Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

A jak mi izvor [emoji23]
ima i mene na transfermarktu, pa sad ti vidi kakav je to izvor.
Pa ja sam se bavio samo izvorom, nisam ulazio u tačnost
Link to comment

Ako iza kluba stoje grad (npr. Rijeka), regija ili drzava (npr. Sahtjor i kijevski Dinamo pre Majdana), ili jaka privatna firma (npr. Ludogorec), onda klub moze da bude uspesan bar u domacem takmicenju.  Ako iza kluba stoji mafijas ili tajkun (npr. Obilic i Zeleznik), ciji je interes da se na racun kluba obogati i opere prljav novac, onda se kratkotrajni uspesi  zavrsavaju tako sto nekoliko godina kasnije klub prestane da postoji (Obilic i Zeleznik).  Ne znam ko stoji iza pomenutih rumunskih klubova koji su propali, ali ne bi me iznenadilo da su u pitanju tajkunsko-mafijaski poslovi.

 

Bez novca/sponzora nema sampionskog tima.  Ali bez zelje da se postane sampionski tim, nema ni sponzora ni novca.

Link to comment

Tako sam ja razumeo, ali to mi izgleda utopisticki.  Naime svi klubovi treba da dobiju od drzave isto.  Ja ne bih da to drzava radi, vec grad, oblast, ili neko (posten) ko ima novac i zeli da ulozi u fudbalski klub.  Drzava ima preca posla od fudbala.  Pogotovo drzava kojoj novac ne pretice.

Link to comment

Ja ne bih da bilo ko to radi, nego da bude tržišno.

 

A da je utopistički, to jeste svakako.

Edited by dragance
Link to comment

srbija je suviše mala i suviše centralizovana država da bi lokalna samouprava ili firme mogle sebi to da priušte, to je moglo u komunizmu kada je partija određivala koja lokalna fabrika će finansirati koji lokalni sportski klub, danas i ono malo privrednika zainteresovanih za sport želi da se reklamira preko ulaganja u državni projekat, voša gde je sedište nis-a i srbija gasa ne može da dobije sponzorstva tih firmi, kradnički iz niša iz zdravstvenih razloga više ne može da nosi na dresu reklamu classic :happy: a ni fiat automobili srbija se nije pretrgao od želje da sponzoriše radnički

- u tim uslovima samo država može da pomogne donacijama, barem ovim najpopularnijim klubovima iz univerzitetskih gradova, eto zgodnog objašnjanja zašto se ne bi pomagalo javoru, spartaku dinamu iz vranja ili radu :wicked:

- 5 klubova na državnoj sisi za neizvesno prvenstvo, a realno i nemamo kvalitetnih igrača za više 

- ah da uz mali uslov da nema prodaje igrača u inostranstvo pre navršene 24 godine (do tad traju masters studije ak se ne varam :D), klub koji to uradi ostaje bez stipendije :happy:

Edited by gone fishing
Link to comment
6 minutes ago, Dimitrije said:

Tako sam ja razumeo, ali to mi izgleda utopisticki.  Naime svi klubovi treba da dobiju od drzave isto.  Ja ne bih da to drzava radi, vec grad, oblast, ili neko (posten) ko ima novac i zeli da ulozi u fudbalski klub.  Drzava ima preca posla od fudbala.  Pogotovo drzava kojoj novac ne pretice.

 

Sve to dodje na isto. Ja vodim vecitu raspravu sa poznanicima koji su do 30te godine navijali za Zvezdu ili Partizan i onda doziveli prosvetljenje pa poceli navijati Macvu. Kod nas ne postoji vezanost za lokalni klub kao kod Engleza sto je izrazena npr. Kod nas je to sminka, moda, promovisanje nekog kvazi lokal patriotizma preko lopte ili razocarenje igrom/rezultatima/upravom "blizanaca". 

