Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2020/21


Ros

Recommended Posts

3 hours ago, Wilde said:

 

Ko im kriv kad nisu talentovani kao Boriša pa moraju da vežbaju da ga stignu :sleep: Evo ovaj Džoni: polomi se trenirajući da stigne u Zvezdu, a Boki tamo već godinama.

 

Ima negde na polovini klipa pred kraj treninga, lije znoj s lika kao vodopad. Kod nas se pola ekipa cesto ne oznoji na utakmicama.:D

Link to comment
4 hours ago, harper said:

 

Jedino sto je cudno je da si to upravo izmislio.

Sta ti mogu kada ne pratis kosarku dalje od ABA lige i Evrolige tj.  pratis samo  takmicenja u kojima igra  Zvezdina legija prosecnih stranaca.

Edited by Micko8
Link to comment
5 minutes ago, Micko8 said:

Sta ti mogu kada ne pratis kosarku dalje od ABA lige i Evrolige tj.  pratis samo  takmicenja u kojima igra  Zvezdina legija prosecnih stranaca.

 

Pratio sam ja NBA ligu kad si se ti muckao u tatinim jajcima. I od tada do dana danasnjeg vazi jedno isto pravilo, individualni rad sa igracima u SAD je svetlosnim godinama ispred bilo cega sto Evropa moze da im pruzi.

Link to comment

Čuo sam i ja priču da klinci više treniraju u Evropi. Šta znam, ima mi smisla da se više i bolje radi u kadetima Mege nego sa frešmenima po srednjim školama u Americi. Ja sam bio u kadetima i juniorima FMP-a i ono je bilo žestoko pretreniranje i teško da može više od toga da se trenira. Ja nemam telo za takve napore, često sam se povređivao, a posledice osećam i dan danas. Zato sam skoro izašao na koš posle tri i po godine pauze i šut i tehnika su bili tu, usađeno u nervni sistem.

 

Deluje mi da se naši igrači češće povređuju, da dosta njih ima hronične povrede koje vuku iz mladih dana i da im karijere traju kraće, ali da su kompletniji što se tiče osnovnih tehničkih elemenata. Rekao bih da u Americi malo kasnije počinju ozbiljno da rade. Sačekaju da se tela donekle oforme i da se iskristališe ko može, a ko ne. 

Edited by Heaviside
Link to comment
10 minutes ago, Heaviside said:

Čuo sam i ja priču da klinci više treniraju u Evropi. Šta znam, ima mi smisla da se više i bolje radi u kadetima Mege nego sa frešmenima po srednjim školama u Americi. Ja sam bio u kadetima i juniorima FMP-a i ono je bilo žestoko pretreniranje i teško da može više od toga da se trenira. Ja nemam telo za takve napore, često sam se povređivao, a posledice osećam i dan danas. Zato sam skoro izašao na koš posle tri i po godine pauze i šut i tehnika su bili tu, usađeno u nervni sistem.

 

Deluje mi da se naši igrači češće povređuju, da dosta njih ima hronične povrede koje vuku iz mladih dana i da im karijere traju kraće, ali da su kompletniji što se tiče osnovnih tehničkih elemenata. Rekao bih da u Americi malo kasnije počinju ozbiljno da rade. Sačekaju da se tela donekle oforme i da se iskristališe ko može, a ko ne. 

 

Vise treninga ne znaci i bolji trening. Da si se u to vreme bavio ucenjem igre a razvijao fizicki tek kad je i vreme da se formira najbolji moguci frame mozda bi se i danas bavio kosarkom. Svejedno, ovde je prica o individualnom radu s profesionalnim igracima (video je o individualnom radu O'Brajanta) a mogucnosti za to su u SAD neuporedivo vece zbog neuporedivo veceg ulaganja u bazicnu infrastrukturu koja je na raspolaganju od dana kad neko pokaze talenat za kosarku i pocne njome da se bavi unutar sistema.

 

Ovaj Filipenko ili neka njegova jeftina kineska kopija ima agendu koja je usmerena protiv Zvezde, ne zanima njega neka druga rasprava. Trenutno se ne moze nista prigovoriti kvalitetu tima i strucnom radu s prvim timom pa uvek ostaje rezervni polozaj kritike da se kenja o tome kako se mladim igracima ne daje sansa. Uvek mora neko tupljenje kurca bezveze o perifernim stvarima.

