Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

1 hour ago, Skyhighatrist said:

Od mog prvog pozitivnog je prošlo sat i po :lolol:

 

Gospođa je bila pozitivna u decembru, pa od početka marta, kad i kći

 

A kako su one prosle, sa ili bez simptoma?

Link to comment
4 minutes ago, goofs said:

kako su one prosle, sa ili bez simptoma

Sa, ali light, miris/ukus nedelju dana, temperature i glavobolje po otprilike isto toliko, lako zamaranje i to je to.

Btw danas je tačno 7 dana od kad sam bocno fajzera.

Link to comment

@angelada Znam da lepo vaspitanje nalaze da se covek zahvali, ali, sto kaze Valk, u ovakvim situacijama to stvarno nije potrebno. Najvaznije je da se sve dobro zavrsilo, da on ozdravi i da se vakcinise cim situacija to dozvoli. Svako dobro. :)

  • +1 2
Link to comment

nisam zaražena :D, ali ajde, ovaj topic mi nekako najlogičniji 

 

elem, sada ću imati priliku da na žalost, u živo vidim kako radi kinez i to samo jedna doza, doduše, primljena pre cca mesec i po dana

 

naime, sestra moga muža je primila prvu dozu početkom februara, dobila neku gadnu alergiju i nisu hteli da joj daju drugu dozu, ona ima skoro 80 godina

 

ostali u njenoj kući (sin, snaha i četvoro unučadi, od toga dvoje prebolovalo pre 3 i 6 meseci) se nisu vakcinisali, nisu klasični antivakseri ali nešto pametuju, čekaju, nemam pojma

 

i sad, sin (blizu 6 banki) se neki dan razboleo, ali nije to korona, samo je prehlađen, klasično sranje, ima već tri dana temperaturu ali ne veliku i samo noću, neće da ide u gužvu da samo tamo dobije koronu, svi se normalno u kući druže, nisu ni baku izolovali, a i ona sama je tvrdoglava, neće da se zatvori u svoju sobu

 

jutros njegova žena otvori parfem, kaže, aaaaa izlapeo :isuse:

naravno da nije izlapeo, tada shvate koliko je sati

on otišao negde u laboratoriju, samo da vidi te analize, i dalje neće da ide u covid ambulantu

videćemo razvoj dalje, najviše me tu brine baka i da li će taj jedan kinez nešto da odradi

 

i da, btw, taj muževljev sestrić kaže da je išao u medigrup i da su mu oni rekli da prvo mora u covid ?

da li je to iko čuo, da su ljude vraćali :ohmy: ?

Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Medigrup ima svoj covid deo i tu salju sve koji imaju bilo kakve simptome, pa nakon toga mozes na regular pregled ako si zakazao nesto. Mozda su na to mislili?

da moguće, možda je i kod njih u covid delu bila gužva pa ovaj ludak nije hteo, to mi nije palo na pamet

Link to comment

Da da, samo dve Medigrup lokacije rade sa kovidom (Pariske komune i Kalenicj), malo ratno stanje je u obe. Mozda su sad otvorili jos neku, logicno bi bilo

 

edit: nek ode u beolab da uradi test, tu nema prevelike guzve i ide sve dosta brzo, bez velikog kontakta sa drugim pacijentima. Pa onda nakon toga ce bar znati na cemu je, ako je pozitivan svejedno mu je dal ce da bleji u covid guzvi

Edited by goofs
Link to comment
46 minutes ago, dùda said:

i da, btw, taj muževljev sestrić kaže da je išao u medigrup i da su mu oni rekli da prvo mora u covid ?

 

Ne verujem da su menjali proceduru od kraja novembra. Dakle, ode tamo, gurnu mu stapic u nosic, to kosta 3600 dinara, za par sati dobije info da li je pozitivan preko tog antigenskog testa. Taj test je validan 4-5 dana od zarazavanja. POsle toga moze da plati pregled opste prakse, krv i rtg ako doca proceni da treba. U principu isto sto i kovid ambulanta samo bez cekanja i za pare. Od tih rezultata zavisi dalja procedura.

 

Preporuka je da ode u kovid ambulantu, ne zbog para, nego zbog ubacivanja u sistem i sl. A radice i PCR, ako dr proceni da treba. Najbitnije je na vreme reagovati i poceti lecenje.

  • Hvala 1
Link to comment

Tu je ključni momenat "ako dr proceni da treba." Tako dr nije procenila da treba PCR mom kumu i kumi, pa je kum insistirao i bio pozitivan, a kumu onda nisu uopšte testirali jer štednja. Rekli da sigurno ima i ona covid ali pošto nije imala neke jake simptome nisu joj dali jaču terapiju. Nedelju dana kasnije, on već pri oporavku (nakon terapije s 2 antibiotika), njoj početak upale pluća.

Link to comment

Ja sam otisao u Medigrup u nedelju, u utorak tek kod medigrup dr, odradio rtg i bilo je na pocetku upale. Dao mi hemomicin, pa mi druga dr iz MG promenila antibiotik dok nisam dosao do 39 temperature, onda sam otisao u ponedeljak (8 dana kasnije) u kovid ambulantu  i opet rtg pluca koji pokazuje obostranu upalu... uput za Bezaniju...tek u cetvrtak iskoriscen i zaglavio bolnicu jer mi je skener pluca pokazao 11 od 26 nivo upale i krvna slika koja je sve vreme bila blagi uzas (i danas mi je feritin skoro duplo veci od granice)

 

Nemoj biti idiot, nemoj biti kao Milos.. slusaj savete lekara (i PPP)...

Edited by Milosh76
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Dzaba dve doze Kinezom ako neko ne zeli da primi ni jednu i pri tom se ponasa kao da virus ne postoji.

 

Vakcinacija je po pravilu masovna stvar, ako se ima namera da se epidemija (ili neka bolest)  iskoreni.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Nemoj biti idiot, nemoj biti kao Milos.. slusaj savete lekara (i PPP)...

Vala, jesi nam džigericu izjeo. 

Zbog tebe je trebalo preimenovati topik u Zaraženi koronaši protiv foruma. 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...