 

Rezultati se vezuju za trenutnu vlast (Jagodina, Borac Cacak, Radnicki Nis) ili lokalne punisice (Buducnost Banatski dvor Vucurovic, Hajduk Kula Rodic MB, Radnik Surdulica Toncev ali ne Ivica nego Novica, Miskovicev sin u Napretku). Jaka prica za Krusevac je i da je Bata Gasa usao u Trajal iz Krusevca u zelji da napravi "bombu" i eto uspeli su da se dovuku do Prve lige (drugog ranga). 

Dok se tako bude igralo klubovima kao na Football Manageru, dotle ce nam tako i izgledati "krvna slika" celokupnog fudbala.

 

Link to comment

Ako racunamo MTS u drzavne sponzore, oni su sponzori i Zvezde i Partizana i Radnickog iz Nis, Radnik iz Surdulice i mislim da sam video reklamu na dresu na dresu jos nekog kluba. NIS sponzorise Vojvodinu i verovatno Spartak... to sto su oni nesposobni ili nece/ne smeju da uzmu pare od Telenora, SBB i nekih drugih nedrzavnih firmi, to je druga prica.

Edited by Milosh76
Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

Ako racunamo MTS u drzavne sponzore, oni su sponzori i Zvezde i Partizana i Radnickog iz Nis, Radnik iz Surdulice i mislim da sam video reklamu na dresu na dresu jos nekog kluba.

 

beogradski blizanci i trojke -  Radnički Niš, Radnik Surdulica, Dinamo Vranje

Link to comment

Sustina je da drzava "pomaze" i lokalne klubove, a ne samo Zvezdu i Partizan, naravno ne jednako, posto to nije bas mnogo realno.

 

E sad, zasto je to tako,  mogu da se napisu doktorati iz raznih oblasti, od kriminalistike, preko sociologije do parapsihopatologije :D 

 

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment

Sveti Gale ne da prvo mesto u Svajcarskoj, beze 2 boda YB...

 

Ekipa Sent Galena, koja ukoliko podigne šampionski pehar na kraju sezone, srpskog prvaka stavlja među povlašćene timove u trećem kolu kvalifikacija za elitno takmičenje

 

A ako Barselona  bude bolja od Napolija (1:1) prvi meč, Juventusa ako  izbaci Lion (0:1) i  Atletiko Madrid treba da završi među prve četiri ekipe u španskoj La Ligi, Zvezda krece od II kola kvalifikacija tj 25/26 avgusta.

Edited by Milosh76
Link to comment

Prema pisanju stampe, Konotar izgleda ide na pozajmicu u Zlatibor.  On je u nekoliko utakmica koje je odigrao za seniorski tim delovao prilicno neubedljivo.  To znac da su alternativa Rodicu ili Gobeljic ili Hajdin, koji se vraca sa pozajmice (Vozdovac), i koji deluje jos neubedljivije od Konatara.  A mozda zele da dovedu nekog novog levog beka, ko ce ga znati.

 

Stanje sa koronom se pogorsava i razumno bi bilo da Zvezda ne ide na pripreme van Beograda.  U Beogradu imaju klupski hotel u kome samo oni borave, tako da to smanjuje mogucnost da se zaraze.  Ako se vise igraca zarazi, mogu da dignu ruke od Evrope jer sumnjam da ce UEFA da dozvoli da tim koji ima zarazene igrace ucestvuje u kvalifikacijama.  Uslovi za treniranje na stadionu nisu idealni (vrucine i jadna infrastruktura), ali bar ce lakse da nadju sparing partnere za prijateljske utakmice u Beogradu i okolini nego tamo gde su naumili da idu.  Naravno da medicinski blok nisu zavrsili (i ne verujem da ce da ga zavrse u bliskoj buducnosti) jer su spliskali novac na druge gluposti, a neimanje medicinskog bloka je hendikep.  Vojvodina ima svoj centar "Vujadin Boskov", Partizan "Zemunelo" sto im daje prednost u odnosu na Zvezdu koja ima skalabudzen stadionski kompleks jos od prvog dana kada su zapoceli da kopaju rupu, bez jasne ideje, plana, obezbedjenih sredstava i odgovornosti (jedino vazno bilo je da stadion bude najveci u zemlji i sire). 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...