Link to comment

Da, da slažem se da više nije uvek bolje. Ono kroz šta sam ja prošao je bio izuzetan kvalitet što se tehničke obuke tiče ali preveliki "volume". Nije se čak ni radilo o tome da su nas prerano gurali u teretanu, taj deo je bio lagan i često na dobrovoljnoj bazi. Akcenat je bio na elementima primerenim uzrastu, alo se jednostavno previše treniralo i što se trajanja i što se intenziteta tiče.

Link to comment

Samo procitajte Paspaljev intervju za Mondo od pre par godina gde opisuje boravak u Sas-u i iznenadjenje da se tamo laganije trenira nego kod nas i da je skapirao da su Ameri svetlosnim godinama ispred svih jer su toliko napredni da izvlace maksimum iz svakog igraca sa neuporedivo manje rada jer je sve prouceno i isprogramirano na nemogucem nivou dok si kod nas uzimao torbu i izljubio se sa majkom i ocem i odlazio na pripreme kao u vojsku.

Ima i prica mog burazera kada je otisao u Zdravlje 2002.g. tada je jedan igrac Zdravlja otisao u Fmp i pripreme su radili sa nekim kondicionim koji je za to vreme koristio napredne metode i svakom igracu su radili inicajlne testove opterecenja pa su na osnovu toga programirali merace pulsa koji ti doziraju napor koji je potreban. Kaze taj igrac nikad lakse pripreme a za to vreme Zdravlje na Vlasinu pa udri trci kao konj pa "hiljade i hiljade sklekova" i dodje prvenstvo kad ono Fmp-ovi igraci lete po terenu ovi iz Zdravlja ne mogu da ih pohvataju ni sa lasom.

Link to comment
14 minutes ago, Moća said:

Samo procitajte Paspaljev intervju za Mondo od pre par godina gde opisuje boravak u Sas-u i iznenadjenje da se tamo laganije trenira nego kod nas i da je skapirao da su Ameri svetlosnim godinama ispred svih jer su toliko napredni da izvlace maksimum iz svakog igraca sa neuporedivo manje rada jer je sve prouceno i isprogramirano na nemogucem nivou dok si kod nas uzimao torbu i izljubio se sa majkom i ocem i odlazio na pripreme kao u vojsku.

Ima i prica mog burazera kada je otisao u Zdravlje 2002.g. tada je jedan igrac Zdravlja otisao u Fmp i pripreme su radili sa nekim kondicionim koji je za to vreme koristio napredne metode i svakom igracu su radili inicajlne testove opterecenja pa su na osnovu toga programirali merace pulsa koji ti doziraju napor koji je potreban. Kaze taj igrac nikad lakse pripreme a za to vreme Zdravlje na Vlasinu pa udri trci kao konj pa "hiljade i hiljade sklekova" i dodje prvenstvo kad ono Fmp-ovi igraci lete po terenu ovi iz Zdravlja ne mogu da ih pohvataju ni sa lasom.

 

Uh, sad si najeb'o.:D

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, Moća said:

Samo procitajte Paspaljev intervju za Mondo od pre par godina gde opisuje boravak u Sas-u i iznenadjenje da se tamo laganije trenira nego kod nas i da je skapirao da su Ameri svetlosnim godinama ispred svih jer su toliko napredni da izvlace maksimum iz svakog igraca sa neuporedivo manje rada jer je sve prouceno i isprogramirano na nemogucem nivou dok si kod nas uzimao torbu i izljubio se sa majkom i ocem i odlazio na pripreme kao u vojsku.

Ima i prica mog burazera kada je otisao u Zdravlje 2002.g. tada je jedan igrac Zdravlja otisao u Fmp i pripreme su radili sa nekim kondicionim koji je za to vreme koristio napredne metode i svakom igracu su radili inicajlne testove opterecenja pa su na osnovu toga programirali merace pulsa koji ti doziraju napor koji je potreban. Kaze taj igrac nikad lakse pripreme a za to vreme Zdravlje na Vlasinu pa udri trci kao konj pa "hiljade i hiljade sklekova" i dodje prvenstvo kad ono Fmp-ovi igraci lete po terenu ovi iz Zdravlja ne mogu da ih pohvataju ni sa lasom.

