sada u panici da li je kovid. On je generalno ok, temperatura oko 36,9/37, nos je zapušen i povremeno curi, kinuo je nekoliko puta i to je za sada to. Fino je raspoložen, ali ima onaj vodeni pogled koji se obično javlja na početku viroze.

Iz nekog iskustva, mogu li se simptomi kovida kod dece javiti tako brzo i koji simptomi su bili kod vas? Gugl kaže moguće i posle dan ili dva, ali ređe. To su inače jedine rizične situacije koje je imao u poslednjih možda mesec dana. Čuvali smo se i ranije, ali posebno od moje trudnoće. Suprug je pre oko 2 nedelje dobio prvog fajzera... Nerviram se samo što nisam stavila masku od jutros, kada sam primetila da je zapušen. Sada više nema svrhe jer se već iskijao u mene :). Nisam ni mislila da inkubacija može tako brzo i nije mi palo na pamet do pre 15 min. 

Hvala na odgovorima.

Link to comment

Evo apdejta i iz moje kuće: svi su bolje, jedino kod mene i dalje kilavo.
Keva, supruga i sinčić su ok, svi su imali dva,tri dana temperaturu, niko višu od 38, i glavobolje uz generalnu slabost, sada više simptome nemaju.

Kod mene, iako je u nedelju izgledalo da temperatura posustaje, utorak i sreda uz stabilnu temperaturu 37,2 i osećaj iznemoglosti.
Bio jutros na kontroli, CRP bio 11 u petak a danas 12, saturacija 98. Doktorka mi uz pancef dodala da pijem i orvažil do ponedeljka, pa opet kontrola. Dan šesti and counting...

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, pop-up said:

 On je generalno ok, temperatura oko 36,9/37, nos je zapušen i povremeno curi, kinuo je nekoliko puta i to je za sada to. Fino je raspoložen, ali ima onaj vodeni pogled koji se obično javlja na početku viroze.

Kijavica i kijanje nisu karakteristike kovida. To mu je neki od letećih dečijih vrtićkih virusa koji je on pokupio jer je dugo vremena van kolektiva. Moj sin je isto to pokupio čim se vratio sa "odsustva" u vrtić, sline vodene i sitna temp koja i jeste zbog kijavice. Ispiraj mu nos fiziološkim i ako imaš u kesicama vitamin C za decu daj mu jednu dnevno u čaši vode. 

Stvarno ne bih rekla da je korona ali ti dete ako možeš izvuci iz vrtića, s kojim pravom" insistiraju" da ide nisam pametna 

  • Hvala 1
Link to comment

loze se da je predshkolsko obavezno po zakonu, pa ce u junu da mu broje dal da mu izdaju diplomu predshskog, dok ceo obrazivni sistem visi naglavachke, eto koje im je pravo. idioti.

sent from bubamoto

  • +1 7
  • Haha 1
Link to comment

 

6 minutes ago, Valkyrie said:

Kijavica i kijanje nisu karakteristike kovida. To mu je neki od letećih dečijih vrtićkih virusa koji je on pokupio jer je dugo vremena van kolektiva. Moj sin je isto to pokupio čim se vratio sa "odsustva" u vrtić, sline vodene i sitna temp koja i jeste zbog kijavice. Ispiraj mu nos fiziološkim i ako imaš u kesicama vitamin C za decu daj mu jednu dnevno u čaši vode. 

Stvarno ne bih rekla da je korona ali ti dete ako možeš izvuci iz vrtića, s kojim pravom" insistiraju" da ide nisam pametna 

Tome se i ja nadam, da je klasična prehlada. On je i inače uglavnom slinav kada je u kolektivu, pa znamo proceduru. Ne bih se inače brinula, ali me uvatila trudnička panika, a naravno na netu nađoh da i kijavica i sline mogu biti i uz kovid. 

A insistirali su jer je predškolsko obavezno. Kao, ne mora baš svakog dana da se pojavljuje, ali ne može da piše da nije išao 4 meseca. To što su nas oni poslali kući u novembru jer nije bilo zdravih vaspitača i što je posle bio raspust do sredine januara niko ne računa :fur:.

 

4 minutes ago, gospa buba said:

loze se da je predshkolsko obavezno po zakonu, pa ce u junu da mu broje dal da mu izdaju diplomu predshskog, dok ceo obrazivni sistem visi naglavachke, eto koje im je pravo. idioti.

sent from bubamoto
 

Taj fazon. Čini mi se da mora da ima minimum 6 meseci, možda grešim. Suprug priča svima okolo da će dete da nam ponavlja vrtić :rolf:.

  • Haha 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...