 

Znaci mi smo (pod mi mislim na jugoslovensku skolu kosarke) sve vreme pogresno radili. Bespotrebno iscrpljivali igrace na pripremama, umesto da laganica odradjujemo treninge.  Koliko bismo samo vise medalja osvojili da smo primenjivali tu taktiku? Sigurno bi se o nama pricalo kao o kosarkaskoj velesili, a ne ovako..

 

Mislim, moze se tu i tamo pronaci i neki americki trener koji ce pohvaliti nas rad i stvaranje igraca. Evo neki Larry Brown u podcastu kod Srdjana i Dzileta nas ishvalio samo tako. Ali verovatno je to bila cista kurtoazija, u sebi se garant mislio "mi bre koristimo napredne metode, a ne ko ovi neandertalci sa Balkana"..

Link to comment

Ne znam cemu cela ova rasprava kad na primeru jednog igraca, i to naseg, mozemo sasvim jasno da vidimo koliko je superiorniji individualni rad sa igracima u SAD. Pa sve i da zanemarimo sve ostalo, ukljucujuci i cinjenicu da svi drugi timovi protiv americkog tima izgledaju kao usporeni snimak, cak i kad ovima ne dodje jedno pedeset najboljih igraca pa kvalitet bude tu negde. Kosarka je u SAD prime sport, tamosnja finansijska, naucna, strucna i druga ulaganja citava Evropa na gomili ne moze ni da sanja, kamoli samo Srbija.

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Znaci mi smo (pod mi mislim na jugoslovensku skolu kosarke) sve vreme pogresno radili. Bespotrebno iscrpljivali igrace na pripremama, umesto da laganica odradjujemo treninge.  Koliko bismo samo vise medalja osvojili da smo primenjivali tu taktiku? Sigurno bi se o nama pricalo kao o kosarkaskoj velesili, a ne ovako..

 

Mislim, moze se tu i tamo pronaci i neki americki trener koji ce pohvaliti nas rad i stvaranje igraca. Evo neki Larry Brown u podcastu kod Srdjana i Dzileta nas ishvalio samo tako. Ali verovatno je to bila cista kurtoazija, u sebi se garant mislio "mi bre koristimo napredne metode, a ne ko ovi neandertalci sa Balkana"..

Da kapiras sta je Paspalj hteo reci ne bi pisao ovo. Za to vreme trebali smo se uporedjivati sa Amerima a ne ostatkom sveta tako da su nase metode bile u tom trenutku zaostale u odnosu na njihove sto se vidi na osnovu rezultata.

Link to comment
2 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Znaci mi smo (pod mi mislim na jugoslovensku skolu kosarke) sve vreme pogresno radili. Bespotrebno iscrpljivali igrace na pripremama, umesto da laganica odradjujemo treninge.  Koliko bismo samo vise medalja osvojili da smo primenjivali tu taktiku? Sigurno bi se o nama pricalo kao o kosarkaskoj velesili, a ne ovako..

 

Mislim, moze se tu i tamo pronaci i neki americki trener koji ce pohvaliti nas rad i stvaranje igraca. Evo neki Larry Brown u podcastu kod Srdjana i Dzileta nas ishvalio samo tako. Ali verovatno je to bila cista kurtoazija, u sebi se garant mislio "mi bre koristimo napredne metode, a ne ko ovi neandertalci sa Balkana"..

Dobro sad, radili smo odlično za to vreme, ali uvek može bolje. Mislim da u zlatnim momcima ima intervju sa A.Nikolicem u kome on izalaže svoju metodologiju fizičkih priprema. Uporedi to sa onime što je Đorđević pričao pre svetskog prvenstva ili sa načinom na koji se NBA igrači spremaju za sezonu. Nebo i zemlja. Sada znamo da postoji sweet spot tj. da je itekako moguće previše trenirati. To je postala toliko notorna činjenica da je izbegavanje pretreniranja tema i među ozbiljnijim rekreativcima. Performanse i dugovečnost sportista potvrđuju da to nije prazna priča.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...